• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Борислава - помощник
нед мар 31, 2024 8:47 amgogo7777 написа:
Как да ти обясня, че дори една до друга да редиш IPE-та пода винаги ще вибрира. За какво са ти индивидуални параметри на греда? Те не значат това, за което си мислиш. Линейни системи се прилатат при порти и огради, при тебе се търси кубична система статична и динамична.
Попитах какво ще е на втория етаж.......ще има ли стени.....машини (какви)......и т.н. Тавана и той ли ще е като похлупак както пода..... :lol: :lol: :lol:
ок.разбирам че пода ще вибрира,въпросът е да няма усещането за въжен мост,каквото съм виждал при НОВИ гредореди направени уж от специалисти.
на горното ниво в работилницата няма да има супер тежки машини като фрези и стругове но все пак ще има шкафове с инструменти,маса за заваряване,колонна бормашина,голям шмиргел, лентов шлаиф,голям тезгях.... такива неща,абе с една дума натоварването ще е по-голямо от жилищен етаж.
и на двата етажа няма да има стени и прегради.
това за тавана не те разбирам какво питаш.
а относно защо питам за индивидуални параметри на гредите и някакви други неща,ами защото ми е интересно и ми се иска да понауча нещо....
Djack - специалист
От вибрации до вибрации има голяма разлика! От дотук написаното (въжени мостове и т.н.) разбирам че едва ли не се очаква да пружинира като батут! Мисля, че няма такава опасност.
BLUEPUPIL - майстор
Прикачен файл:
00Q.jpg

Как ще си почиват хората в този хотел
на едни екзотични острови, като има вибрации?
:?:
:?
gogo7777 - майстор
Тая снимка сигурно е правена от "охрана на труда". Като гледам всички ще отнесат глоби или ще ги изгонят от обекта, който също е за затваряне. Не знам от кой остров е снимката, но хич не ми мяза на хотел, а и още не е довършена конструкцията. Подовете ги няма.
:drinkers:
BLUEPUPIL - майстор
Прикачен файл:
1Z.jpg


Това е от нашето море.
Можете ли да познаете от къде?
Нали сте край морето.
:wink:
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Избор на метални профили за подмяна на гредоред" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: