• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Alfa_D - специалист
Ако някой попадне на тази тема, нека да знае едно - никога, ама никога не започвайте ремонт на стара къща!
Едиственото, което ще се случи - ще изхарчите много пари и време, ще се самозалъгвате, че е готино и как всичко е ОК и т.н.
Единственото изключение е, ако сте шеф на строителна фирма и искате да тормозите работниците си с вашите желания и фантазии, как от дърта баба правите млада мацка. :lol:

Така, понеже аз се вкарах в хорър филма с ремонта на стара къща, сега ми трябва помощ за да решавам проблем след проблем.
Покривът е направен с ондолин и специални изолационни ленти по билото, турските керемиди са само с декоративна цел и се надявам вятърът да не ги отвее, защото не са както бяха - върху слама и кал. Първите редове керемиди са закрепени със специални скоби за да не се свличат.
Новите греди са монтирани и прихванати с шпилки върху старите, които се оказаха много здрави - трудно се пробиваха.
При нивелирането обаче се получиха големи фуги между каменните и кирпичените зидове и новите греди, както се вижда на снимката (маркирани с червена линия).

Въпросът ми е - как и с какво да да запълня тези фуги? Абсурд е да надграждам старите зидове с камъни или кирпич

Изображение
plamen6703 - майстор
Не бъркай ремонт на стара къща с отчаяни опити от стара къща да се направи нова къща. Получава се нещо като стара чанта с нови дръжки.
Много хора не правят разлика между ремонт и строеж на къща. Едно е да ремонтираш покрив и стаи в къщата, съвсем друго е да гъташ стени, да "разширяваш" стаи, да строиш покрив. Не можеш да се вкараш във филм, ако знаеш какво правиш и си се подсигурил предварително с необходимите финансови средства за целта!
Успех! :partyman:
Hoвoceлckи - майстор
Ламперия. Пространството вътре с какво предназначение е?
preslav - майстор
Зависи какво целиш, ако искаш фасадата да е едно цяло, итонг би ти свършил работа, лек е, реже се, крои се.
mimilisa - специалист
Видяхме ви големите философи какво можете.
Само ми е интересно как така за вас и за доктори няма етичен кодекс и кой да ви контролира, как съдирате кожи от гърба на хората без да давате нищо насреща.
Поне ще осведомя целият свят колко сте зле.
А сега тихо. Не желая да ти чувам гласа и да ми досаждаш повече.
Alfa_D - специалист
Помещенията са две стаи и килер, а в къщата няма да се живее.
Идеята е фасадата да се изравни, после се сваля старата мазилка, слага се мрежа, замазва се с кал и се варосва.
Старият покрив лягаше върху 60 см зид и триъгълната празнина беше запълнена с кирпич. След нивелирането и повдигането на покрива се получи празнина с основа 60 см, височина около 30 см и пак триъгълно скосяване - дано да я ясно описанието. :-)
С ИТОНГ върху камъните вероятно ще се получи, но имам и две дървени греди (над прозорците) и там също трябва да се запълва.

Изображение
Alfa_D - специалист
вт фев 05, 2019 12:43 pmmimilisa написа:
Видяхме ви големите философи какво можете.
Само ми е интересно как така за вас и за доктори няма етичен кодекс и кой да ви контролира, как съдирате кожи от гърба на хората без да давате нищо насреща.
Поне ще осведомя целият свят колко сте зле.
А сега тихо. Не желая да ти чувам гласа и да ми досаждаш повече.
Това за мен ли е мимилиса?
Не съм философ, а само казах, че не препоръчвам на никой да ремонтира стара къща, поне като моята.
И не че не съм искал да давам - давах на един 40 лв надник, а той ми каза, че за по-малко от 80 лв нямало да си мръдне пръста. Един майстор пък ми поиска 35 000 лв за покрива. Каза, че така вървели цените и офертата била много изгодна, но пропусна да уточни за кого :- )
"Поне ще осведомя целият свят колко сте зле" - няма нужда, сам си признах и то писмено колко съм зле и как съм го закъсал с тази къща. Който не ми вярва, моля, да пробва, парите и времето са негови. И аз не вярвах и сега рева по форумите :lol:
preslav - майстор
вт фев 05, 2019 2:24 pmAlfa_D написа:
Помещенията са две стаи и килер, а в къщата няма да се живее.
Идеята е фасадата да се изравни, после се сваля старата мазилка, слага се мрежа, замазва се с кал и се варосва.
Старият покрив лягаше върху 60 см зид и триъгълната празнина беше запълнена с кирпич. След нивелирането и повдигането на покрива се получи празнина с основа 60 см, височина около 30 см и пак триъгълно скосяване - дано да я ясно описанието. :-)
С ИТОНГ върху камъните вероятно ще се получи, но имам и две дървени греди (над прозорците) и там също трябва да се запълва.

Изображение
Над гредите П образен профил, в който влиза итонга, може и два винкела свързани помежду си с парчета шина.
шоп - майстор
@Alfa_D, чест и почитания за споделянето и снимките. Уважавам и извода, който направихте накрая.
Кой разбрал-разбрал. Другите да се борят с вятърни мелници.

Според моето скромно мнение такъв имот се възстановява само ако има сантиментална стойност.

Само тогава не мислим с главата си, ами със сърцето си.

Давам един прост пример: баща ми, бог да го прости искаше в мазето на неговата бащина къща да има бунар, кладенец или сондаж.

Е човека си замина от този свят, но в мазето на моята дядова къща вече има сондаж с дебит над 6000 л/ч

не ме питайте, с колко пари и труд го постигнах. Инвестирах в направа на мобилна машина за сондиране с височина 200 см. Освен, че платих и направих машина-платих и на сондьори, защото въпреки, че се образовах и направих машина, нямах сондажни глави и тръби.
1 метър сондаж ми струваше не 100, а 1000 лева, но удоволствито накрая...не се описва.

По темата. такива празнини аз ги запълвам или със стиропор или със фибран. Външно мража, шпакловака и цялостна мазилка.
Успехи и ако ти е бащиния не се отказвай!
kr1100 - майстор
[quote=шоп
Давам един прост пример: баща ми, бог да го прости искаше в мазето на неговата бащина къща да има бунар, кладенец или сондаж.
Е човека си замина от този свят, но в мазето на моята дядова къща вече има сондаж с дебит над 6000 л/
/quote]

Дълбок поклон. Да уважаваме предците си и да пазим изграденото от тях.
Но би ли обяснил причината да е там бунара ?
Питам от интерес - имах съсед ,който издълба кладенес , после отгоре изгради къща. Но по него време се искаше регистрация на кладенците в басейнова дирекция. Съседа си замина, запустя място , сина му нищо не работеше по мястото и преди 2г и той си замина. Беше и си е джунгла. Купиха го към Тим доближени. Никакво развитие. какво ще стане не знам. Явно разчитат на строеж на блокче , но пък до 2010 беше разрешено до 10м строителстов на височина. Няма вода , няма канал. Има водопровод и канал , но пък за канала има голяма девинелация - помпи, за водопровода проблема е в заплащането / частна кооперация, то и за канала - но се преминава през други собственици и става дебела//
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Филм "Селска къща"" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: