• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
stonesour - специалист
щом е в населено място се предполага, че е в регулация.
въпросът е дали няма неуредени сметки по регулация.
аз бих почнал с 20-ина лева за изваждането на една скица, която да покаже дали няма проблем да се строи в/у имота.
после може да почнете пазарлъка.
A.Asenov - специалист
Аз също си мислех за цена около тази , която предлагате. Понастоящем земеделските земи наоколо се търгуват към 1700-2000 лв. но разбира се става на въпрос за масив от няколко декара, където спокойно може да се обработва с техника.
На мястото не мисля да строя, а и се съмнявам дали в населеното място за, което става на въпрос някой изобщо ще се заеме да строи, така че не мисля, че има много фактори на лице, които биха направили цената много по-високо от тази на земите наоколо. Още повече, ще трябва да прекарвам ток,вода и ограда, което ще ми излезе не малко.
За да се изяснят максимално нещата, ще кажа, че въпросният двор, не се води като самостоятелен имот, а е част от по-голям парцел, поне 2 декара, в който има и къща. Идеята беше, купя тези 500 квадрата, които пустеят доста години и човекът не обработва. Знам, че има процедури, свързани с разделяне на имота и тн. но ще проуча по-обстойно нещата, щом се разберем за цената. Моя грешка, е че не споменах това по-рано. В данъчната оценка би била на база целият имот, а не само на частта, която искам да закупя.
  • 1
  • 2

Тема "Оценка на дворно място" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: