• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
briko - специалист
kr1100 написа:
briko написа:
Ако някой иска да разбере правилните ЛПС при работа с азбест да пише.
Не си прави реклама !!
Тц, не си правя реклама. Услугата ще е безплатна, без споменаване на търговски марки, а само на параметри на защита на ЛПС и по този начин да се гарантира същата на работещите. Защото ми е омръзнало да чувам, че с "обикновена" маска всичко било ок!
silent - майстор
Все пак да се върнем на темата и да я затворя пък може да е полезно за някой друг с подобен проблем.
Оказа се че все пак тези плоскости не са толкова чупливи и общо взето на четири крака като се внимава издържат човек като мен 100+кг.
Изметох покрива с твърда четка и доколкото можах с нея го зачистих след което измих обилно с вода.
След като изсъхна грундирах една ръка. Ползвах течна гума Акрофлекс . За грундиране разредих материала в съотношение 1:1.
След коато изсъхна грунда боядисах покрива без да разреждам като се опитах да запълня фугите доколкото е възможно. Акрофлекс без разреждане е доста гъст и позволява подобно запълване.
Седмица след като бях извършил тези процедури се качих на покрива да довърша един квадрат че не ми стигна с малко материала и мога да кажа че съм очарован от резултата.Плътен непрекъснат филм. Естетично покрива иглежда много добре в бяло-избрах бяло заради по малкото нагряване лятото. Дори покрива сега е много по-уякчен и доста по-спокойно може да се ходи. Би било хубаво да се удари още една ръка и да се запълнят още по добре фугите но засега ще бъде така.

Остават две въпросителни:
Ще тече ли покрива след първата буря...след днешната инспекция се съмнявам че ще има проблем но ще видим в реално време как е.
Как ще изглежда покритието след 1, 2, 5, 10г.
В заключение препоръчвам такъв ремонт и мисля че би бил подходяш за всякакъв вид покрития при които има леки течове.
Ремонта при мен за половината покрив вероятно около 35-40кв.макс ми струва 24кг. Акрофлекс на цена 120лв.
savagebs - специалист
Дано след години не "открият " че тази модерна течна гума и тя е канцерогенна хахахаха иначе браво за работата.
hakama - специалист
Да попитам - азбеста не е ли забранен вече? Става дума за азбестова плоча за индиректно нагряване (на котлон) или това е нарицателно име? 🙄
hidrazin - майстор
Каква е тая азбестова плоча за индиректно нагряване?
Я дай да я видим - лик, снимка...
:partyman:
kr1100 - майстор
пон яну 14, 2019 11:46 amhidrazin написа:
Каква е тая азбестова плоча за индиректно нагряване?
Народа не е свикнал с новите имена и по старому все е азбест. Има силикатни плочи и картони , като се почне от + 800гр, 1000, 1150 ма сръбските картони; плочи на 1260 гр ,че и на 1400 гр и повече.
Щом е белезникав цвета- значи е азбест :)
Слагат се силикатни картони , абсолютно рядко плочи под котлони. Някои за по-тънко слагат базалтови картони на 700 гр украинско п-во /малко по- тъмно охра на цвят/ и бодливи / иглички/ от стопилката на б. камъни
  • 1
  • 2

Тема "Ремонт на покрив направен с плоски азбестови керемиди(плочи)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: