Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
mury - напреднал
Здравейте,предстои ни разкриване на покрива на селската ни къща.Бях пуснал тема,но нещо не се получи там.Покрива е пренареждан преди 2 г.,с т.н."турски" керемиди е,иска ни се да си остане с тях.Накратко,след като се качих да понаредя малко разместени керемиди,установих че между тях и дъските на покрива няма нищо.Идеята ми е да го разкрия,да положа някакъв слой върху дъските и пак да наредя старите керемиди.Въпросът е,какво да положа върху дъските,под покривното пространство не се използва,къщата се ползва само през топлите месеци,зимата не.Фолио,мембрана,черна хартия или Ондулин Руфолин /това ми е интересно,но не знам дали става надеждно с него/.Приемам всякакви съвети,имам време за мислене.Да поясня,решил съм да се справя сам с този проект,поради някак ограничени финанси,затова сложността на изпълнение на различните настилки също е от значение.Благодаря предварително.
preslav - майстор
http://bg.onduline.com/bg/instrumenti-z ... -rufolin-r
Не бях го чувал, но явно някой е мислил в тази посока.
nilro - специалист
Ако ще се пробваш сам или с малко помощ от приятели системата за под керемида е най-подходяща според мен.
Аз също ще я използвам.След 3 години отлагане и проучване съм взел това решение.
mury - напреднал
nilro написа:
Ако ще се пробваш сам или с малко помощ от приятели системата за под керемида е най-подходяща според мен.
Аз също ще я използвам.След 3 години отлагане и проучване съм взел това решение.
За Руфолин говориш нали ???
http://bg.onduline.com/bg/instrumenti-z ... -rufolin-r
Не бях го чувал, но явно някой е мислил в тази посока.
Точно между него и фолио/мембрана се чудя.Руфолина се полага,кове и редиш директно керемидите.При фолиото и мембраната,за да стане като хората с тези керемиди,трябва да се наковат вертикални летви.
preslav - майстор
mury написа:
nilro написа:
Ако ще се пробваш сам или с малко помощ от приятели системата за под керемида е най-подходяща според мен.
Аз също ще я използвам.След 3 години отлагане и проучване съм взел това решение.
За Руфолин говориш нали ???
http://bg.onduline.com/bg/instrumenti-z ... -rufolin-r
Не бях го чувал, но явно някой е мислил в тази посока.
Точно между него и фолио/мембрана се чудя.Руфолина се полага,кове и редиш директно керемидите.При фолиото и мембраната,за да стане като хората с тези керемиди,трябва да се наковат вертикални летви.
Мембраните колкото и здрави да са рискуваш да я дялнеш някъде, да не говорим, че губиш от ползите и. За руфолина само питай и търси информация къде се "кове" - предполагам се завинтва във високата част на вълната.
mury - напреднал
preslav написа:
mury написа:
nilro написа:
Ако ще се пробваш сам или с малко помощ от приятели системата за под керемида е най-подходяща според мен.
Аз също ще я използвам.След 3 години отлагане и проучване съм взел това решение.
За Руфолин говориш нали ???
http://bg.onduline.com/bg/instrumenti-z ... -rufolin-r
Не бях го чувал, но явно някой е мислил в тази посока.
Точно между него и фолио/мембрана се чудя.Руфолина се полага,кове и редиш директно керемидите.При фолиото и мембраната,за да стане като хората с тези керемиди,трябва да се наковат вертикални летви.
Мембраните колкото и здрави да са рискуваш да я дялнеш някъде, да не говорим, че губиш от ползите и. За руфолина само питай и търси информация къде се "кове" - предполагам се завинтва във високата част на вълната.
Да във високата се кове/завинтва,както обикновения Ондулин.Имам построена веранда с навес от мен на караваната ми,така че доста от нещата са ми ясни.Просто още не съм решил дали да е с Руфолина,пък и събирам мнения.
П.С.Какви ползи губя от мембраната ?
preslav - майстор
mury написа:
preslav написа:
mury написа:
За Руфолин говориш нали ???

Точно между него и фолио/мембрана се чудя.Руфолина се полага,кове и редиш директно керемидите.При фолиото и мембраната,за да стане като хората с тези керемиди,трябва да се наковат вертикални летви.
Мембраните колкото и здрави да са рискуваш да я дялнеш някъде, да не говорим, че губиш от ползите и. За руфолина само питай и търси информация къде се "кове" - предполагам се завинтва във високата част на вълната.
Да във високата се кове/завинтва,както обикновения Ондулин.Имам построена веранда с навес от мен на караваната ми,така че доста от нещата са ми ясни.Просто още не съм решил дали да е с Руфолина,пък и събирам мнения.
П.С.Какви ползи губя от мембраната ?
Доколкото на мен ми е известно мембраните пускат парите от подпокривното пространство и не пускат водата в него - не се ли направи двойна летвена скара този ефект се губи, а при теб такава скара е неприложима т.е. ще си дадеш парите за нещо, което няма да си изпълнява функциите, а и ще създадеш условия да се скапе от липсата на вентиация.
mury - напреднал
preslav написа:
mury написа:
preslav написа:
Мембраните колкото и здрави да са рискуваш да я дялнеш някъде, да не говорим, че губиш от ползите и. За руфолина само питай и търси информация къде се "кове" - предполагам се завинтва във високата част на вълната.
Да във високата се кове/завинтва,както обикновения Ондулин.Имам построена веранда с навес от мен на караваната ми,така че доста от нещата са ми ясни.Просто още не съм решил дали да е с Руфолина,пък и събирам мнения.
П.С.Какви ползи губя от мембраната ?
Доколкото на мен ми е известно мембраните пускат парите от подпокривното пространство и не пускат водата в него - не се ли направи двойна летвена скара този ефект се губи, а при теб такава скара е неприложима т.е. ще си дадеш парите за нещо, което няма да си изпълнява функциите, а и ще създадеш условия да се скапе от липсата на вентиация.
Ясно,благодаря.Значи вероятно ще е Руфолин,вече няколко човека казаха,че е ок. :prayer: :prayer: :prayer:

Тема "Ремонт покрив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: