Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Фитилчо - майстор
Деворекс-а не ми изглежда като лош вариант, само скобите му и се виждат малко афиф, откъм външната им страна... което може би е поправимо като се слагат по нагъсто ...
Руди - майстор
kistbam написа:
brick написа:
Имаш ли съгласие от съседа за тази барака?
Устно съгласие имам. Но нищо не съм предприел все още. Тук е момента да попитам, какъв е реда да направя всичко законно?
Има ли начин да избегна вадене на разрешение за строеж и проекти и т.н. щото това е свързано с разходи?
Няма лесен начин за узаконяване. Няма постоянно действаща
процедура. Преди време (2003, 2015 г.) се отваряха временни
"прозорци" за узаконяване на някои строежи, но те изтекоха.
Узаконяването обикновено е по-скъпо от проектирането,
таксите в някои общини са тройни (това си го решават сами),
понякога се започва с глоба.
Най-евтино е без проект и без узаконяване.
(Освен ако не те натопят, тогава е най-скъпо.)
Не всички строежи стават за узаконяване, ако се приеме,
че строежа не е допустим, ще трябва да се събори.
Съвет: не се карай с комшията, направи си бързичко
пристройката така, все едно винаги си е била там...
kistbam - специалист
Фитилчо написа:
Деворекс-а не ми изглежда като лош вариант, само скобите му и се виждат малко афиф, откъм външната им страна... което може би е поправимо като се слагат по нагъсто ...
По каталог ги дават да се слагат макс. на 50см. Аз ги сложих на 42-43. Да ти кажа доста стабилно ми изглежда. Ако не го събори сняг, не виждам как ще мръдне това. На мен единственото ми притеснение е за избеляването на цвета с годините. Все пак е пластмаса.
Руди написа:
Съвет: не се карай с комшията, направи си бързичко
пристройката така, все едно винаги си е била там...
Така ще да е.... :) :supz:
Вадим Владимиров - специалист
kistbam написа:
n_a написа:
ХА-ХА-ХА!
Извини ме.
За да ти е най-неболезнено. Евентуално
Препоръчвам да го оставиш някое време на ниво навес. Да свикнат комшиите. И полекинка да си го позатвориш, както си си наумил
Не знам в кое селище е постройката и местните възможности и порядки, но издаването на разрешително си е трудоемко нещо
Знам колко трудоемко и скъпо е вадене на разрешение за строеж. Затова питах, дали има някакъв друг начин. Подписване на някакво споразумение, двустранно съгласие или нещо подобно, което се подписва в кметството или общината (говоря за паянтави постройки като моята). И питам тук във форума, щото се опасявам, че ида ли в кметството или общината и може да ми се прати някоя проверка. :-D

Иначе навесчето вече се сдоби и с улук. Devorex - кафяв. Излезе ми около 80лв. стръбата надолу. Замислих се имат ли избиване 1000лв., които дадох за безшевните улуци на къщата :? :? :? :
Прикачен файл:
IMG_20171029_141416.jpg
Прикачен файл:
IMG_20171029_141356.jpg
То въобще струва ли си цялата инвестиция в къщата, която е зад навеса? При положение, че и под навеса може да се живее!
kistbam - специалист
lov написа:
То всеки сам си избира как да го направи. Ако аз си го правех щях да го шпакловам на две ръце с лепило с фибри и да слоха и мрежа. И после да го мина с някакъв импрегнант.
Я да видя правилно ли те разбрах. Зидам с тухли - 1 ред примерно. След което шпакловам с лепило 2 ръце. Това всичко се случва до височина 25-30см. (в зависимост от тухлите). Оттам нагоре обшивка дървена, която ще импрегнирам?
Ако е така, колко широки тухли да сложа? Дъските на тях ли ще легнат или да ги захлупят малко?
lov - майстор
За ширината каквито намериш. Единична тухла е достатъчно няма да вдигаш дувари я. :)
За дъските както си прецениш но на мен лично ще ми изглежда по добре ако равнят със зида.

Тема "Допълнителна постройка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: