• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Keresteliev - специалист
plamen6703 написа:
.... Още толкова да изкара ще се платило и надплатило... Пък и някои като почнат да се вглеждат кое колко ще изкара и да правят сметки, все едно ще живеят с орлите :-D
:2thumbs:

Абсолютно!

Двайс години още да изкара му стига.
Кой ще е жив дотогава.
zz_stefanov - майстор
Е не толкова, като орлите. :)
Нали знаете, че нещо като е изначално сбъркано , колкото и да са скъпи следващите материали, оправия няма.
А и наследниците да не говорят: Виж стария какви простотии е сътворил. :-D
lov - майстор
Аз имах същия проблем с къщата която се захванах. Дюшамето е било наредено върху насип и малко сгурия от горе. За 15-на години изгнило тотално и после едни пишман майстори направили замазка и заслано с балатум. Нямаш си на идея каква смрад беше докато го махах. балатума и той даже прогнил а от долу не влага ами вода тече. И аз се чудих как да процедирам дали да е пак дющаме че уж щяло да диша и на края хванах кирката и оринах всичко че даже слязох още на долу. Направих подсипка със промита филц. Опнах му мембрана като отделните листове ги залепих с полиуретан. Оставих ги да пълзят по стените за да ги отрежа после на ниво готов под. Върху тях 2 см. фибран и армирана замазка че даже намотах и тръбите за едно подово. От горе завърших с гранитогрес.
А и освен пода се постарах и да оправя дренажите на къщата. Като вътре около стените изкопах доста дълбочко и го запълних също с промития филц. Сега хем лесно се поддържа не е студено и най вече няма никаква влага. И повярвай ми като цена е почти същото както с дюшаме.
BLUEPUPIL - майстор
Цялата работа с малко думи звучи така: срещу капилярната влага- чакъл или филц с мин. дебелина на пласта 20-30см; За водните пари полиетилен върху слой пясък за да не се надупчи, ама не обикновен полиетилен, който се разгражда с времето, за да покрие еко стандарта, ами polythene DPM. https://www.google.bg/search?q=polythen ... 23&bih=296
preslav - майстор
zz_stefanov написа:
По това последното нищо не мога да направя, повече от това което съм свършил, дренаж и мембрана около основите.
Не съм го виждал никъде, не знам и за какви пари и труд става въпрос, но се питам дренаж и мембрана от вътрешна страна на основите дали не би решил проблема с "пълзящата" по стените влага.
krismarg - специалист
А фактора "плъх"?

В момента го играя този филм, та моето решение:

-Чакъл около 4 см трамбован (толкова са металните майки) - това против плъхове
-Замазка с армировка 4х20 - 4см. Замазката е с добавка за водоплътност.
-Фибран т.е. някакъв XPS - 5 см ако е на ниво двор - топлоизолация
-подово отопление
-Втора замазка - 4 см.
-Финиш теракот или ламинат.

Ако е финш дюшеме, може да се накове върху дюбелирани в замазката летви 4х5 през 40 см. в първата замазка, като под летвите се постави "найлон".

Руснаците съветват по-голям пласт чакъл с/у плъховете и натрошени изпочупени керемиди над чакъла.
lov - майстор
Аз малко на бързо писах по горе. Та не съм слагал обикновен найлон а така наречения фундалин. Черната релефна мембрана която се ползва точно за изолация на основи. А фракцията се предлага и продава на различни номера така че около основите и хай долния слой най едрата после по ситна и вече под самата мембрана пясък за да не се надупчи. На основите докъдето можах да изкопая съответно съм сложил вертикално пак от същата. Щях да сложа и по дебела изолация ако имах мегдан. Освен пръст и строителни отпадъци са слагали и огромни камъни които няма как да се разбият или извадят.
Та в тоя камънак червеи не виреят камо ли плъхове и друга такава твар. :lol: На някои от вътрешните стени преди ремонта имаше доста капилярна влага. Имаше поражения до на 50см от ниво под по мазилката но след всичките тези реформи всичко благополучно приключи.
Zoro5 - специалист
Сега е време да се окабелиш за електрическо сушене на основите:
http://www.google.ch/patents/US20030209437
http://www.google.ch/patents/US5015351

Дали работи - не знам. Но и да не работи, поне ще имаш как да пускаш ток на гадовете отдолу. :)

Относно бетонната плоча - един познат си слага перлит за по-добра топлоизолация , но дали беше в бетона или под него не знам... Обаче най-добре ще е да си направиш подово отопление - хем ще изолира, хем ако се ползва , топлото отдолу ще суши и стените по ъглите.
zz_stefanov - майстор
preslav написа:
zz_stefanov написа:
По това последното нищо не мога да направя, повече от това което съм свършил, дренаж и мембрана около основите.
Не съм го виждал никъде, не знам и за какви пари и труд става въпрос, но се питам дренаж и мембрана от вътрешна страна на основите дали не би решил проблема с "пълзящата" по стените влага.
Мембраната ако е опасва изцяло основите и от долу, тогава да.
Нещо подобно на дренажа. Свършило му е работа. но аз не мисля да го ползвам. viewtopic.php?f=20&t=51805&start=20 :)
  • 1
  • 2

Тема "Дюшеме в къща построена върху пръста" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: