Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
plamen6703 - майстор
Чефо, аз за чираците писах, а той ме пита него ли имам предвид сякаш се разпознава като чирак :-D
Иначе има чираци по професия и чираци по мислене, като чирашкото мислене няма връзка с професията. Познавам лекари и адвокати с чирашко мислене...
Аз съм работил по онова време, когато дори да си съдереш задника от работа ти дават толкова, колкото на друг, който по цял ден блее през прозореца...
Слава Богу от доста години сам определям цената на труда си и винаги ме напушва на смях като чуя някой, който не може да свърши дадена работа да определя колко струва труда на този, който това работи... :lol:
Чираче - майстор
plamen6703 написа:
Слава Богу от доста години сам определям цената на труда си и винаги ме напушва на смях като чуя някой, който не може да свърши дадена работа да определя колко струва труда на този, който това работи... :lol:
Жив и здрав да си! Тогава не се учудвай защо зъболекаря ти иска 250 лв за пломба. Ами направи си я сам. :?
plamen6703 - майстор
Мисленето ни е много различно...
Като ми поиска стоматолога 250 лв. за пломба, нали не ми ги е взел, а само ми ги е поискал :-D
Като му ги дам значи ме устройва цената и ми взима парите. Като не ми хареса цена от 250 лв. за пломба на зъб си търся друг стоматолог, толкова ли е трудно да се скъса с чирашкото мислене...
Има две страни, едната е на "искащият", другата е на "даващият", като има пресечна точка и си стиснете ръцете, какъв е проблема...
Chefo77 - майстор
Чираче написа:
Chefo77 написа:
Пламене, не те ли е срам да говориш така - човекът е проверил и знае. Той колко такива мазилки в килерчета е направил, имаш ли идея...
Пак ли ме захапа? Но си прав. Не съм правил сметка колко хоросанова мазилка съм направил, но не е малко. За себе си, и за приятели. И на никого не съм взел и една стотинка за труд. Може и да ти е чудно, но аз не съм от Вашата порода печалбари. :lol:
Не съм те захапал, а се шегувам. И докато при теб бъзиците са груби, при мен лесно се познават. Поне от нормалните хора.
Аз не съм печалбар, аз си изработвам това, за което ми плащат. Една стотинка не съм надписал на клиент - и не мисля, че е нужно - това което договарям, ми е достатъчно. А и ти не си печалбар, ти си си измекяр. Когато искаш нещо, дори и добро отношение, си миличък и благичък. Но когато някой не отговори на "големите ти очаквания", т.е. не е като теб и не споделя всичките ти възгледи, обръщаш другата страна. Досега 2 пъти си ми го доказвал :wink:
Иначе е похвално това, че си правил мазилка и на други покрай теб!!!
jekasus - майстор
Да се върнем към темата -
iliya_i написа:
doaiena написа:
Става въпрос за 10кв стени които се нуждаят от изправяне подготовка за плочки!
Най-добре е плочкаджията да ти препоръча някой, с когото е работил!
Ако плочкаджията не може да си измаже банята и да направи замазката, тогава е просто един лепач на плочки/на 99% калпав/...
plamen6703 - майстор
Това се подразбира веднага в случая :wink:
Chefo77 - майстор
jekasus написа:
Да се върнем към темата -
iliya_i написа:
doaiena написа:
Става въпрос за 10кв стени които се нуждаят от изправяне подготовка за плочки!
Най-добре е плочкаджията да ти препоръча някой, с когото е работил!
Ако плочкаджията не може да си измаже банята и да направи замазката, тогава е просто един лепач на плочки/на 99% калпав/...
Авторът каза, че сам ще ги лепи - преди да изтрие всичко. Явно просто му трябваше човек, който да подготви основата.
jekasus - майстор
Тогава е друг въпрос...
Такива обекти не се правят през работна седмица, далаверка за през почивните дни..
Да обиколи строежите, дето мажат машинно, все някой ще се навие за определена сума...
iliya_i - майстор
jekasus написа:
Да се върнем към темата -
iliya_i написа:
doaiena написа:
Става въпрос за 10кв стени които се нуждаят от изправяне подготовка за плочки!
Най-добре е плочкаджията да ти препоръча някой, с когото е работил!
Ако плочкаджията не може да си измаже банята и да направи замазката, тогава е просто един лепач на плочки/на 99% калпав/...
Абе то понякога плочкаджиите, като имате много обекти ползвате чираци - мазачи, ама си ги подбирате - не хващате случайни хора. Тва имах в предвид. Имате и водопроводчици, на които имате доверие. Знаете и такива, дето никога няма да ги пуснете да работят на ваш обект. Ама човек като не може да измаже, как ли ще налепи плочките :? :? :?
doaiena - помощник
iliya_i написа:
jekasus написа:
Да се върнем към темата -
iliya_i написа:
Най-добре е плочкаджията да ти препоръча някой, с когото е работил!
Ако плочкаджията не може да си измаже банята и да направи замазката, тогава е просто един лепач на плочки/на 99% калпав/...
Абе то понякога плочкаджиите, като имате много обекти ползвате чираци - мазачи, ама си ги подбирате - не хващате случайни хора. Тва имах в предвид. Имате и водопроводчици, на които имате доверие. Знаете и такива, дето никога няма да ги пуснете да работят на ваш обект. Ама човек като не може да измаже, как ли ще налепи плочките :? :? :?

Мога да си го измажа не е голяма философия, не се изиска мозък на Айнщайн и гениалност на Тесла за да пуснеш две майки и да издърпаш хоросана, въпроса беше, че ако някой друг го направи ще ми спести някой друг ден, но както вървят нещата ще си го измажа сам!

Тема "Търся майстор за хоросанова мазилка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: