Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
radius - майстор
И аз имам виброшлайф, но търках на ръка. С виброто е лесно да заореш, да се престараеш. С ръчното шкурило, някак си усещаш стената :lol: :lol: . Може би жирафа е добро решение за цяла къща.
GDoTT - специалист
Аха, ясно. Ами нямам жираф с прахосмукачка, но обмислям на виброшлайф-а да сложа прахосмукачка, че иначе ще станат облаци. Все пак си има изход за прахосмукачка. Иначе е ето този: http://www.emag.bg/orbitalna-mashina-za ... DH4ZQBBBM/
Възможно най-евтин го вземах, защото ще ми трябва тук за шкуренето, плюс после за шкурене на конструкциите в кухнята, които мисля да правя, пък и за вратите също ще трябва шкурене като ги правя. Ще гледам да не задържам много явно и дано не стават проблеми, че ще трябва да кърпя където усера :D Ако проблема на този е само, че е тежък и евентуално може да заоре, ще е супер. Иначе шкуренето на ръка отпада, щото първо, че е много работа, щото по 4 стени на стая, плюс таван си е бая, ами и не понасям звука от шкурене на ръка. Като стържене с нокти по боята на кола е, поне за мен. Затова и си взех машинката. Ама здраве да е. Ще се внимава и това е. Мерси много на всички за помощта. Засега е това. То се очаква другия месец да почна с ремонта, че сега сесията зове и ако има нещо друго ще питам, видяло се е.
toshetozaz - специалист
Нали разбра,че не става въпрос за обикновенна домашна прахосмукачка.Нея най-много да я прецакаш.Трябва ти нещо такова:
https://www.google.bg/search?q=%D0%BF%D ... 7363009966
GDoTT - специалист
Ясно ми е, че с новите хуйчета, дето ги продават нищо няма да стане, ама имам една много стара, дето е на поне 20 години, голяма и мощна на Delonghi, дето има и функцията да пере, освен всичко, ама тая функция отдавна замина, та остана само грозната прахосмукачка, та мислех с нея. Така и така не се ползва , виках да я използвам поне за това.

Даже и снимка намерих: http://forum.fiat-bg.org/files/27301199 ... od_210.jpg
nikolov333 - майстор
Шлайфате си на ръка, че с тоя виброшлайф ще си оризилиш шпакловката. Шиитрока се шлайфа изключително лесно и с виброшлайф задължително ще заореш..
GDoTT - специалист
Ясно. На ръка ще да е тогава :( Тея жирафи ще станат ли за шиитрок? И ако да, имате ли на идея от къде може да се вземе под наем и каква е цената? За София става въпрос.
nikolov333 - майстор
За..би ги жирафите..особено за Шиитрока. Казах ти ще си урезилиш шпакловката!!! У нас баш майсторите на "града"минаха след оранжевия Шиитрок с жирафа и еб..ха мамата на цялата работа. Прешлайваха го и развалиха и основата, та после шлайфах до дъно след тях и всичко отначало..пак
GDoTT - специалист
Ок. Мерси много братле. Спести ми много време, пари и нерви :) Кофти, че са те прецакали така... То оранжевия не му и трябва много шкурене и без това. На едно клипче гледах, от Кнауф казаха, че като се мине с маламашката след това е готов и ако има шкурене ще е минимално, което ща не ща, ще е на ръка. Но мерси много за помощта.
nikolov333 - майстор
Точно така е..много леко се шлайфа и малко му трябва..
Руди - майстор
GDoTT написа:
Ясно ми е, че с новите хуйчета, дето ги продават нищо няма да стане, ама имам една много стара, дето е на поне 20 години, голяма и мощна на Delonghi, дето има и функцията да пере, освен всичко, ама тая функция отдавна замина, та остана само грозната прахосмукачка, та мислех с нея. Така и така не се ползва , виках да я използвам поне за това.
Тая прахосмукачка е змей. Беше ми подарък от тъщата - тежка и мощна, 10-12 години няма отърване от нея!
Точно така я прецаках! Мина майстора с жираф и прахосмукачка, естествено след него остана да се чисти още.
Тоя фин прах мина през всички филтри, влезе в лагерите и изгори мотора.
Дано си я прежалил! Прахосмукачката де, не тъщата.

Тема "Съвет за шпакловане" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: