• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Alfa_D - специалист
След като за мен вече няма тайни в използването на водния нивелир, трябва да реша и един от другите проблеми.
Измазване на външните стени с кал.
Самите стени са доста криви - хоризонтално и вертикално. Има места, където дебелината на мазилката трябва да бъде около 5-10 см. Стари хора в селото ми казаха, че няма да стане с пръст от градината, а трябвало да използвам някаква си специална, нещо като глина, която се копаела от някъде си. Мисля да сложа рабицова мрежа за основа и да мажа смело. И без това целият проект започна да става доста шантав :-D
Ако някой е правил опит да измазва стени с кал, ще се радвам да обменим мнения.

На снимката се вижда как правя опит да направя кирпич:
http://prikachi.com/images.php?images/472/9626472Y.jpg
Изображение
Lutchezar - майстор
Пускаш в Google къщи от слама и кал, и научаваш много за това каква кал и как. Беше отдавна, когато се интересувах, сигурно не помня всичко а може и да са измислили нещо друго оттогава :-D
Svetoslavoff1 - майстор
Глина, питай в селото местните от къде си копат. Слага се и тн "чоп" - кълцана слама, вълна, фибри по сегашному :)
Alfa_D - специалист
Дворът има малък наклон, не съм го мерил, но е под 10 градуса. Искам да направя една малка преградна стена от камъни и бетон, след което да запълня заградената част със строителни отпадъци и пръст, така че да изравня нивото.
Въпросът ми е, ако тази преградна стена е с височина 50 см над земята, колко дълбоко да вкопая основите?
Чел съм за 80 см, но ми изглежда странно за 50 см височина, да копая и запълвам канал с дълбочина 80 см.
Върху зида ще има декоративка дървена ограда.
Скицата не се вижда, но ето линк:
http://prikachi.com/images.php?images/705/9632705S.jpg
Изображение
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Филм "Селска къща"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: