• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Здравейте!
Може ли някой да ми даде съвет относно това дали можем да построим къща на два етажа, като между първия и втория етаж няма плоча, а гредоред и върху него армирана перлитна мазилка.
Кажете така проекта и конструкцията ще струва ли по малко и до колко е ефективно?
Благодаря!
Монтажник - специалист
Разбира се, че може гредореда да замести плочата - та нали и до днес има такива къщи.Но си мисля, че ако идеята на перлит+замазка (споменавате мазилка, но предполагам че имате предвид замазка) е да топлоизолира би било по добре да изберете по съвременни материали например каменна вата, която освен отлични топлоизолационни свойства има и много добри шумоизолационни освен това се полага лесно и е много по лека от замазката
Tsilkov - майстор
И аз не виждам смисъла на замазката. Иначе гредореда си е съвсем стандартно и добро решение. Единствения минус спрямо бетонна плоча е звукоизолацията, но това не винаги е приоритет.
Благодаря ви за отговорите.
Не споменах горе , че става въпрос за първи етаж, който ще бъде малък ресторант и върху него втори етаж.
От отговорите ви разбирам, че гредоред не е удачен заради шума. А има ли вариант този гредоред да се шумоизолира.
Също така мислите ли, че този вариант с гредоред е по евтин тъй като сградата ще е по лека и няма да има толкова наливане на бетон за основи?
olelemaiko - специалист
valkova89 написа:
Благодаря ви за отговорите.
Не споменах горе , че става въпрос за първи етаж, който ще бъде малък ресторант и върху него втори етаж.
От отговорите ви разбирам, че гредоред не е удачен заради шума. А има ли вариант този гредоред да се шумоизолира.
Също така мислите ли, че този вариант с гредоред е по евтин тъй като сградата ще е по лека и няма да има толкова наливане на бетон за основи?
Щом обекта ще е с двойно приложение , препоръчвам ти задължително плоча.Със предвидени височини за комуникации и др. , съобразени с нуждите ресторанчето.

Сега ще скочат с други тези , и тем - подобни.Та да си кажа , че със съвета си , съм до тук.
Полемики не ща.
Tsilkov - майстор
valkova89 написа:
Благодаря ви за отговорите.
Не споменах горе , че става въпрос за първи етаж, който ще бъде малък ресторант и върху него втори етаж.
От отговорите ви разбирам, че гредоред не е удачен заради шума. А има ли вариант този гредоред да се шумоизолира.
Също така мислите ли, че този вариант с гредоред е по евтин тъй като сградата ще е по лека и няма да има толкова наливане на бетон за основи?
Има варианти да се шумоизолира гредоред, но просто вече си губи простотата и елегантността това решение (което приемрно за еднофамилни жилища е прекрасно). При условие че долу е ресторант и аз бих ти препоръчал да не "гониш Михаля" и просто да си сложиш плоча.
Монтажник - специалист
Щом тепърва ще решавате какъв тип да е строежа съм твърдо убеден, че ако внимателно се обмисли варианта тип дървена къща това ще бъде много голям плюс както за бюджета така и за визията на ресторантчето.Ето и пример

https://www.google.bg/search?q=%D0%B1%D ... aEISFef2-M:
BLUEPUPIL - майстор
Най-добра звукоизолация се получава при безгредова плоча с дебелина минимум 20см или при плоча с ребра и тухли четворки.
Прикачен файл:
2.jpg
шоп - майстор
valkova89 написа:
Не споменах горе , че става въпрос за първи етаж, който ще бъде малък ресторант и върху него втори етаж.
Това е много важно уточнение. Говорете с ДПК пожарникаря, който отговаря за района. Проектите за търговски обекти се съгласуват с пожарната. Има изисквания за врати, изходи и т.н. Гредореда не е от най-пожаробезопасните строителни конструкции. Може да се окаже, че допълнителното му пожарообезопасяване ще струва скъпо, а е възможно и да не получите становище.
mimilisa - специалист
Мен ме интересува, могат ли върху гредоред да се разполагат свободно стените на втория етаж, без да лежат върху зид от долния етаж?
  • 1
  • 2

Тема "Втори етаж без плоча?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: