• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
shulio - специалист
Защо реши че децата няма къде да учат? Нали имаш предивд, че дори и в нашата страна има живот извън големите градове.
infomar
shulio написа:
Защо реши че децата няма къде да учат? Нали имаш предивд, че дори и в нашата страна има живот извън големите градове.
Живот има, но училища няма. От "наше село" всички които имат деца в училищна възраст наеха жилища в ГОЛЕМИЯТ град за да ги изучат.
Няма лошо, пробвай. И аз исках така къща в балкана... ама не бях сам и се замислих, когато падне големият сняг и се наложи медицинска помощ и пътищата затворени.... отметнах се.
Става, но в цивилизована страна, не и у България, дето и по селата медицината е недостъпна по някога.
Няма начин да не ти прекарат там интернет.... за телефоните е лесно - сателитни се продават... а може и "клетка" за теб да направят. :?
Желая ти все пак успех.
shulio - специалист
Започваме да изместваме темата от "как да стане" към това - защо да не стане и колко е тъп този, който иска това да стане. Как еди кой си е мислил по въроса и според него не става.

Това според мен е една от основните причини заради която казваме на другите страни "цивилизовани". Там не се мисли едно нещо защо и как да не стане, а как да стане - бързо, качествено и на добра цена.

България е буквално страна като една човешка длан. Не можеш да се отдалечиш толкова от някакъв град просто защото нямаме толкова територия. За мен не е проблем детето ми да учи на 20-30км от вкъщи. Все пак да не забравяме примерно, че има хора пътуващи всеки ден от Кюстендил и околностите за да работят в София. И то не с кола.
radius - майстор
shulio написа:
Започваме да изместваме темата от "как да стане" към това - защо да не стане и колко е тъп този, който иска това да стане. Как еди кой си е мислил по въроса и според него не става.
Има такава работа. Желанието ти звучи екзотично и е нормално да се измести темата (макар и на мен да не ми се иска).
шоп - майстор
kolcho написа:
shulio написа:
Искам да си взема имот и да живея там колкото ми е останало в мир и спокоиствие не във разправии.
Ако наистина искаш 100% гаранции - твоето място не е в България - бягай в Северна Америка. Там културата на извънградски живот е точно такава - отдалечени ферми / но с добра инфраструктура!/, никакви съседи, никакви села.
Успех!
@shulio, доста голям % от населението в Бг живее в мир и спокойствие в имот от 1 декар. Може би Вие сте конфликтна личност или особняк и Ви трябват 100 декара:-)

В Северна Америка имотите струват пари. В Руся има програма: безпалтен хектар в далечният изток. Има огромен наплив от заселници. И нещо повече. Има места в Европа, където дават пари за да се заселиш. В Испания общината дава 2000 евро на нов заселник :-D
шоп - майстор
shulio написа:
А тук, ако евентуално в годината излезе един такъв имот цената е надута до небето. А аз преди всичко съм инвеститор. Като купувам нещо трябва да го взема на реалната му цена за да мога да го продам без голяма загуба ако се наложи в бъдеще.
Това са приказки в стил: "форум инвестор" Сигурнио пишете/четете/ и там. Познавам доста хора, които искат, не дават и търсят... Търсят с години и ... в очакване на Годо живота си минава.

Успехи!
infomar
shulio написа:
Това което предлагаш е супер, но не е моето решение. Аз искам там да живея. Не искам къща за събота и неделя. Не мога да правя инвестиции в имот под наем. А и съм на 35....А аз преди всичко съм инвеститор. Като купувам нещо трябва да го взема на реалната му цена за да мога да го продам без голяма загуба ако се наложи в бъдеще...

Браво, на 35 години след спестяване, можеш да си позволиш закупуване имот от 100 декара, построяване къща, инфра структура и т.н.т. явно имаш пари да си направиш платено проучване, а не да се занимаваш със сайтчета за да ти дават акъл. :?
Толкова идеи ти се дадоха, на теб нищо не ти харесва... май не знаеш какво искаш. :partyman:
shulio - специалист
Аз, че знам какво искам - знам. Просто го няма налично в нашата страна. А за инвестора - естествено, че чета. Там всеки трябва да чете.

Не виждам причина за лични нападки по един обикновен въпрос, но ако ще спите по-добре приемете, че не знам какво искам :)
шоп - майстор
shulio написа:
А за инвестора - естествено, че чета. Там всеки трябва да чете.
Моя съвет е никой да не чете там. Там са се събрали основни фалирали и озлобени фондови инвеститори от БФБ ипотекари с имотен балон и златари с вход 1800$ унция., които са си мислели, че са хваланли господ за шлифера и ще живеят без да работят на гърба на другите. Разбира се има и малко реални инвеститори в имоти и злато, които ако не печелят поне и не губят:-)

Сега по темата: Какъв е пробллема да се купи 100 декара земеделска земя или ливади от най-ниска категория и да се " построи 900м2 навес от ондулин или поц. ламарина, плет, клони и .т.н и 100 м2 луксозен имот?
Законно ли е?
Да:-)))
Реално ли е?
Да!

Ми какъв е проблема? Който търси начин-намира решение. Обаче ако прекалено се впуснем в тънки сметки наистина само ще търсим с години и ще влизаме в спиралата на самозаблудата.
shulio - специалист
Това с навеса ми беше първата идея. Но ако може да си вземеш 100дка земя 10-та категория запустяла за 30к лв .

Оказа, че за направата на 1 дка навес си трябват поне 100к лв и то за ламаринен, което си е доста грозна гледка. Другия вариант е да се направи барачна постройка колкото за проверяващи. Иначе това ми е втория вариант по който мисля. Основното в него е как да се направи максимално евтин навес :)
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Как в България да се живее далеч от хората?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: