Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Здравейте, пиша от чудо тук, ако може да ми дадете съвет.
Живеем в триетажна кооперация и след голяма борба по институциите успяхме да спрем да не се строи до кооперацията ни ресторант.
От тогава почти година някой минава периодично и чупи наред стъклата на апартаментите, които успее да удари с камъни.
Ние сме на третия етаж, но вече два пъти успяват да ни счупят един и същи прозорец, а на първия етаж е умиране. Сложиха капаци, но е много грозно и все едно са в затвора.
Какво може да сложим на прозорците като хем да не живеем като в затвор, хем да влиза светлина, хем да не е много скъпо. Приемам всякакви съвети и благодаря за отделеното време
zz_stefanov - майстор
Идва ми на ума за комарници, но зимата се обледеняват.
А и трябва да се изнесат малко по напред, че с прашка пак ще поддадат и ще се удари стъклото.
пп Могат да се направят рамка върху рамка. Първата без мрежа закрепена върху рамките на прозорците, а втората с мрежа върху първата. Така ще се осигури по-голяма дистанция между мрежата и стъклото.
Последна промяна от zz_stefanov на вт авг 22, 2017 10:25 pm, променено общо 1 път.
vlax - майстор
Не знам дали съм прав,това е мое мнение,но трябва да се лекува първопричината-източника, а не последствията.Сега поне е по-лесно ,камери и т.н.Не знам какво друго да кажа,проблема е голям.
plamen6703 - майстор
Може да пробвате с външни алуминиеви щори, нямам такива проблеми, но съм си поставил такива щори http://www.rusevplast.com/products/3-%D ... 1%80%D0%B8 линка е примерен и избран на случаен принцип. Нито имам усещането, че живея в затвор, нито изпитвам затруднения с ползването. Има и варианти с дървени кепенци, които по никакъв начин не загрозяват прозорците, но дървото на няколко години иска слугуване...
Може да добавите добро осветяване вечерно време около кооперацията, външни камери... Забравете за евтини варианти.. по-добре ли е като легнете да сте на "тръни", вместо да дадете малко повече пари и да си подсигурите поне на третия етаж спокойствие...
panaira - специалист
Дебнете гада и бой. Иначе, каквото и да сложите няма да е по-здраво от камъните дето ще се мятат по него. Съберете се съкооператорите и монтирайте видеонаблюдение, ще ви е полезно не само в конкретния случай. Оставяйте по един дежурен да дебне през нощта, ние така правехме като крадяха касетофони от колите.
Руди - майстор
Комарниците са евтина идея, въпреки че за неотваряеми
прозорци ще са странни.
Добра идея е и с камерите, те се уцелват по-трудно, но пък са по-скъпи.
Тук едни съседи почнаха да хранят две бездомни псета,
те пък решиха, че ще им пазят къщата. Не са големи и агресивни,
но такъв шум вдигат ако някой мине наоколо...
novgradski - специалист
Само да споделя че камерите са по-полезни ,ако познаваш човека (дрехи, походка,маниери...).

Тема "Съвет за прозорци?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: