Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
kistbam - специалист
Здравейте. Дойде време да помисля за отвеждане на водата от покрива. Има сложени улуци (от безшевните).
Прекарал съм канализацита до всяка точка където ще има отвеждане от казаните на улуците.
1 въпрос: Как да стане връзката на вертикалните тръби с канализацията? Не ми се иска да ги вкарвам директно, за да не се запуши нещо някъде (визирам мръсотия и листа, които могат да дойдат от покрива).
2 въпрос: Какво ви е мнението за пластмасовите улуци (Деворекс)? Ще мога ли да ги свържа добре със казаните, тъй като те са метални.

Прикачен файл

IMG_20170720_174116.jpg
preslav - майстор
Като цяло вариантите за предотвратяване на запушване са доста, но първо да кажа, че не бих вързвал метални за пластмасови детайли - почнал си с едно, изкарай до край с него. При мен има "деворекси" на покрива, които отиват до метални безшевни на терасата, а от там с метална кривка отиват във вертикално "деворекс", НО цветовете съвпаднаха и от 1 м. не си личи къде е метал и къде пластмаса.
По отношение на запушването се предлагат решетки, които се слагат във "воронките", но си иска периодично почистване, такава решетка може да се сложи и долу между връзките с вертикалните тръби и канализацията (по-лесно се обслужва), но за мен най-добрият вариант е всяка следваща тръба да е с по-голям диаметър от предходната - не помня колко точно е "деворекса", но ако примерно е 80 мм. и се влива в 110 няма как да се получи запушване.
plamen6703 - майстор
Къщата ми е с улуци "Деворекс", пловдивска фирма, монтирани 2008-ма до момента съм доволен от улуците.
При мен са монтирани по начина, от който се притесняваш, че може да се получи запушване. Имаш основание да се притесняваш. При мен се наложи да се почистване и добре, че ми монтираха в долният край ревизии за почистване. Ако ги монтираш по този начин купи и ревизии за почистване, ще си доволен от този начин на монтаж и отвеждане на водата.
panaira - специалист
Аз също исках да вкарвам водостоците в канализацията и купих сифони като тези от линка: http://www.shop.bg-maistor.com/viega-ad ... 744-detail

Бях намерил доста по-евтини, ако те интересува, ще потърся, някаква фирма от Раковки беше, ако не се лъжа.

В последствие се отказах да вкарвам улуците в канализацията поради опасност от запушване и главоболията, които би предизвикало едно такова запушване - боклуци, птици, плъхове... Пуснах ги по водостоци до земята и с ПВЦ тръби Ф110 към двора. Даже се замислям как да инсталирам някакъв голям съд за събиране на дъждовната вода и използването и за поливни цели.

Има предпазни решетки за казанчета: http://www.linia-ltd.com/construction/prod/325

и мрежи за улуци: https://praktis.bg/mrezha-predpazna-za-ulutsi-6m
kistbam - специалист
panaira написа:
.....Бях намерил доста по-евтини, ако те интересува, ще потърся, някаква фирма от Раковки беше, ако не се лъжа.....
Ако можеш потърси. Допада ми този вариант, но малко скъпички ми идват. Иначе ако наистина имат клапа решавам проблема с миризмите и ще мога да ги обслужвам при запушване.
Също бях чул/прочел някъде, че някакъв вид изпарения от канализацията може да спомогнат за по-бързото корозиране на тръбите и казаните и улуците. Със тези сифони и това ще се избегне.
А да отвеждам водата в двора не ми се ще. Ще има изградена поливна система със сондажна вода.
Мрежите за улуци, вече съм почти сигурен че ще ги слагам. Само не знам дали няма да се получи запушване на улука и да прелива от него. Ако може някой който е слагал такива мрежи да сподели мнение.
kozl - майстор
Тук в Софето преди неколко години ръсна яка градушка. Много пластмасови улуци и тръби строши, но металните устояха.
А да и друг ефект при пластмасовите тръби е като се откачи висулка вътре в тръбата и следва погром в най близката кривка. Ма това наблюдавам при многоетажните сгради де има височина да се засили леда в тръбата.
panaira - специалист
Ето от тук ги купих: http://haco.bg/bg/product/kanal-sif-vod-tryba , гледам, че даже под черния пише "РАЗПРОДАЖБА - 20.00 лв.".

Тема "Въпрос за улуци/тръби" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: