• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
kolcho - специалист
shulio написа:

Прочети по-горе проблема със земите и ще разбереш,
Дотук разбирам следното:
1. Че / според заглавието/ искаш да живееш далече от хора.
2. Че когато ти се предлага вариант - покупка на имот в безлюдно село / от това по-далече от хора - здраве му кажи!/ изведнъж става ясно, че не просто искаш да живееш далече от хора, а държиш непременно да купиш стотина декара земеделска земя и да бучнеш къща насред тях.

Едно нещо, обаче, остава напълно неясно - защо, след като искаш да купиш земеделска земя в един значителен размер, не си се обърнал към специалисти, занимаващи се с този бизнес, а си губиш времето по форумите... :?
shulio - специалист
Като си купиш къща в изоставено село и след 2 години комшията се сетил, че иска да я ползва, къде ти отиде уединението?
А по втория въпрос - не обичам да се консултирам със специалисти преди да знам какви неудобни въпроси да им задавам. Защото съм забелязал, че в нашата държава нещата стават обикновено по втория начин и със свой хора специалисти. А аз искам да стане законно за да не ме бърка кой се сменил в еди коя си институция и аз вече имам проблем.
Бай Бил - напреднал
Здравей от мене Отшелнико. И аз като тебе обичам дивата природа и тихия и спокоен живот.Затова си купих подобен в Еленския балкан и сега го привеждам във вид по мой вкус.Пуснал съм дори тема във форума. Но стига за мен. Относно такова мяста каквото търсиш видях обявено за продажба до гр.Елена с.Шилковци имот 60 декара с възможност за строителство в OLX.Другата седмица се прибирам в България и може да ме посетиш и да вземеш и други идеи.Изпрати ми телефон за връзка на лични .Успех.
kolcho - специалист
shulio написа:
Като си купиш къща в изоставено село и след 2 години комшията се сетил, че иска да я ползва, къде ти отиде уединението?
Виждам, че си проучил сериозно нещата с обезлюдените села! Явно интересът към имоти там нараства и се наблюдава някакъв ръст на новозаселили се...
Като така, мога ли да те попитам колко случаи на комшии "сетили се след години...." в подобни селища можеш да изброиш?
shulio - специалист
Незнам статистиката, но щом е възможно значи не ме устройва. Искам да си взема имот и да живея там колкото ми е останало в мир и спокоиствие не във разправии. Не ми е интересно да правя нещата по този начин. Българите много разчитаме на това, че на нас еди кое си няма да ни се случи. Но реалноста е друга.
nikolov333 - майстор
От скромния ми 45 годишен житейски опит като Българин, се убедих, че това което можеш сам да си направиш, не може да ти го направи никой комшия.. :-D :lol: :lol:
shulio - специалист
Прав си. Просто от 7г с жената работим всеки ден с хора, много хора. Който го е преживял ме разбира. Останалите няма как да ме разберат.
nikolov333 - майстор
Ами аз разбирам, понеже и аз работя с "хора", макар и не толкова много, но са ми достатъчно за да почивам след работа на тоя микроязовир, за който споменах в началото. Пътя до там ми е 15 минути от офиса заедно със спирането по пътя за бирата.. :drinkers:
Между другото идеята за микро язовир под аренда за 30 години също е вариант. Разбира се, ако не очакваш да живееш "с орлите".Мисля, че няма да е проблем да се загради и да се направи дървена или сглобяема постройка, но също има минуси..бракониери и преливни води. Иначе съм прекарвал доста дни на язовира без да мине жива душа, макар, че е на 800м.от пътя, минават само овчари, които си пасат животните..

Прикачен файл

FB_IMG_1496871156313.jpg
shulio - специалист
Това което предлагаш е супер, но не е моето решение. Аз искам там да живея. Не искам къща за събота и неделя. Не мога да правя инвестиции в имот под наем. А и съм на 35, ако евентуално доживея до 65 не ми се занимава с простотии - още по малко на стари години. Ще се търси явно готов имот защото рисковете са най-малки.
kolcho - специалист
shulio написа:
Искам да си взема имот и да живея там колкото ми е останало в мир и спокоиствие не във разправии.
Ако наистина искаш 100% гаранции - твоето място не е в България - бягай в Северна Америка. Там културата на извънградски живот е точно такава - отдалечени ферми / но с добра инфраструктура!/, никакви съседи, никакви села.
Успех!
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Как в България да се живее далеч от хората?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: