Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
surfthesummer - специалист
Поприключихме вече с грубия строеж. Ето как се получи:
Прикачен файл:
IMG_20180121_231752.jpg
1. Сега искам да стесня прозореца с 1 тухла (Поротерм Лайт 25). Мислех просто да иззидам една колона от тухли в десния край - ще пука ли по фугата? Кой ще е най-лесния работещ вариант - клинове, итонг с лепило или просто да иззидам тухлите една върху друга?
Прикачен файл:
IMG_20180121_233917.jpg
IMG_20180121_233917.jpg (73.14 KиБ) Видяна 1533 пъти
2. Понеже тухлите не са рязани, рамката на прозорците не е много равна - да изравнявам ли "каналите" на тухлите преди поставянето на дограмата и ако да, с какво?
3. Искам да подравня ъглите на трапецовидните прозорци с хоризонтала на средния - мога ли да изрежа по един триъгълник от итонг и да го залепя за гредата отгоре?
Прикачен файл:
IMG_20180121_234102.jpg
Tsilkov - майстор
За да имаш добре сложени прозорци, преди вземане на мярка от дограмаджията трябва да имаш идеално изравнени и гладки страници на прозорците. С какво ще си ги правиш изравняванията ти си решаваш - мазилка, теракол, итонг с измазване, фибран с измазване.... Под изравнени имам предвид под нивелир - най-добре става с лазерен такъв.
Иначе в противен случей ще си по "стандартната схема" - фуга да мине котка, малко пяна и след 2 години ще пускаш тема "От къде ми духа" и "Как да се справя с конденза по прозорците".
surfthesummer - специалист
Аха. Очаквах го това и се чудих защо и двамата дограмаджии, които идваха за размери, нищо не казаха, а бързаха да я правят и слагат... :?
За стесняването нищо не каза :-D
Tsilkov - майстор
Ми те гледат да не влизат много в "обяснителен" режим за да не правят конфликти със строителя (не е в техен интерес). За това се запасяват и оставят фуга 3-5 см което пък от твоя гледна точка като потребител е жива "свинщина". Така че накарай да подмажат и викни наново за размери. Офертата и поръчаката на материал могат да ти я направят и по тея размери.
radius - майстор
Обканти си отвсякъде отворите с 2 см XPS и нека дограмата влезе в него. За итонга, що да не може, по кооперациите масово така правят. Не че са ми пример, ама...
nikolov333 - майстор
И аз дадох такъв съвет на комшията да налепи XPS 2см, но дограмаджиите, като му вземаха размерите пак си оставиха 2см.уж за нивелация..а всичко беше изправено с лазер-а. Та те така.. :axe:
radius - майстор
Значи е извикал грешните дограмаджии.
Tsilkov - майстор
Или не му е казал че отворите са нивелирани и държи на допуск 1-2 см. То и това е от значение - ако не им кажеш изрично те си карат "по навик".
raduloff - напреднал
Аз направих грешката да си поръчам дограмата точно по размер! По 0,5 см. отвсякъде! Сега не могат да ми обърнат и подмажат, защото много покриват от профила. "Много хубаво (точно), не е на хубаво" :-D
radius - майстор
Ами затова написах да обърнеш предварително отворите поне с 2 см, пък после колкото- толкова. Все ще може с още 2.

Тема "Строежът започва - 13+ "последни" въпроса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: