• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Здравейте,
аз също от известно време гледам тези къщи, но нещо не мога да се реша. Протесняват ме най-вече две неща:
1. Дали е безвредно живеенето в къща, изградена с такива материали. Аз поне свързвам пластмасата с отделянето на токсички вещества. Преди време се свързах с фирмата и им поисках т.н. Safety Data Sheet. Отговориха ми, че имат такъв, но могат само да ми го покажат в офиса си във Варна. Аз намерих един на сайта на фирмата майка издаден в Турция, но от него само става ясно, че фирмата е изпратила някакъв материал за анализ и резултатите се отнасят само за него. Дали материалът, вложен в строителството е същият не се знае.
2. Фирма изглежда не може да се похвали с много реализирани обекти. На сайта им има снимки само от четири проекта и не е ясно дали са в България. В чужди сайтове и форуми също не намерих нищо. Може в турските форуми да има повече инфо, но не ги разбирам :)

Ще следя темата с интерес.
Все още няма инфо за започнати обекти, които могат да се видят.
vanjo_83 MSDS до колкото знам се издава само тогава, когато има нещо опасно и/или имащо нужда от специално внимание при екстремни ситуации. Тези обекти ги има и на турския сайт и там си пише къде са. Мисля, че 1 е в Русия, другите са си в Турция. Странно, че за нещо толкова ново няма някоя демо къща, която може да се види.
Технологията е американска! Там е и завода производител. Представител за европа е турска компания в Истанбул. Ренко са само дистрибутори за България!
пон сеп 04, 2017 7:38 pmstefanta написа:
Все още няма инфо за започнати обекти, които могат да се видят.
vanjo_83 MSDS до колкото знам се издава само тогава, когато има нещо опасно и/или имащо нужда от специално внимание при екстремни ситуации. Тези обекти ги има и на турския сайт и там си пише къде са. Мисля, че 1 е в Русия, другите са си в Турция. Странно, че за нещо толкова ново няма някоя демо къща, която може да се види.
В турския сайт има доста модели на къщи.
BLUEPUPIL-2 - специалист
пет юли 28, 2017 3:21 pmРуди написа:
=== има кутиеобразни греди и покривни ферми,
направени от фиброполимер ===
FRP composite bridges[beams]:

npace - специалист
Гредите са супер, другото няма място в жилищна сграда.
ср яну 22, 2020 8:24 amTheTrakiec написа:
пон сеп 04, 2017 7:38 pmstefanta написа:
Все още няма инфо за започнати обекти, които могат да се видят.
vanjo_83 MSDS до колкото знам се издава само тогава, когато има нещо опасно и/или имащо нужда от специално внимание при екстремни ситуации. Тези обекти ги има и на турския сайт и там си пише къде са. Мисля, че 1 е в Русия, другите са си в Турция. Странно, че за нещо толкова ново няма някоя демо къща, която може да се види.
В турския сайт има доста модели на къщи.
Може ли линк към сайта. Благодаря!
  • 1
  • 2

Тема "Къща от композитни блокове (фибростъкло)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: