Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
profesionalist_wood - майстор
То коментарите във Майстор Плюс в Фейсбук за разни майстори са красноречиви....
И аз мислех да търся майстор да залепи капаците на покрива на вилата щото не мога да се катеря защото кръста ме боли ама като останаха разни чираци с две леви....другите си заминаха за чужбина
yavor_dz - специалист
Вече трябва да имаш.
Grezinski - специалист
profesionalist_wood написа:
То коментарите във Майстор Плюс в Фейсбук за разни майстори са красноречиви....
И аз мислех да търся майстор да залепи капаците на покрива на вилата щото не мога да се катеря защото кръста ме боли ама като останаха разни чираци с две леви....другите си заминаха за чужбина
т.е., добре би било, името на темата да се смени на "ИЗПЪЛНИТЕЛ за ремонт на покрив...." :)
VLADO66 - майстор
Преди седмица завърших ремонта на покрива на вилата в едно село до Обзор.120м2 двускатен, махане на обшивката, 100м2 10см вата, OSB 3 15мм. битумен грунд на дверъце/върху ОСБ-то и върху първи пласт хидроизолация.Руло /руско/ 2мм. , над него руло с посипка/Белгийско/ 4 кг/м2, смяна на челни дъски, нови скоби за улуци, монтаж на старите олуци, защото бяха в отлично състояние.Всичко това- работа плюс материали за 6200лв.
ivanov.z - напреднал
Греди сменяхте ли? И не разбрах от мнението Ви керемиди участват ли в покрива? Коя фирма го прави и доволен ли сте?
VLADO66 - майстор
Не сменях греди.Имаше много стари керемиди, които махнах.Под тях имаше кал, която поради течове, слизаше в помещенията.Приятел от Обзор ми намери една бригада турци.Доволен съм, всичко приключи за 10 дена и си изхвърлиха боклука- кал и счупени керемиди.
plamen6703 - майстор
VLADO66 написа:
Приятел от Обзор ми намери една бригада турци.Доволен съм, всичко приключи за 10 дена и си изхвърлиха боклука- кал и счупени керемиди.
Много отдавна ползвам бригади от турци за всякакъв вид строително ремонтна дейност и съм много доволен от работата като качество и срокове на изпълнение.
Когато работата е повече такива бригади работят по три седмици без почивни дни, на четвъртата седмица почиват и след това отново на работа по същата схема!
plamen6703 - майстор
Другите препоръки са да договорите предварително "детайлите", какво капро ще се дава, кой ще избира, купува и транспортира материалите...в колко часа се започва работа, до колко часа се работи....срок на изпълнение и каквото се сетиш и те притеснява все можеш да го поставиш предварително като въпрос и да бъде предмет на договаряне. Важно е да постигнете съгласие по всички въпроси касаещи покрива и да си стиснете ръцете. След това сядате и записвате на един лист договорено и за всеки по един подписан екземпляр. Като има недоразумения по време на работа се обръщате и четете договора. След приключване на покрива е важно да се разделите като добри партньори, а след време, ако отново работите заедно, това е най-добрата оценка за свършената работа и от двете страни :partyman: !

Тема "Майстор за ремонт на покрив в село край Бургас" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: