• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
BLUEPUPIL - майстор
пет мар 29, 2024 4:56 pmBLUEPUPIL написа:
Малко се върнах назад в темата.
нед юли 02, 2017 2:52 pmBLUEPUPIL написа:
1..ИКОНОМИЧЕН ВАРИАНТ: IPE80- 4бр. х 12м=48м; 48м х 6кг=290кг; 290кг х 1.35лв.=392лв. 2..СРЕДЕН ВАРИАНТ: Ако целта е да се намалят вибрациите, може да се премине към IPN100-8.3кг/л.м. или IPE100-8.1кг/л.м. Ширината на тези профили е малка и може да се наложи, там където стъпват в зидарията да се сложат ст. подложки и дървения под над тях да се направи така че ст. греди да не се врежат в него- местно смачкване. 3..ВАРИАНТ РАЗКОШ: Липсата на вибрации е гарантирана ако сложиш HEA100-16.7кг/л.м., но излиза по-скъпо.
пон юли 03, 2017 8:38 amGomes 10 написа:
BLUEPUPIL със сигурност ще е вариант 3.
Остава само да се захващаме за работа.
Явно сметките на Blue-то се четат и от други форуми защото се свързаха с мен за потвърждение на числа, първо качени от мен тук.
Това качва нивото на моята отговорност и се налага да направя уточнения.
Първите два варианта са с IPE80 и IPE100 и ще искат укрепване на стеблото срещу измятане (Lateral torsional buckling ). До колко дървения под може да осигури това е друг въпрос. В щатите се допускаше, че дървените греди от пода укрепват стоманените.

Затова поправям вариант 1 и 2 така:
L=4м
През 0.5м
Общо до към 270кг/м2
Нужно е IPE120
Вариант 3 изпълнен с HEA си остава „най-як“
1..ИКОНОМИЧЕН ВАРИАНТ: IPE80
2..СРЕДЕН ВАРИАНТ: IPE100
Могат да се ползват, ако в средата на тези
4м се свържат стеблата или горните фланшове
на IPE-тата с да речем UPN65.
gogo7777 - майстор
Горният етаж също ли ще е хангар? Изобщо цялата постройка има ли колони или пояс поне?
съб мар 30, 2024 4:52 pmgogo7777 написа:
Горният етаж също ли ще е хангар? Изобщо цялата постройка има ли колони или пояс поне?
ср мар 27, 2024 2:23 pmБорислава написа:
...съм направил бетонен пояс...
gogo7777 - майстор
съб мар 30, 2024 6:33 pmТрифон П.Трифонов написа:
съб мар 30, 2024 4:52 pmgogo7777 написа:
Горният етаж също ли ще е хангар? Изобщо цялата постройка има ли колони или пояс поне?
ср мар 27, 2024 2:23 pmБорислава написа:
...съм направил бетонен пояс...

значи става дума за постройка на две нива с размери 4.8мх10м(светъл отвор)основата е каменен зид, като вече съм направил бетонен пояс по целия отстъп на зида.понеже ще се използва за работилница съм решил да сменя стария
......пояс ама къде......тия "релси" върху какво ще се крепят

:drinkers:
съб мар 30, 2024 6:51 pmgogo7777 написа:
......пояс ама къде......тия "релси" върху какво ще се крепят

:drinkers:
Върху пояса вероятно.
ср мар 27, 2024 2:23 pmБорислава написа:
......
пс.само да уточня че да не подведа някой-долния етаж ще се ползва за гараж и склад а горния ще е за работилница...
Борислава - помощник
да гредите ще лягат в/у бетонния пояс който вече съм направил,в оригинален вид на негово място имаше дървени подложки/греди в/у които лягаха гредите на гредореда.
долния етаж ще го ползвам за гараж и склад,затова и не става да слагам подпорни греди,пък и щом така е карало сумата и време едва ли има нужда.
горния етаж понеже ще ми е за работилница затова и искам гредите да са малко по-здрави пък и да се избегне ефекта на въжен мост-това е общо взето.
оригиналните греди както писах са с р-ри 20х20см букови или дъбови(незнам точно) и пак бяха наредени на разстояние от около 60см.
като съм смятал чамови греди със същия размер са с тегло 20кг/м следователно дъбовите би трябвало да са по-тежки,а пък профил IPE180 е с тегло от 18.8кг/м и излиза че ако този профил е наистина по-здрав от старите греди то ще е и по леко като конструкция......
но мисля да се доверя на мнението на BLUEPUPIL и да приема че IPE180 ще е предостатъчно.
все пак ако някой има инфо нека сподели с какъв IPE профил може да се сравни букова или модерна слепени греда с р-ри 20х20 и дължина съответно 500см.
gogo7777 - майстор
Стига с тая постановка.....цирк, фарс, монолог, самоизтъкване :lol: ....Доверявайте се на който си искате. Не ни(СЕ) набутвайте аматьори във форума...имаме си достатъчно.

:drinkers:
Гога, ко ти стана?! Форума не е ли аматьорски?
Борислава - помощник
съб мар 30, 2024 8:42 pmgogo7777 написа:
Стига с тая постановка.....цирк, фарс, монолог, самоизтъкване :lol: ....Доверявайте се на който си искате. Не ни(СЕ) набутвайте аматьори във форума...имаме си достатъчно.

:drinkers:
:shock: :shock: :? :lol: :lol: :lol:
а сега ако може и аргументи някакви ще е супер,ама съм сигурен че не си в състояние да дадеш такива.
в тази тема нямаш нито едно мнение което да е полезно и градивно,разбирай да е обвързано с някаква конкретна,явно просто си пишеш колко да трупаш точки,поне това виждам аз.
относно "набутването във форомът" като покажеш нотариален акт,че форумът е твой,ще спрем да ти се набутваме.
и в заключение-то ясно се вижда,че дори не си си направил труда да прочетеш какво питам и пиша.
като цяло си прав само за това че в тази област съм аматьор и затова и питам,няма нищо срамно в това.

:partyman:
gogo7777 - майстор
Как да ти обясня, че дори една до друга да редиш IPE-та пода винаги ще вибрира. За какво са ти индивидуални параметри на греда? Те не значат това, за което си мислиш. Линейни системи се прилатат при порти и огради, при тебе се търси кубична система статична и динамична.
Попитах какво ще е на втория етаж.......ще има ли стени.....машини (какви)......и т.н. Тавана и той ли ще е като похлупак както пода..... :lol: :lol: :lol:
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Избор на метални профили за подмяна на гредоред" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: