• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
BLUEPUPIL - майстор
nikolson написа:
При многофамилните сгради оскъпяването с каменна (или минерална)вата ще надхвърли ли 500 лева на жилище? Аз имам мнение, че ако парите се насочваха към разработването и добиването на по-евтина енергия, вместо икономисването и (топлоизолации), ефектът щеше да е към по-устойчиво развитие.
Кой или кои ще са носителите на тази по-евтина енергия?
Tsilkov - майстор
Най_евтината енергия е спестената. Другото е да пикаеш срещу вятъра_обречен си на силно променлив успех. По наще ширини обаче имаме наследство от соца да вярваме в самоуките гении дето ще изобретят перпетум мобиле :lol:
P.S. Впрочем сравнително евтина енергия се очаква реалистично от студен ядрен синтез, но комерсиалния му старт е планиран 2050 - 2060. Дори и тогава остава въпросът с преноса и отпадната топлина :wink:
шоп - майстор
:-D
Гасил съм няколко къщи изолирани със стиропор. Много интерено е развитието на пожара. Стиропора или фибрана се топят и горят отделяйки силно токсични продукти на горене. Няколко вдишваня с пълен обем на дробовете и си пътник или пациент на токсикологията. Цианиди и циановъглероди.

Наличието на шпакловка и мазилка обаче спира притока на кислород и буйно горене. Резултата накрая е комичен. Виждал съм фасади на къщи непроменени на външен вид, но без стиропор!!! С две думи мазилката, шпакловката и стъклофибърната мрежа си стоят, но няма дюбели и стиропор и всичко се клати и движи от вятъра и при допир :-D :-D :-D

Друго е развитието на пожар при минерална вата и винилова декоративна обшивка тип сайдинг. Ефекта след пожар е също комичен.

За мен най-добрата изолация погледната от към пожаробезопасност е минерална базалтова вата + минерална, силиконова или силикатна мазилка. Или пък вата + фибро циментов сайдинг...

Изобщо бъдещето е цветно!
  • 1
  • 2

Тема "От Лондонски пожар до EPS на къща." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: