Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
donkiko - напреднал
Здравейте,отдавна не съм досаждал във форума,но ето че имам питане:
-знае ли някой бригада или човек разбиращ от ремонт на покрив с тикли от района Троян-Севлиево ?
Не желая фирма а местни,добросъвестни майстори.Навсякъде казват че такива вече няма.
Знам че вече всички слагат отдолу дъски и мушама,но пък да речем е по сигурно откъм течове.
Има и някои греди за ремонт.
Благодаря предварително,и се извинявам ако мястото на темата не е тук !
preslav - майстор
donkiko написа:
Здравейте,отдавна не съм досаждал във форума,но ето че имам питане:
-знае ли някой бригада или човек разбиращ от ремонт на покрив с тикли от района Троян-Севлиево ?
Не желая фирма а местни,добросъвестни майстори.Навсякъде казват че такива вече няма.
Знам че вече всички слагат отдолу дъски и мушама,но пък да речем е по сигурно откъм течове.
Има и някои греди за ремонт.
Благодаря предварително,и се извинявам ако мястото на темата не е тук !
На "тикли" ли оставаш или ще сменяш покрива?
plamen6703 - майстор
donkiko написа:
Здравейте,отдавна не съм досаждал във форума,но ето че имам питане:
-знае ли някой бригада или човек разбиращ от ремонт на покрив с тикли от района Троян-Севлиево ?
Не желая фирма а местни,добросъвестни майстори.Навсякъде казват че такива вече няма.
Знам че вече всички слагат отдолу дъски и мушама,но пък да речем е по сигурно откъм течове.
Има и някои греди за ремонт.
Благодаря предварително,и се извинявам ако мястото на темата не е тук !
Здравей, понеже вилата ми е с тикли и съм правил ремонт преди около 10 години на покрива, като запазих тиклите и направих ремонт изцяло на целият покрив. Тиклите си искат майсторлък и не може всеки "майстор" да реди покрив с тикли.
За реденето на тиклите ползвах майстор от Троян, който вече спря да работи по професията си,защото мина 70-те и не се чувства сигурен в ръцете и краката. Цял живот това е работил и нямам никакви забележки към работата му. Майстор за редене на тикли има и около Калейца, но трябва да разпиташ. Със сигурност мога да ти дам координати на човек от Ивайловград, но не съм сигурен, че би се съгласил да работи по вашият край.
Съветвам те като наемаш човек да ти реди тиклите да го питаш къде из района е правил такива покриви, да му видиш работата и тогава да прецениш дали да го намемаш да ти върши работа!
Желая ти успех!
donkiko - напреднал
благодаря засега,
задължително остават тиклите!
здравейте относно вапросатви за маистор,едни от най добрите майстори в тази свера са от северна балгария.Баща и син от велико търножо ми правиха покрива в боженци преди години..перфектни са организирани,отговорни нямам думи,това е тела на синат 0893 679773.
plamen6703 - майстор
korektstroy78 написа:
здравейте относно вапросатви за маистор,едни от най добрите майстори в тази свера са от северна балгария.Баща и син от велико търножо ми правиха покрива в боженци преди години..перфектни са организирани,отговорни нямам думи,това е тела на синат 0893 679773.
Ако единият "майстор" се казва Бисер, а другият "майстор" се казва Киро, да бяга настрани и колкото по-далече от такива "майстори", толкова по-добре.
Това са пишман майстори в сивият сектор, които се чудя кого и как да "забършат" докато му вземат един път парите и после наивника, ако иска да ходи да си реже вените... все тая... резултата е, че му е "изгорял" джоба и за едно и също нещо ще трябва да плаща след това два пъти.
donkiko - напреднал
баш тези са.Незнам,продължавам да търся хора които познават парите и така.
Един препоръчан 70г. човечец от Троян ме изненада рязко с цена 10000 лв. за труд.(80кв. покрив)
Интересно е ,че беше готов с цената даже преди оглед на място,странни хора....
Chefo77 - майстор
korektstroy78 написа:
здравейте относно вапросатви за маистор,едни от най добрите майстори в тази свера са от северна балгария.Баща и син от велико търножо ми правиха покрива в боженци преди години..перфектни са организирани,отговорни нямам думи,това е тела на синат 0893 679773.
Ейййй, много "хитра" реклама. Явно целИте клиенти с по-малко мозъчни клетки. Нали не мислите, че човек, решил да даде 5 цифрена сума за труда на някого, няма да провери на кого ги дава? Поне профилът ви да беше с различно име ...
Изобщо не е оригинално да се саморекламирате, посочвайки сами себе си като изключително коректни, давайки ... собствения си телефон. :lol: :lol: :lol:
Гост - специалист
Ще извадя само от контекста:
korektstroy78 написа:
нямам думи,това е
plamen6703 - майстор
donkiko написа:
баш тези са.Незнам,продължавам да търся хора които познават парите и така.
Един препоръчан 70г. човечец от Троян ме изненада рязко с цена 10000 лв. за труд.(80кв. покрив)
Интересно е ,че беше готов с цената даже преди оглед на място,странни хора....
Щом са тия двамата не се занимавай с тях, това са несериозни хора и като цяло мурдари.
Ще ти споделя при мен как протече ремонта на къщата. Къщата е в курортен балкански район и при мен без план и разрешителни не може да се прави нищо. Покрива ми е изцяло нов, проектант наех да им изготви план за покрива. При покрив покрит с тикли има една такава особеност, че тиклите са много тежки и се налага да се ползват по дебели греди и "ребрата" са на по-малко разстояние едно от друго, а не както на покриви покрити с цигли. При мен това беше работата на проектанта да смята и чертае. Покрива ми е правен от строителна фирма. Материала го поръчах да бъде обработен и импрегниран срещу дървояд... Бях се договорил с проектанта да му платя и за надзор на работата на фирмата. Работата на фирмата беше за всичко по покрива без редене на тикли. За тиклите се договарях с въпросният човек, който вече не работи по здравословни причини.
Платих доста пари за материали и труд, но съм много доволен от работата на фирмата и майстора за редене на тиклите.
Знаеш, че къща се строи от долу нагоре и се ремонтира от горе надолу. За това ремонта на покрива е едно от важните неща при ремонт на една къща.
Другото важно нещо е контрол върху работата на фирмата.
Това, което си договорил да следиш да бъде свършено и да плащаш за качествено свършена работа.
При мен се наложи да изгоня на третият ден "майстори" от прехвална фирма за паркети.
Щяха да ми претупат паркета, а закупеният паркет беше от масив /друг паркет не признавам/ и на стабилна цена.
Може да те хване смях, но след това сърби ми редиха паркета. В Сърбия си поръчвах мебелите и пак сърби ми правиха монтажа.
Излиза ти по-евтино да дойдат специалисти, които знаят какво правят, да платиш и да нямаш ядове, отколкото да дойдат да ти работят "специалисти", които да си оставят ръцете на свършеното и да лежат на някакви лаври, че са голяма фирма и големи майстори.
Умишлено не коментирам цени, защото цените са въпрос на оферта и договаряне, но задължително проект, договор и спазване на условията по договора от двете страни.

Тема "търся бригада за ремонт на покрив с каменни плочи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: