Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
apis1964 - специалист
Здравейте ,майстори!
Налага ми се да препокрия покрива на къща -като махна старите керемиди(цигли)и ги заменя с нови.Вече съм се спрял на такива на Стралджа,остава да уточня каква е цената за подобен род услуга.Днес след оглед от фирма ми поискаха 20 лв-м2,което ми се видя доста солено,при положение ,че няма дъсчена обшивка и предпазна мушама под керемидите.
Моля ако знаете какви са цените за подобен род услуга да ги споделите,знам че са различни за различните региони, но поне да се ориентирам в обстановката.
Предварително Ви благодаря за отделеното време!
rendo - специалист
По принцип ние с мойте колеги сме на следните цени:

махане на керемиди , изчистване на дъските от боклука и изчистване на старите керемиди и слагане на ново - 15 лв на кв/м (като се смята по квадратите на покрива а не на плочата) ако е с нови пада и до към 12 лв/кв/м тъй като няма чистене на старите керемиди

това са цени при положение че клиента си качи сам керемидите до горе, ако не - още 2 надници отгоре за общаци


а иначе слагане на мошама и летви за редовете (зависи на двойна скара или еденична ) зимаме между 2 и 5 лв/кв/м


Така, че сравнително нормални са ценинете ако ще махат старите и слагат мошама и летви и нареждане.
а и зависи колко е стръмен покрива
krasiorocknroll - специалист
Неможеш ли сам да ги смениш?Аз ги подменям сам. :)
apis1964 - специалист
rendo ,благодаря за отговора.мушама няма да се слага и летви нови също,само се свалат керемидите и се постават нови и се подмазват капаците.
Мога и сам да си ги сменя ,това не е проблем -но нали важи правилото като имаш парче плат дай го на майстор
Борис - специалист
Ако тия ги наемеш да ти свършат работата , внимателно гледай какво правят. После ще се чудиш защо сам не си направи покрива.Вече всеки втори циганин е майстор.Пази се ! Успех !
Profi Stroi - специалист
За да не се занимаваш с всеки втори циганин майстор ползвай координатоте от този линк
http://www.keremida.com/

Тема "покрив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: