Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
шоп - майстор
@Бай Бил, чест и почитание!
Шапка Ви свалям.

99,9% от хората, включително и аз, ще нарежем тази 45х45х700 града за огрев, а Вие и давате нов живот.
Живяла е сигурно 100 години, Вие и давате сигурно още толкова живот. Знам, че проекта е трудоемък и времеоемък, но Ви пожелавам време и хъс да го завършите.

Поздрави и с този си пост се записвам за тази интересна тема.
Stefan2000 - специалист
Ей, бравос! Чак сега видях с какво си се захванал.
В Еленско е чудесно. Трепна ми сърцето. Може да се каже, че от там ми тръгна мерака да имам нещо такова.
Там, в Марафелци, жената има наследствено къще. Но ни е много далеч за постоянно ползване.
Та за това захванах и собствен проект.
Значи, и нашата къща е с много ниски тавани. Главата ми опира в гредите, а през вратите се навеждам. Сега правя всичко по моя мярка. :)
Добре си се ориентирал да дадеш нов живот на хамбара. Ще стане много добре. С какво мислиш да пълниш стените? Моята идея с арболита, видя ли я?
Тоя Креозит ли Креозол ли, много го търсих тук. Имало го е, но е спряна употребата му, защото бил канцерогенен. Нещо като катранът е. Аз не съм много сигурен дали ще се измерише с времето. Траверса или телеграфен стълб си миришат вечно. Мен не ми пречи, но на някои хора не им хареса.
Интерсно ще ми е, какви са ти плановете за къщата? Нещо май със сива мазилка ми се видя.
Бай Бил - напреднал
Здравеите на всички съфорумци.След кратко прекъсване отново се завръщам във форума за да ви покажа каква я свърших това лято.Както вече споменах проекта ще осъществявам само по време на отпуската а тя е ограничена.За това и строителството ще се проточи във времето.Качвам някоя снимка и ще коментираме.
Прикачен файл:
kah0.jpg
Така бях приключил миналата година и сега започнах с гредите на тавана.Те са дъбови и са работени зимата.При съхненето са се получили малки пукнатини но мисля че не е фатално.
Прикачен файл:
kah1.jpg
Прикачен файл:
kah2.jpg
Прикачен файл:
kah3.jpg
Прикачен файл:
kah4.jpg
12х8 см са и са с дължина около 3.20м като се снаждат на централната греда.Наредил съм ги през 50см една от друга.Между тях някога ще има наредени дъски част от каратавана.Направих им в краищата малко шарка та да дразни окото някога.Всички греди съм обгорил с горелката а после са намазани с креозол .Всичко е захванато с болтове и шпилки.
Анонимен1
Колега здравей, поздравления за начинанието което си подел и за постигнатото до тук. Аз също съм почиталел на старите къщи и привърженик на строителството с традиционни средства и материали.

На една от снимките видях, че ползваш помощна количка с две гуми, предполагам си я взел от Англия, как се води това нещо, мисля, че би ми свършила работа и на мен една такава.

Успех.
Бай Бил - напреднал
Количката която се вижда малко на някоя от снимките е най обикновенна с едно колело купена от Топливо.Нелепо е да докарам чак от Англия. Не сме чак толкова изостанали.А такива с две колела /самосвалка /има по строителните магазини-просто потърси .
Анонимен1
Визирах това нещо - download/file.php?id=114231&mode=view Като гледам я използвате за пренасяне на гредите, а не съм виждал по магазините около мен такова нещо, затова помислих, че е от Англия.

Мерси и успешна работа.
Бай Бил - напреднал
Здравей и извинение за недоразумението около прословутата количка.Сега разбирам. Питането ти е заколесара за греди.Наистина не е от Англия а моя идея и изпълнение.Направих го с идеята че около строежа използвам стари ,много тежки и дълги греди и трябва да ги придвижа до обекта .Теглича е на степени ,може да се разпъва и с него съм возил до осем метрови греди .Тегля го с L200 и предния край стъпват в пикапа при отворен заден капак и на нещо като въртящ се кръг /лафет/а назад на колесара на който горната част представлява обърното П което също е подвижно /въртящо по хоризонтала/.Не е сложно за направа.Успех.
Анонимен1
Благодаря за разясненията, изглежда направо заводски. Много добра идея е това за комбинацията на пикапа и колесара.

Спорна работа.
Бай Бил - напреднал
Продължавам напред с обшивката на покрива.Дъските които продават са много мокри и бързам да ги накова и затисна с керемидите защото от топлото време изсъхват бързо и започват да се кривят. Преди коването ги мажа с отработено масло разредено с малко нафта и после 50 на 50 слагам креолит защото отива много материал.След като накова страна от покрива го намазвам и от горе.Много пипкава работа.Готовата страна покривам с руфолина които поставям под керемиките за да съхнат дъските по умерено.
Прикачен файл:
kah6.jpg
Прикачен файл:
kah9.jpg
Прикачен файл:
kah5.jpg
kah5.jpg (112.34 KиБ) Видяна 1787 пъти
Прикачен файл:
kah10.jpg
Stefan2000 - специалист
Харесва ми как изглежда стрехата. Така трябва :)
За да не забравя после, да те подсетя, макар че сигурно си знаеш.
Гледам че помещенията са без мазе. Ще трябва изоллиране на подовата конструкция от влага.
Не знам с какви планове си, ще се запълва ли, ще се вкопава ли допълнитено, но трябва да се мисли.

Тема "От Стария хамбар до къща за Приятели" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: