Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
КИМИ - специалист
kistbam написа:
Започнах постройката:
Прикачен файл:
IMG_20171015_184318.jpg
На горния покрив си направи снегозадържане, да няма бух-бах, оле-мале в големия снЕг. :-D :-D
КИМИ - специалист
kistbam написа:
Започнах постройката:
Изображение
На горния покрив си направи снегозадържане, да няма бух-бах,
оле-мале кво станА с бараката в големия снег. :-D
шоп - майстор
kistbam написа:
Как мога да защитя основата. Имам предвид там където ламперията ще контактува със земята на пода (бетон).
Шопе, при тебе е малко по-различно. Но при мен се получава че дъските ще легнат на бетона.
Също така вратата я мисля аз да си я скова от греди 5х10 и отвън със същата обшивка. При теб гледам че е подобно или се лъжа? Не се вижда на снимката добре.
Вратите са две и си ги правя сам. От две стари врати ги обкантвам вуншно и вътршно с гредички 5х5см. Пълня с вата. Цялата врата става 14 см дебела и много добре топлоизолирана.

Основата я задигни най-малко 50 см от земята иначе влагата ще скапе всичко. Може с бетон, а ако не искаш мокри процеси с цимент фазер.

При мен основата е от бетонни тухли запълнени с бетон + арматура. Здраво-бързо-без кофраж:-)
lov - майстор
Ако ще подзиждаш от страни с тухли задължително прекъсни връзката с бетона за да не се качва влагата от земята на горе по зида. Най лесно и евтино става с битумна хидро изолационна мембрана. Все ще намериш от някъде де са им хартисали парчетии. Грундираш от долу и лепиш с горелката колкото ще е широк зида. А най добре става от тази с подсипката щото лепилото или с каквото там зидаш се захваща здраво към нея.
kistbam - специалист
КИМИ написа:
На горния покрив си направи снегозадържане, да няма бух-бах,
оле-мале кво станА с бараката в големия снег. :-D
Сложил съм споко. Даже и на новата постройка сложих :-D

Инче успях да покрия покривчето преди дъждовете тези дни:
Прикачен файл:
IMG_20171021_174646.jpg
Прикачен файл:
IMG_20171022_102430.jpg
Прикачен файл:
IMG_20171022_154105.jpg
Прикачен файл:
IMG_20171022_184902.jpg

Остана да сложа челните дъски и улука. Ще има още снимки. Мисля че стана добре. Вие сте за критиките/похвалите.... :)

А до колкото ви разбрах, предлагате да положа това което съм сложил на покрива - воалит с посипка, да го залепя добре и върху него да иззидам 1-2 реда тухли. И оттам нагоре обшивка с ламперия. Така ли?
По принцип целия фундамент е вдигнат към 20см от земята:
Прикачен файл:
pitane.jpg
lov - майстор
Да за същото говоря. Оставяш го малко по широко като се ориентираш и с дебелината на мазилката или каквото там ще слагаш. Гледаш да не го залепиш до самия край така че като измажеш прагчето да можеш да подрежеш излишното.
kistbam - специалист
lov написа:
Да за същото говоря. Оставяш го малко по широко като се ориентираш и с дебелината на мазилката или каквото там ще слагаш. Гледаш да не го залепиш до самия край така че като измажеш прагчето да можеш да подрежеш излишното.
ОК. А как по-точно да иззидам тухлите? И какви тухли?
Мислих си за тези: https://wienerberger.bg/produkti/poroth ... tion=false
Иззиждам 1 ред от тях и ги оставям да надстърчат 2 санта навън и на тях да легнат дъските и да тръгнат нагоре.
Фитилчо - майстор
Тия тухли са чудни за целта, и аз ще зидам с тях, само, че между метални колони . ;)
Има и осем сантиметра ама ми се виждат прекалено тъкни на мен.
lov - майстор
Тези пият вода на умиргачка. :lol: Порести са и се ползват най вече заради изолационните им характеристики.
Ще правиш един мижав борд ползвай си най обикновенни добре изпечени плътни единички.
Фитилчо - майстор
Е нали шса хидрУизУлира бре? :lol:

Тема "Допълнителна постройка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: