Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
uzunov_i - специалист
Здравейте! Подмушват под аралъци на двойната скара, където остава просвет и с какво да запуша дупките, за да не ми гнездят врабците? Керемидите са Тондах Винеам. Решетки /гребени против птици ги зная и се слагат към улуците, но в моя случай влизат отстрани.
Andri01 - майстор
ПВЦ гребени. Слагат се по края. Скъпички са обаче. Другото е -мрежа някаква метална.
uzunov_i - специалист
Тези гребени се слагат под първия ред керемиди, а в моя случай с двускатен покрив, как се сложа пвц гребени и за какво да се захванат?
Andri01 - майстор
При мене ги сложиха преди да наредят керемидите. Мисля,че ги заковаха челно към летви от първия ред на двойната скара. така над гребена остава много малко място ,за да влезе птичка. Все пак керемидите имат ръб за захващане в долната си част.
toolegittoquit - майстор
Запълваш под керемидите с парчета газобетон и лепило.
Защо газобетон(ютонг) - ми защото лесно се реже.
Svetoslavoff1 - майстор
Узунов, доколкото разбирам питаш не за хоризонталната част на ската, а за страничните. Там би трябвало да имаш ламаринени поли. Пролуките м/у полите и керемидите ми ги подмазаха с цимент/пясък. Можеш ако искаш преди това леко да запениш с ПУ нискораздуваща пяна, за да си спестиш пълненето с разтвор. Вероятно има някаква мрежа и за там, но както писа Андри сигурно си е пари.
А към туту - ако ти си го направил така, не значи че е правилно и не го препоръчвай.
uzunov_i - специалист
Здравейте отново! Реших проблема като сложих Г-образна ламарина и така запуших дупките, ако има някой, който се сблъсква с такъв проблем, и това е вариант с ламарината.

Тема "Под керемиди се промушват птици, как да се оттърва от тях?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: