• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Стефан - майстор
Разгледах сайта за ВИП къщите. Някои от тях привличат погледа. Но почти всички са НЕфункционални, според моето виждане.
А когато човек види ценовата листа, на момента се отказва. При това цените са без изграждане на основи.

Аз също отдавна проучвам темата. До момента не съм видял нещо, което да ме задоволи финансово, и функционално. Затова съм решил САМ да си правя подобно бунгало, като за вила. В момента очаквам проекта от архитектката, която го разработва по моята идея. До есента трябва да имам прекарани ток и вода, а следващата пролет мисля да наема фирма/ако мога/ и да направя основите. Тръгнал съм вече в тая посока, и лека-полека трябва да направя нещо за поколенията. Дано ми стигнат финансите, и живота :?

Обещавам снимки, но няма да са скоро....
Oregon - помощник
Нещата не са така безнадеждни обаче. Сглобяемите къщи имат редица предимства. За тях не са необходими онези документи и разтакаване по канцеларийте на строителен надзор. Такава къща дори може да я представиш като мостра и разположиш на склад в собствения си двор с цел продажба и хич да не ти пука от нищо - живееш си докато не решиш да я преместиш. Идейте по изграждането търпят много фантазия и варианти на изпълнение. Проблем си е пожаробезопасността обаче.
За цените не берете грижа. Там, на сайта са умножени по три горе-долу от това което наистина се влага като качество и материал.
...Май и себе си вече убедих.. Е, съвсем сериозно - приемам поръчки! Само не ми излизайте с идеята че я искате на два етажа - това са глупости.
  • 1
  • 2

Тема "Финландски къщи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: