• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
krismarg - специалист
Gomes 10 написа:
Колега извинявай но не разбрах поста ти какво имаш предвид да огледам профилите за някаква извивка на такава дължина
Ами ако е студено огънат например "П" профила се криви нагоре.
Чираче - майстор
Gomes 10 написа:
Добре а каква е разликата между този профил,който ми препоръчваш и двойно Т образния,като изключим разликата в размерите де..
Потърси информация за инерционния момент на двата профила. Дано ти стане ясно.
Gomes 10 - помощник
Към ni1986.Да разликата между Т образния,който първоначално бях избрал и П образния който ти ми препоръчваш е в дебелината,височината и широчината на двата профила,но въпроса ми е ако и двата профила са с напълно еднакви размери-дължина,височина и дебелина кой от двата е за предпочитане.Двойното Т не е ли по добро от П профила
Keresteliev - специалист
Gomes 10 написа:
....Двойното Т не е ли по добро от П профила
При изчисление на якост се ползва съпротивителния момент на сечението.

За теб е важна деформацията.

Както е написал чирачето, тя зависи от инерционният момент на сечението.

Същият е в знаменател и е с размерност метър на четвърта степен.

Колкото е по-голям, толкова е по-малка деформацията.

Таблиците ми са в едни кашони и сега няма как да ги търся.

Има и гугъл обаче. Нещо такова:

http://www.proektsoft-bg.com/dropbox/bg ... HS_cf.html

http://www.proektsoft-bg.com/dropbox/bg ... N_IPE.html
Руди - майстор
Стоманените профили са добри, квадратното иглежда по-красиво
и се поддържа по-лесно. Двойто Т (вероятно IPE) има по-добра
якост и коравина. Практически няма хубав детайл за връзка
на стоманата с каменна или тухлена стена.
Гипскартонът не е добра идея за мазе, което предполага влага
и конденз.

Тези 60 см са много за под - добре е подпирането да е
през не-повече от 30-45 см; 60 см става за таван или покрив.

Вибрациите са заради ниската честота при леки подове.
Мислил ли си за армирана бетонова плоча, както е на целия етаж?
Gomes 10 - помощник
Руди написа:
Стоманените профили са добри, квадратното иглежда по-красиво
и се поддържа по-лесно. Двойто Т (вероятно IPE) има по-добра
якост и коравина. Практически няма хубав детайл за връзка
на стоманата с каменна или тухлена стена.
Гипскартонът не е добра идея за мазе, което предполага влага
и конденз.

Тези 60 см са много за под - добре е подпирането да е
през не-повече от 30-45 см; 60 см става за таван или покрив.

Вибрациите са заради ниската честота при леки подове.
Мислил ли си за армирана бетонова плоча, както е на целия етаж?

Честно казано от гледна точка на визията не ме бърка какъв ще е профила,защото така или иначе той ще се скрие и от двете страни.Дайте съвет с кой от двата да е само да стане здраво и да се избегне пружиниращия ефект.Връзката между стоманата и зида мисля да я направя по следния начин:каменния зид който е до нивото на пода на първия етаж е по широк от тухления зид който продължава от там на горе а върху самия каменен зид е отлят бетонен пояс.Мисля металните профили направо да ги положа върху пояса и с някакви шпилки или бетонно желязо набито в трегера да ги заваря.А в другия край там където зида е изцяло тухлен (вътрешна стена) мисля просто да напъхам металните профили в отворите където са били дървените греди без да ги захващам по никакъв начин в зида.Просто ще си лежат на тухлите.Сигурен съм че и в момента дървените греди лежат вкопани по същия начин в двете срещуположни стени без да са захванати с каквито ида било крепежи към тях.Ако има някакви други начини дайте съвет.А що се отнася до 60-те см. между металните профили кофражния шперплат на 21 мм. ще провисне ли на това разстояние.Всъщност аз още не съм разкрил дюшемето да видя през какво разстояние са дървените греди,но просто предположих че ще са през 50-60 см.
С бетонна плоча не ми се иска да го правя защото там вече става друга-колони,стъпки,излишна тежест върху основите.
А що се отнася до гипс картона в мазето.Като казвам мазе можеби си представяте стаята за съхранение на зимнината,но всъщност това си е стаичка която вече е облечена с гипс картон и в която до скоро спях.
Gomes 10 - помощник
Колега Keresteliev благодаря ти за линковете с тези таблици но честно да ти кажа нищо не мога да разбера от тях.Ако имаш някакви познания в тази област моля те помогни с изчисленията.А ако може направо и конкретен съвет да ми дадеш ще бъда много благодарен.
torbalan - Дървен философ
Ако са ти аванта профилите - добре.
Ако не са - по-добре дървени греди - примерно 5х15 наредени вертикално. По-възможност на 40 см.

Сто причини ти изброиха по-нагоре в темата....
Gomes 10 - помощник
[quote="torbalan"]Ако са ти аванта профилите - добре.
Ако не са - по-добре дървени греди - примерно 5х15 наредени вертикално. По-възможност на 40 см.

Сто причини ти изброиха по-нагоре в темата....[

Профилите не са аванта.Така или иначе ще трябва да се купуват.А причините какви са-изброиха ми
температурно разширение-не вярвам чак толкова да се изметнат металните профили че чак да скъсат болтовите сглобки както спомена колегата нагоре
или че бил по сложен монтажа-трябва да използвам самонарезни винтове вместо глоздеи
или че метала имал слаби топлоизолационни свойства-така или иначе с гипскартона отдоло ще се тъпче много вата с цел както топло така и шумоизолация.Все пак това е преграда между две стаи.А и не виждам какво да топлоизолирам между две съседни помещения и то с еднаква стайна температура.И в двете стаи има радиатори вързани към локално парно.Както казах по горе хизбената стая е пригодена за живеене.Да не казвам даже че в нея е и по топло заради факта че е приземен етаж.
Колеги решил съм да го правя с метални профили.Да с метала се работи по трудно,но пък след това не иска толкова обработка и последваща поддръжка като дървото.

Просто искам компетентните колеги,а знам че тук във форума има такива да ми помогнат да взема правилното решение какъв профил и с каква дебелина ще ми бъде нужен за даденото разстояние от 4 м. за да не взема прекалено тънък и после да пружинира,или пък прекалено дебел с който пък ще се презапася и ще се набутам излишно.
torbalan - Дървен философ
Па в крайна сметка - прави каквото искаш...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Избор на метални профили за подмяна на гредоред" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: