• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
BLUEPUPIL - майстор
Прикачен файл:
1000.jpg
1000.jpg (26.09 KиБ) Видяна 1545 пъти
Прикачен файл:
2000.jpg
2000.jpg (43.28 KиБ) Видяна 1545 пъти
Прикачен файл:
3000.jpg
Прикачен файл:
4000.jpg
Прикачен файл:
5000.jpg
radius - майстор
Мечтата на арматуриста :lol:
Hursa - майстор
На малка част от картинките гредата може да се нарече "WEAK" :) . А и не навсякъде са греди. Цялата сграда може да падне, но армираната "връзка" показана на картинка 5000, вероятно ще оцелее. Всичко показано е интересно.
Не мога да разбера - на картинка 50 какво представляват гредите, че се вижда армировката (или е "кофраж" какъвто не съм виждал).
Тъй като искам да реализирам към къщата гараж и веранда на конструктивна фуга ( този метод съм го прочел няколко пъти в мненията на архитект Цилков) искам да попитам дали правилно го разбирам: фундамента на къщата и фундамента на гаража или верандата нямат пряка връзка помежду си, а са свързани с изолационен материал, примерно фибран.
djendov - специалист
Това е най-добрия вариант според мен.
Аз също благодарение на Tsilkov реших да си отделя пътеките обикалящи къщата от фундамента. Така се прекъсва термомоста. Освен това е много по-лесно изпълнението на хидро и топлоизолацията. Нямам гараж, но ако имах - задължително отделен изцяло от къщата. Всъщност всичките ми комшии са си направили гаражи от някакви леки конструкции. Доста опции има. Аз още го бистря като идея.
И не ми отваря нито една от горните снимки...
ewgeny - напреднал
Тая дума "термомост" май взе да се употребява много, без да се знае истинския смисъл. Какво общо има с това гаража да е залепен до къщата? Та нали тогава гаража ти се явява допълнително термично съпротивление? Демек изолация. И как така ще направиш гараж на къща, отделен от къщата? Това не е гараж, а навес залепен до постройката. Да ходиш в дъжда до навеса, че докато се отвори вратата, че и децата, и жената..... пък багаж ако има... :rolleyes:
А за пътеките, думи нямам. Как ще отделиш нещо, което няма как да направиш заедно?
djendov - специалист
Тя верно много се употребява думичката, ама явно малко хора я осмислят. Ако топлоизолираш целия гараж, си прав. Никога не би ми хрумнала тая идея, щото не робувам на колата си. Паля я и докато обуя малкия вече е загряла. Амаа да изолирам още 70 квадрата площ, че да не и е студено вечер...
Ако пък смяташ да не го топлоизолираш, много поздрави с термичното съпротивление :)
Относно пътеките, няколко пъти даже питат във форума как да свържат арматурата с къщата, че да станели по-здрави. И за пътеки, и за веранди...
Това, че ти мислиш така, не значи, че всички го правят така.
Ии...такива ми ти работи де. Ама заключението с отделения гараж и мокренето говори само за тесногръдство, или прибързано изказване. Можеш съвсем спокойно да го отделиш конструктивно, без да се налага да вземаш автобус от къщата до гаража. Ама ти това го знаеш де...
Tsilkov - майстор
milchogeorgiev написа:
Тъй като искам да реализирам към къщата гараж и веранда на конструктивна фуга ( този метод съм го прочел няколко пъти в мненията на архитект Цилков) искам да попитам дали правилно го разбирам: фундамента на къщата и фундамента на гаража или верандата нямат пряка връзка помежду си, а са свързани с изолационен материал, примерно фибран.
Не са свързани с фибран, а са отделени от него (термично и конструктивно).
Също така ако е наложително конструктивно вързване (преминаващ покрива на различни нива, стълби....) можеш да вържеш само основите или рандбалките, а да прекъснеш плочата+изолация върху плочата, а не под нея. Не е като да е всичко прекъснато, но и далеч не е плочата да ти е "радиатор за навън" по целия периметър.
ewgeny написа:
Та нали тогава гаража ти се явява допълнително термично съпротивление? Демек изолация. И как така ще направиш гараж на къща, отделен от къщата?
Ти като го отделиш топлинно пак ти се явява допълнително термично съпротивление, но вече не е отопляем обем и намаляваш площта на топлоотдаващата повърхност.
Руди - майстор
Цената на "конструктивното отделяне" е
дублиране на конструктивните елементи - колони
и греди при общата стена на къщата и гаража.
става въпрос за 2-3 колони и една греда или пояс
по дължината на гаража, които са отделени на фуга
от колоните и гредите на къщата.
Най-често фундаментите не се отделят, фугата
започва от горния ръб на фундамента.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "Идеен план на къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: