Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Бай Бил - напреднал
Прикачен файл:
11.jpg
Прикачен файл:
12.jpg
Прикачен файл:
13.jpg
Прикачен файл:
14.jpg
Бай Бил - напреднал
Великия ми строеж започва лека -полека..А сега малко относно моя проект.Като цяло мисля да използувам старите основи като само ги повазстановя.Новия строеж ще бъде почти идентичен с това което премахнах.
Прикачен файл:
550.jpg
550.jpg (29.25 KиБ) Видяна 2220 пъти
Имам намеренее да го изградя със стария дървен материал които е много запазен като Паянтова дървена конструкция.При повечето снадки ще използвам дървени дюбели .Дървото е много твърдо и не е възможно да се пробива с дрелка затова със стария маткап.Трудоемко е но става.Гредите са от 13х13 до 15х15 .Понеже са в конструкцията и някога ще бъдат скрити ги мажа с креолит-идеално импрегнира срещу мокрене и влага.Както се вижда от скицата ми по- горе ,бъдещата къща няма да е много голяма ще има две помещения.Една по-голяма стая в която ще се влиза от по-малка, интегрираща в себе си входно антре, малка кухня и баня с тоалетна.Пред нея ще има само покрита площ която ще служи като наземна тераса с голяма маса и барбекю.Като понапредна ще пусна още снимки за коментари.

Прикачен файл

553.jpg

Прикачен файл

552.jpg
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Поздравления за намисленото и за свършеното!
stridata - специалист
Проекта си е доста сериозен, надявам се, че си се въоръжил с много търпение и запас от физически сили!
Бай Бил написа:
ги мажа с креолит-идеално импрегнира срещу мокрене и влага..
Би ли обяснил малко, какво е това Креолит?
Бай Бил - напреднал
Прикачен файл:
kreo.jpg
kreo.jpg (44.26 KиБ) Видяна 2169 пъти
Както си вижда от снимката това мисля че е някакъв нефтен прадукт .Има мирис на креозол /на старите дървени траверси /блажен ,лепкав ,маже се с четка и след няколко дена е напил напълно до около 3 до 5 мм и е изсъхнал .Но продължава да намирисва почти година след това а одблъсква водата поне няколко години /от собствен опит /.Използва се за импрегниране на всичко изработено от дърво и изложено на атмосферата.Не го лазят никакви гадини камо ли да влизат да го ядат.При работа с него е желателно да използват ръкавици защото не само цапа но много сърбят ръцете от него.Продава се свободно, не е скъпо и се използва много тук в Англия. Мисля да съм бил изчерпателен с обяснението.
Бай Бил - напреднал
И още нещо да ви пусна за днес.Това е макет на паянтовата дървена конструкцея на проекта ми.Като цяло е копие на стария съборен хамбар.Целта ми ще е да го изпълня максимално точно и реалестично.Желание и хъс имам за сега само времето ми е ограничено .Покрива смятам да покрия със стари турски керемиди а стените от вън със шиндли/ клиновидно дялани букови дъски /-както е строено някога в Елена.
Прикачен файл:
k1.jpg
Прикачен файл:
k2.jpg
Прикачен файл:
k3.jpg
Прикачен файл:
k4.jpg
burkov - специалист
С макета направо ни уби! Поздравления за труда и желанието :supz:
Бай Бил - напреднал
Прикачен файл:
b0.jpg
Прикачен файл:
b1.jpg
Прикачен файл:
b2.jpg
Прикачен файл:
b4.jpg
Прикачен файл:
b5.jpg
И да добавя няколко снимки в процеса на работа.Ако някой има опит в строителство с такъв дървен материал то нека сподели.Нямате представа във времето как се е спекло това дърво.Като камък е- ни се реже ни пробива.Направо ми взима силата.
largo - напреднал
Бай Бил написа:
Прикачен файл:
b0.jpg
Прикачен файл:
b1.jpg
Прикачен файл:
b2.jpg
Прикачен файл:
b4.jpg
Прикачен файл:
b5.jpg
И да добавя няколко снимки в процеса на работа.Ако някой има опит в строителство с такъв дървен материал то нека сподели.Нямате представа във времето как се е спекло това дърво.Като камък е- ни се реже ни пробива.Направо ми взима силата.
Дъба е така, с времето така се изпича, че става като бакелит. Поздравления за начинанието и аз движа подобен проект, но още нямам тема. Успех, и пускай снимки периодично за да виждаме как върви.
Бай Бил - напреднал
Прикачен файл:
01.jpg
Прикачен файл:
04.jpg
04.jpg (85.98 KиБ) Видяна 1979 пъти
Прикачен файл:
02.jpg
Прикачен файл:
03.jpg
Прикачен файл:
06.jpg
И още някоя снимка от моята работа. А технологията е ясна - хамалогия. Понеже не намерих достатъчно дълги и добри греди за тавана реших да променя малко плана и да сложа централна греда на която да наставям гредите на тавана /понеже ще се виждат и трябва да имат поне малко фасон ет долу /.Гредата която която купих за тази цел е 45х45х700 см.Направо е огромна и едвам я докарах а докато я поизправя до 25х25 с дялане -отне ми три дни борба.След това 6 човека едвам я вдигнахме.

Тема "От Стария хамбар до къща за Приятели" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: