Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
novsym - помощник
Здравейте,
разхождайки се преди няколко дни, минах покрай една къща и като погледнах към покрива, видях че, над столиците се вижда къдрава ламарина. Не знам дали е над тях, или над летвите, или ребрата, но тъй като няма сачак, се виждат столиците, след това ламарината, и после керемиди. Някой наясно ли е с това изпълнение на покрив и дали ламарината замества в случая т.нар. черна хартия.
plamen6703 - майстор
novsym написа:
Здравейте,
разхождайки се преди няколко дни, минах покрай една къща и като погледнах към покрива, видях че, над столиците се вижда къдрава ламарина. Не знам дали е над тях, или над летвите, или ребрата, но тъй като няма сачак, се виждат столиците, след това ламарината, и после керемиди. Някой наясно ли е с това изпълнение на покрив и дали ламарината замества в случая т.нар. черна хартия.
Имам един навес направен по системата "ондулин под керемида" може това да си помислил за "къдрава ламарина" под керемидите, а може и да не е това :wink:
novsym - помощник
plamen6703 написа:
Имам един навес направен по системата "ондулин под керемида" може това да си помислил за "къдрава ламарина" под керемидите, а може и да не е това :wink:
Не съм запознат и с този ондулин, но сега го чукнах в нета, и като гледам може и така да е. Макар да съм почти на 100% сигурен, че беше ламарина. Но ме е срам да звъня на хората на врата и да ги питам, освен ако не видя някой в двора като минавам оттам друг път.
Този ондулин замества черната мушама ли? И как точно става закрепването при него, т.е. гъвкав ли е, така че лесно да се захваща към ребрата?
plamen6703 - майстор
novsym написа:
plamen6703 написа:
Имам един навес направен по системата "ондулин под керемида" може това да си помислил за "къдрава ламарина" под керемидите, а може и да не е това :wink:
Не съм запознат и с този ондулин, но сега го чукнах в нета, и като гледам може и така да е. Макар да съм почти на 100% сигурен, че беше ламарина. Но ме е срам да звъня на хората на врата и да ги питам, освен ако не видя някой в двора като минавам оттам друг път.
Този ондулин замества черната мушама ли? И как точно става закрепването при него, т.е. гъвкав ли е, така че лесно да се захваща към ребрата?
Това е вид покривна система, видях я в един съсед, хареса ми и така си направих ремонта на навеса. Реже се и се монтира лесно... и нямам оплаквания от изпълнението и качеството.
novsym - помощник
Погледнах едно видео в ютюб. Стана ми ясно горе-долу. Само не ми стана много ясно как се монтира под керемидите. Ще взема да питам някои от живущите, ако ги видя по двора другия път.
BLUEPUPIL - майстор
Прикачен файл:
19.jpg
Прикачен файл:
17.jpg
Прикачен файл:
14.jpg
14.jpg (93.63 KиБ) Видяна 2148 пъти
BLUEPUPIL - майстор
Заменяш ондулина с вълнообразна ламарина. Ако е по-тънка слагаш под "вълната" през 40-50см. дървени летви с подходяща височина, за да не се смачка ламарината при по-високи тегла. Едно от най-добрите решения при комбинацията керамични керемиди и малък наклон на покрива. А скромните наклони имат един куп предимства пред класическия от 50% или 1:2.
novsym - помощник
А под ондулина или ламарината слага ли се ОСБ или се кове направо за ребрата?
BLUEPUPIL - майстор
novsym написа:
А под ондулина или ламарината слага ли се ОСБ или се кове направо за ребрата?
При липсата на обшивка ще трябва да се направи скара напречно на ребрата за да носи ондулина или ламарината.
Прикачен файл:
6666666666.jpg

Тема "Покрив с ламарина под керемидите?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: