Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Chefo77 - майстор
plamen6703 написа:
При мен се наложи да изгоня на третият ден "майстори" от прехвална фирма за паркети.
Щяха да ми претупат паркета, а закупеният паркет беше от масив /друг паркет не признавам/ и на стабилна цена.
Може да те хване смях, но след това сърби ми редиха паркета. В Сърбия си поръчвах мебелите и пак сърби ми правиха монтажа.
Излиза ти по-евтино да дойдат специалисти, които знаят какво правят, да платиш и да нямаш ядове, отколкото да дойдат да ти работят "специалисти", които да си оставят ръцете на свършеното и да лежат на някакви лаври, че са голяма фирма и големи майстори.
А ти как успя да прецениш, че паркетът ти ще бъде претупан и как реши, че точно сърбите са по-по-най от всички наши?
Не ми се вярва да си имаш кристално кълбо, Ванга надали би ти дала съвети за това ...
plamen6703 - майстор
Chefo77 написа:
plamen6703 написа:
При мен се наложи да изгоня на третият ден "майстори" от прехвална фирма за паркети.
Щяха да ми претупат паркета, а закупеният паркет беше от масив /друг паркет не признавам/ и на стабилна цена.
Може да те хване смях, но след това сърби ми редиха паркета. В Сърбия си поръчвах мебелите и пак сърби ми правиха монтажа.
Излиза ти по-евтино да дойдат специалисти, които знаят какво правят, да платиш и да нямаш ядове, отколкото да дойдат да ти работят "специалисти", които да си оставят ръцете на свършеното и да лежат на някакви лаври, че са голяма фирма и големи майстори.
А ти как успя да прецениш, че паркетът ти ще бъде претупан и как реши, че точно сърбите са по-по-най от всички наши?
Не ми се вярва да си имаш кристално кълбо, Ванга надали би ти дала съвети за това ...
Нито на Ванга, нито на кристално кълбо бих се доверил :) Видях в подписа ти, че си в сферата на естествени и ламинирани подови настилки.
Аз не съм специалит по паркетите, но понеже са ми поставяли паркет и на други места съм си извлякъл някои поуки и при договаряне на услугата за поставяне на паркета, дговорих изрично паркета да се лепи за пода. Фирмата за поставяне на паркет командирова двама майстори за целта и понеже не живея постоянно на вилата, оставих ключ да си вършат работата.
Отидох внезапно да проверя каква я вършат и останах озадачен, че изискването за лепене на паркета за пода не се спазва!
Оставяме цената настрани, нормално ли е според теб да се договориш с клиент за лепене на паркета към пода и разчитайки, че клиента няма да го има на обекта да пропуснеш изискването за лепене на паркета.
Нормално ли е според теб да получиш обяснение, че са решили така, защото така е по-добре за мен и защото при един теч по - лесно ще се ремонтира паркета :-D
Ти на мое място как би постъпил в случая, би ли продължил деловите си отношения с тази фирма или би уволнил на място и веднага наетата фирма? Ще може ли да имаш доверие повече в тази фирма, а между другото става дума за фирма, която претендира за лидерство в бранша. Нищо лично към никой, просто не е пичовско и не е коректно такова поведение и някак не ми се вярва това упражнение да не е прилагано и на друго място, където знаят, че няма да има контрол от страна на възложителят. За сърбите прецених по мебели, които ми бяха изработвали по поръчка и след като споделих неволите си с паркета ми предложиха да изпратят свои хора да ми свършат работа.
Сигурен съм, че има много други наши фирми, които биха ми свършили качествено работа, но времето ме притискаше и нямах време да експериментирам.
Съжалявам за отклонението от темата.
Chefo77 - майстор
Защо да бъде претупан - това е различен начин на монтаж и няма касателство към това дали колегите ще си свършат работата качествено, или не. Ако им е дадено лепило - ще лепят, ако не - няма. Това са отношения между теб и фирмата, уточненията са между теб и фирмата, но ти се изказваш неласкаво за монтажниците, не за фирмата! Няма - повярвай ми - НЯМА вариант да не се залепи и да не разбереш, че не е залепен. Замисли се, дали биха се надявали, че няма да разбереш, след като после те (монтажниците) ще вършат втори път една и съща работа, безплатно. Никой не е толкова луд. Да ти сменят лепилото или лака - иди дойди. Да не грундират - също. Но това е колосална разлика, която няма как да бъде прикрита.
Ако пък майсторите сами са решили да ти спестят лепенето, какво е виновна фирмата - тя ще си ги уволни ако разбере :) Но и това не означава, че никой в БГ не струва и трябва да се търсят хора от чужбина. Не говоря само за моята сфера!!!
plamen6703 - майстор
Напълно си прав за това, че това са отношения между мен и фирмата, но как да си обясня следното нещо, на вилата ми бяха доставени баки / кофи/ с лепило "сика бонд", точно каквото съм платил на фирмата. Като се обадих на фирмата разбираемо се опитаха първо да опитат с варианта грешка в уточнението за лепене, но се запънаха и не знаеха как да ми обяснят, защо са докарали лепилото на вилата :)
После се опитаха да ми предложат да изпратят други монтажници, но човек вече не знае какво да очаква като монтажници от тази фирма и отказах.
Пода ми беше много добре подготвен и равен за лепене на паркета /пак от опит го бях подготвил/ и при огледа от фирмата ми казаха, че може да не грундират, а направо да лепят /колко е правилно не се наемам да определя/... за това и не съм сигурен дали веднага щях да разбера, че паркета не е залепен. Честно казано всичко мина и замина, но остана лошото чувство.
Никъде не съм казал, че фирмите в БГ не струват, моето правило е, че който генерализира греши и съм човек, който заради грешният Илия няма да прокълне и св. Илия :) Просто споделих за един неприятен инцидент с монтаж на паркет.
Чираче - майстор
Точно по подобни причини вече не се доверявам нито на фирми, нито на майстори. Без мое лично присъствие. За мен всички са мошеници. Точка!!!
plamen6703 - майстор
Знаеш ли колко е удобно да оставиш ключ и да отидеш да си вършиш работата и фирмата през това време да си върши нейната работа, за която си я наел. Оставял съм ключ от жилището си на дърводелци за поставяне на ламперия и вградени гардероби /преди години имаше такава мода/ и хората са си вършели работата без проблеми, като от жилището ми не е докоснато нищо. Подготвям храната за майсторите в хладилника, уведомявам ги къде е храната, приборите, чиниите и всичко е ОК. Това последното не е уговаряно като условие, но за мен е задължително да го предложа като вариант, а дали ще се възползват е въпрос на техен избор :)
Chefo77 - майстор
Чираче написа:
За мен всички са мошеници. Точка!!!
Като се знаеш какъв си инженер, ... нали?
Демек - ти като си мошеник, значи всички са. Пазиш се от свои :lol: :lol:
Даже не можеш да осъзнаеш колко си жалък...

Пламен, жалко че се е случило така с фирмата. Не мога да намеря логично обяснение, но не е и моя работа да го търся. Ти си прав, не се коментира. Както казах, няма вариант да не можеш да разбереш дали е лепен, или не. Усещането е коренно различно - все едно със затворени очи да не разбереш дали вечеряш в порцеланова чиния, или в алпака от казармата. Къде се е скъсала нишката ... :?
Чираче - майстор
Chefo77 написа:

Като се знаеш какъв си инженер, ... нали?
Демек - ти като си мошеник, значи всички са. Пазиш се от свои :lol: :lol:
Даже не можеш да осъзнаеш колко си жалък...

:?
Това сериозно ли го мислиш?

Е, няма да отговоря по твоя начин.
Chefo77 - майстор
Първите 2 реда са на шега, ако не схващаш.
Ако наистина обаче мислиш, че всички, които си вадят хляба със строителство, са мошеници - третият вече е сериозен. Най-малкото нямаш право на база собствения си неудачен избор, да слагаш всички под един знаменател. Ако трябва да ти го преведа - ако имаш 3 развода, това не означава, че всички жени са курви, нали?
Чираче - майстор
Не, не мога да ти схвана шегите. Много са неуместни. Много често срещам случаи на хора, които по някаква причина не са завършили висше образование, да го подценяват. С други думи те са по-големи специалисти от хората с висше. Да, да, ама не.

За третото... Е, случва се и да има някой съвестен. Но това е в статистическата грешка, т.е. под 1-2% от всички.

И още нещо. Не искам да влизам в полемика с когото и да било по въпроса. Под достойнството ми е.

Тема "търся бригада за ремонт на покрив с каменни плочи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: