Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
evasilev - помощник
Здравейте,

Правя ремонт вкъщи в кухнята и в едно сервизно помещение на гърба на кухнята, където ще ми стоят хладилник, пералня и бойлер. Та в това сервизно се наложи да изкъртим старият под като майсторите предложиха да направят нов под с пълнеж от тухли и отгоре 3см циментова замазка. Наредиха тухлите, пуснаха майки, сложиха мрежа и така изляха замазката. Минаха почти две седмици от както съхне, но днес забелязах че се появяват пукнатини и като чукнах отгоре звучи на кухо :? Трябва ли да се притеснявам или е нормално? По принцип нали като е под трябва да е здрава основата, че отгоре мисля да лепя плочки?

Поздрави

[-o<

Прикачен файл

IMG_6561.JPG

Прикачен файл

IMG_6440.JPG

Прикачен файл

IMG_6437.JPG

Прикачен файл

IMG_6405.JPG
nikolov333 - майстор
Нормално е да се напука замазката..намокрихте ли тухлите преди да ги замажете и с какво е изравнена основата под тях. Набиваха ли ги тухлите, като ги редиха или само ги подреждаха?
П.П.Аз бих го направил с изолация, вместо с тухли, това изравняване..
evasilev - помощник
Привет и мерси за отговора!

Да мокриха ги, но не са ги набивали, а ги наредиха върху бетоновата основа.

Поздрави
8-[
nikolov333 - майстор
Е, ако е бетон отдолу няма смисъл да се набиват, мислех, че са редени върху земя.. Мисля, че няма проблем да редиш плочки така..почти всяка замазка се напуква, когато изсъхва..
Kokar - специалист
Нормални са микропукнатини при съсъхване на бетона/замазката. Когато са "микро"...
При 3см дебелина на замазката и останал въздух отдолу няма как да не чука на кухо.
Аз бих бил спокоен - замазката е уплътнила донякъде фугите м/у тухлите и няма как те да мърдат при товар и т.н.
За някаква влагопреграда може да се помисли, ако помещението има или се очаква влага.
evasilev - помощник
Благодаря ви за отговорите! :supz:

Идеята е върху замазката да се залепи 3мм вибро-изолация, която да обира вибрациите от пералнята и хладилника, а върху нея да се залепят фаянсовите плочки.

В помещението се очаква да има влага, понеже и бойлера и пералнята ще са там, така че сме предвидили място за сифон, ако евентуално протече от някъде.

Каква влагопреграда може да се сложи? Аз си мислих за влагоизолационна лента по ръбовете между стените и пода, но като помислих още малко не намерих смисъл, защото мисля че водата така или иначе ще си намери път към плочата отдолу, ако се стигне до там. :rolleyes:

Поздрави
nikolov333 - майстор
Това с виброизолацията за първи път го чувам и не ми се струва добра идея. Най-добре си лепи плочките без нея..
Kokar - специалист
evasilev написа:
Благодаря ви за отговорите! :supz:

Идеята е върху замазката да се залепи 3мм вибро-изолация, която да обира вибрациите от пералнята и хладилника, а върху нея да се залепят фаянсовите плочки...
Поздрави
Т.е. плочките ще вибрират, докато замазката отдолу - не.
Без да съм специалист, не звучи добре. Това, от обща култура де...:)
Но има нови съвременни технологии, така че трябва де са възползва човек, когато е наясно.
preslav - майстор
Честно казано не разбирам идеята на тухлите - височина на пода ли се е гонела?
Предполагам става въпрос за къща, но все пак да попитам, че от снимките не ми става ясно. Питам не просто от любопитство, а защото има значение това помещение да е с необходимата вентилация и да е осигурено срещу замръзване през зимата.
Имам и още питания - тухлите лепиха ли ги майсторята за бетонната плоча или просто ги нахвърляха отгоре - предполагам от това, че не са лепени ти кухее на места, поне пясъчна подложка да бяха сложили.
Вече те питаха защо тухли, а не някаква топлоизолация - тухлите имат неприятното свойство да се разпадат под въздействието на влагата, а такава неминуемо ще има в едно мокро помещение, което означава обезателно да помислиш за хидроизолация между тях и финишното покритие. Все ги споменавам, ама защото съм доволен, допитай се до тези - http://lorka.bg/products/%D0%A5%D0%98%D ... BE-20.html - точно за този продукт ХИП-2. Не съм се разхождал из сайта им, но със сигурност ще ти предложат и финишно покритие, без фуги, без сложни изисквания за основа, вибро и т.н. замазки.
Успех в начинанията!
evasilev - помощник
Здравейте,

Става въпрос за стара тухлена кооперация.

Да гонеше се височина на пода като тухлите ги имахме налични като материал затова не взехме изолационни плочи. Не са лепени за бетона, а ги наредиха върху него и после между тях подпълниха с циментовата замазка. Помещението ще е отворено към кухнята, ще има вентилатор на едната стена и прозорец, който може да се отваря при необходимост.

Мерси за споделянето на този продукт ХИП-2. Интересно решение за хидроизолация... ще взема да им пиша.

Поздрави

Тема "Напукана циментова замазка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: