Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
GDoTT - специалист
Имам нужда от още един съвет. Понеже миналата година смених местата на две стенички и новите бяха естествено неизмазани, та викнах един майстор да ги измаже за 1 ден - всичко точно, но сега една от тези стени се свързва директно с една от старите (смисъл такъв една и съща стена е), просто половината е измазана преди 30 години, половината сега и се чудя на мястото, където се свързват двете мазилки (хоросан с малко цимент са и двете мазилки) трябва ли да слагам нещо, за да не спука точно там след като мажа с шиитрок?
nikolov333 - майстор
Ако майстора, който ти е мазал "кърпежа" не е грундирал ръба на старата мазилка и не е "изпердашил"новата ще се напука каквото и да сложиш на "свръзката".. така че няма смисъл да и слагаш мрежа.
GDoTT - специалист
Малко е средно положението. Мазилката я изпердаши, но ръба не е грундиран. То е абсолютно прав ръб де, тъй като аз на местата, където трябваше да се закърпи така предпавително бях отрязал мазилката с флекса така че да е права линия и да е абсолютно здрава, а преди мазането намокрих с вода и изчистих с четка ръба. Засега поне не е напукало. Минали са над 10 дни вече от както я измаза. След колко време мога да очаквам да се напука и големи ли ще са пукнатините? Ако има някакво решение на проблема бих бил много заинтересован, защото стената е точно в центъра на хола и някак си точно там пукнатина не искам.
nikolov333 - майстор
Изчакай още 10-на дни и ако се напука ще мислиш. Пукнатината ще е по малка от косъм, но зависи и с каква боя ще боядисваш и осветени ли ще са стените в този участък. По-принцип няма да си личи като подредиш и обзавеждането и мебелите те "дърпат" погледа и не се забелязват доста по-големи дефекти. Примерно при мен в офиса стените са яко очукани от столовете, но обзавеждането замазва погледа и не личи..
GDoTT - специалист
Ами така ще направя. То и без това имам да обръщам прозорците и да правя шпакловка на тези стени, тъй че ще изчакам със сигурност 10 дни. Пък после вече, като стане време за шиитрока, дано няма пукнатити или ако има да не се пука повече от това, което е спукало, че да може поне шиитрока да оцелее :D
GDoTT - специалист
Днеска щях да умра от задушаване, ама нали съм на бюджет :D Понеже стените са ми мазани с хоросан, който след това е варосан за да е гладък, и понеже на доста места видях, че върху варта не лови нищо, реших с виброшлайфа да минавам стените. На първо време тези с прозорците, че там трябва и да се шпаклова с мрежа, щото все пак ще има ъгли и да е равно всичко, та се чудех тоя процес има ли някакъв начин да се забърза или премахне? Смисъл някой чалъм при махането, щото с шкурка 60 пада кажи речи 80-90% от варта, а чат пат остават някои петънца бяло, дето не се махат, щото явно е по-надълбоко. Иначе за шпакловката преди шиитрока взех гипсова шпакловка на боро и преди да шпакловам с нея, мрежа и ъгли мисля да мина с дълбокопроникващ грунд на боро, щото все пак да са на една фирма, че да не стават фалове с несъвместимост.
GDoTT - специалист
Ново 20. Изчетках стените с телената четка, но на няколко места като чукна мазилката бие на кухо, та се чудя, понеже съм чувал, че това не е добре, дали да не го сваля до тухла и след това да мацна малко грунд на дупката и да сложа циментово лепило за да се заздрави там, и след това вече грундирам цялата стена и слагам мрежа и шпакловка, и след това шиитрок. Също така, понеже и на таваните е финосано с вар, там, понеже са гладки и равни, дали ще стане да шибна само грунд и след това шиитрок без да търкам с телената четка, или поне да взема малко шкурка и да го тръкна съвсем леко, колкото да се надраска малко?
nikolov333 - майстор
Виждал съм при гипсова шпакловка върху варосани стени, да се отлепя гипса от цялата стена, като корем, въпреки че е била грундирана с бетон контакт.. проблема се реши с начукване на стените с тесла..и нова шпакловка..
GDoTT - специалист
Ако се начукат с теслата няма ли цялата мазилка навътре да се напука и евентуално да падне? Пък и то при мен е таван и е дебело не повече от сантиметър цялата вар.
GDoTT - специалист
Онзи ден за проба грундирах малко парченце на тавана и праснах малко гипсова шпакловка - 4-ти ден не е мръднало здраво е и не се рони, тъй че таваните ще държат и няма да ги чистя и бормашината, че ми се взе живота, а имам още една стая стените. Което ме навежда на един въпрос. Като си завърша с четкането на стените с бормашината и на последната стая мисля да грундирам и да почна да шпакловам. Засега плана е да сложа първо с гипсово лепило на боро мрежа, после 1 ръка гипсова шпакловка на боро и за финал 1 ръка оранжев шийтрок. Целия проблем идва от факта, че целия шибан интернет прерових и в шибаните технически характеристики на боро не пише колко е максимално дебелия слой на шпакловката и гипсовото лепило, тъй като стените ми са на леки дупки, където съм заоравал с телената четка и с първия слой ще изправям и върху него слагам мрежичката, та се чудя някой аджеба знае ли колко или поне къде го пише колко е максимално допустимата дебелина на гипсовото лепило и гипсовата шпакловка на боро?

Тема "Съвет за шпакловане" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: