Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Привет,колеги,ситуацията е следната,къщата ми граничи с друга такава чрез градина,която за времето си е била планирана за улица,но не е реализирана.Тогава когато е било това е вкарана и водата,както за нас така и за съседите.След нереализирането на улицата тя е отчуждена и е вече частен имот,имот който ние закупихме 1/2 от него.Та проблема ми е,че не мога да намеря тротоарния кран,който е за нас,някъде там е в въпросното място,искам да го намеря,не че ми трябва а просто недай Боже да ми потрябва да знам къде е.Точно до т.н улица е и водомерната ми шахта,единствено виждам тръбата ми къде излиза,нищо повече.....Доколкото знам,тр.кран трябва да е непосредствено преди шахтата по права линия.Пробвах да копам срещу нея,но без резултат,имам познат в Кадастъра където видях плана на улицата но никъде не можах да видя водопровода къде върви.Във ВиК не съм ходил.Приемам всякакви идеи как мога да го намеря и къде евентуално мога да намеря още инофрмация...Копаенето се знае... Всякакви идеи и предположения очаквам.
Ако е нужно ще опитам да направя и няккава скица на ситуацията.Благодаря
shotik - майстор
Не се надявай ,че В и К ще ти дадат точна информация !
Когато сменихме мястото на водомера от едната улица на другата , за 99.80 лв ни издадоха скица , на която водопровода беше на другия тротоар и добре ,че сме запомнили къде е минавал , та разкопахме и намерихме магистралния водопровод на нашия тротоар до оградата !
И това е в населено място почти по средата му, а не на края !
Знам , че служители на В и К имат уред с който откриват къде върви водопровода , ако намериш някой такъв и за прилична сума да ти намери, къде върви, иначе копаене и търсене.
шоп - майстор
Всяко населено място си има така нареченият водомайстор. Той ще ти свърши работа. Познавам много водомайстори и 90% от тях са пияници:-)

Може да ги намериш в селската кръчма. :-D
Първо благодарско момчета за бързите отговори.Ситуацията е малко объркана и деликатна.С нереализирането на таз улица която вече е градина имахме бая ядове,хората дето са вързани преди нас на същия водопровод крадяха вода и понеже вече "улицата " е частен имот искаха от ВиК да късат тръбата още от улицата,спирайки ни и нас нищо че сме изрядни платци,то бяха едни предписания призовки,все едно ние сме повече в престъпление,че сме хванати от чужд имот а не тез,че крадат...Искаха и да си прокарваме ново трасе за водата към нас...Случи се че жената дето краде почина и така купихме 50 % от къщата им така че да нямаме проблеми нито с ВиК нито и с сина и който постоянно ни заплашваше,че сме хванати от тях.Отплеснах се.....иначе инкасатора е нов от друго място който на идея няма за какво иде реч,планове в кметсвото също няма,за Кадастъра споменах..Старците и при нас починаха и така няма откъде да намеря инфо откъде точно върви тръбата....
iliya_i - майстор
Той начина е прост, но много трудоемък. Копаеш отвън на шахтата, докато стигнеш тръбата, дето влиза. После продължаваш по нея, до тротоарния кран. Нямам представа, колко метра и кубика е, но пък е най-сигурно. Другия начин е, с врачка.
Hoвoceлckи - майстор
Хвърлихте те ме в размисъл. До колкото знам с такива кранове се спира водата на квартали. Искате да кажете, че някъде (в София) има такъв пред всеки имот, веднага след отклонението от магистлалния водопровод? Звучи ми нереално :?
nikolov333 - майстор
Би трябвало да има.. Капаците за достъп до крана изглеждат така, но са наравно с тротоара и се вижда само капачката, но може и да не са боядисани..

Прикачен файл

images.jpg
images.jpg (7.15 KиБ) Видяна 3724 пъти
shotik - майстор
Hoвoceлckи написа:
Хвърлихте те ме в размисъл. До колкото знам с такива кранове се спира водата на квартали. Искате да кажете, че някъде (в София) има такъв пред всеки имот, веднага след отклонението от магистлалния водопровод? Звучи ми нереално :?
При моя случай ,описан по- горе , поставиха спирателен кран ,сега се вижда само капачката отгоре на тротоара,като на кръглия син ,показан по-горе.

Нали ги задължиха да сменят водомерите и те са собственост на В и К , а така и по- лесно спират водата на некоректните абонати.
Hoвoceлckи - майстор
Ще попитам кога това се е случило - трябва да е нововъведение? И за къща ли става дума, за кооперация ли или блок? В София или някъде на село? На съсед на скоро му сменяваха отклонението поради изгниване на старата тръба, но не са оставяли такъв кран - директно вътре, на водомера.
LazarGanev - "Велик майстор"
Да, принципно трябва да има такъв кран пред всеки имот (дворно място), но не навсякъде е реализирано

Тема "Заровен спирателен тротоарен кран на водата." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: