Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
wanderer - специалист
Чираче написа:
Аз предлагам друго решение. Разглобяваш всичко, оправяш носещите греди, а дъските ги обработва дърводелец. Обработваш гредите и дъските срещу дървояди, безиросваш и лакираш предварително. Наковаваш, но с винтове за дърво. Окончателно покриване с яхтен лак, и си готов за следващите 100 години. :?
само не се сещам кой уважаващ, и ценящ машините си дърводелец би пуснал такива дъски на тях.... :lol:
Virtex - майстор
Това е заради възможни пирони из дъските или ?

Питам от любопитство защо не биха се 'спасили' такива греди като дървен материал.
wanderer - специалист
пирони, пясък, всичко което може да ти дойде наум, трупано 40 години. боята незнайно колко слоя е и тя съсипва.
preslav - майстор
nautilus33 написа:
Ами установих че на места леко тресе като стъпя, т.е. чувам подрънкване от гардероба :)
Дюша(е)метата са така, за това и много хора не ги харесват - ти му харесай вида, а за подрънкването си има колай!
olelemaiko - специалист
Гледам , много се е изписало. На така зададения въпрос , ми се иска да кажа , че си заслужава , но съм скептично настроен относно неговата здравина. Във тези фуги , е прониквала влага , и с течение на времето тя е работила. Струва ми се , че там дъските са прогнили във формата на конус. Отделно , влагата е достигнала и до скарата , ако има такава. Скърцането е показателен фактор , за тези процеси. Ако е ковано , гвоздеите са се разгайдили , казано по народно му. При циклене този ефект ще се усили.
nautilus33 - майстор
olelemaiko написа:
Гледам , много се е изписало. На така зададения въпрос , ми се иска да кажа , че си заслужава , но съм скептично настроен относно неговата здравина. Във тези фуги , е прониквала влага , и с течение на времето тя е работила. Струва ми се , че там дъските са прогнили във формата на конус. Отделно , влагата е достигнала и до скарата , ако има такава. Скърцането е показателен фактор , за тези процеси. Ако е ковано , гвоздеите са се разгайдили , казано по народно му. При циклене този ефект ще се усили.
Ще ми се да не е така, но както казах, очаквайте вклюване началото на другия месец. Дано имам късмет, макар че без да го разглобя, не знам има ли как да се разберат тези неща, за които споменава olelemaiko
c_gul - напреднал
Вероятно това дюшеме е около 3,6 - 4,0 см от последните истински дюшемета. Не като сегашния смех от 2,5 см. преди години сачакът беше 2-2,5 см. Цикленето винаги си заслужава! С лентов шлайф и ъглошлайф само по ъглите и краищата. Иначе е мъка. Циклихме такова. Блокчето е 1948 г. Стана добре / малко ретро.
torbalan - Дървен философ
Виж какво е дървото. Ако е чам не знам дали си заслужава цикленето...
Но пък е добра основа за нареждане на ново дюшеме или паркет...

Тема "Заслужава ли да се цикли този под?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: