• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
gnt69 - майстор
dimov6 написа:
При нас циганите не само осраха къщата ами и като си тръгнаха и бая работи задигнаха, на бригадрира трионите и разни инструменти, една ножовка на баща ми и сигурно и други неща, които не знаем още. Кво да ви разправям, циганина си е циганин и това е !
Тя фирмата е една вие ревете ще пратят свястна бригада да коригира където е възможно. Не ги оставяйте. Фирмата си има и гаранция за добре свършена работа и гаранционни срокове. Виж на табелата пише кой е строителен надзор почвай от там. Ако не се поддаде устно ги почваш писмено с копие до МРРБ и пресата.
hidrazin - майстор
dimov6 написа:
...И какво виждам, виждам колко е била голяма пародията при нас, ...
:-D Скоро бях в подобен филм. Даже още съм във филма... Реших да си ремонтирам покрива и се почна със филма...
Филма не е по програма но е пълнометражен. :lol:
Оказва се че голяма част от "майсторите" не само не знаят какво е надулучна/подулучна пола ами и не са чували за такива неща.
Аз нищо не разбирам от покриви (по-точно до скоро не разбирах) ама като видях как почнаха едното било нещо ме зачовърка изотвътре.
Даже май през нощта получих киселини и се почна едно четене...
Първо прочетох тази тема:
Една година след "майсторите" на покрива
После изчетох де що намерих в нета и си изясних някои неща.
После темата която посочих по-горе помолих да бъде продължена заради липсващите снимки.
А ми се искаше да видя как е бил решен проблема. Темата беше продължена:
ТУК
Та там съм описал как съм се справил с проблема в конкретния случай.
Може да не е по най-правилния начин или по твоето клипче но мисля че стана както трябва и ще върши работа.
При мен има малко промени - не се използват тези триъгълните клинчета.
Вместо тях направо се кове едната летва и отгоре скобата за улука, слага се улука и отгоре надулучната пола.
Върху нея вече мембраната и останалите летви.
Мембраната залепена надулучната пола със сивия силикон на Сика за да не се вее от вятъра под керемидите.
Паровъздушната мембрана няма работа да влиза в улука. Евентуалната вода под керемидите влиза в улука по надулучната пола.
Повечето паровъдушни мембрани които гледах не издържат на UV лъчите и изгарят.
Моята мембрана и дават гаранция 4 месеца на слънце... А не е от евтините. Никак даже не е от евтините.
Това означава че след година като я пече слънцето, тази част дето е над улука ще изгори ...
:partyman:
P.S. При мен мина вече повече от месец. Покрива е готов нооооо... още не са ми наковали сачаците.
Сега съм в очакване кога ще се натуткат да ги направят. :?
И летвите за обшивката (ламперията) съм им приготвил - готови, лакирани.
dimov6 - помощник
Именно колега, то даже и без да съм майстор ми светва лампата, че тая мембрана, без значение, че само края влиза в улука, тази част няма как да издържи на вода и слънце. Това e несериозно, аз за това търсих в нета да видя има ли такъв стандарт и съм сигурен, че в чужбина биха се изсмeли на това нещо. Както казах когато мембраната се напои във вода от висенето в улука тая вода се качва и нагоре, нищо, че е има наклон и всичко става леш.

А за да е още по филмиращо сега намерих в плана една страница, което бях забравил, но сега я намерих и тук не мога да разбера, защо така са го дали, аз не виждам пола и при нас не виждам как ще стане това, защото ако е така то водата ще трябва да пада от много високо в улука. И тук стандарта дори е 2см. гледал съм го в нета.

Изображение

Изображение
Последна промяна от dimov6 на пет сеп 22, 2017 10:54 am, променено общо 1 път.
nikolson - майстор
Специално се записвам, щото темата е много актуална.
Tsilkov - майстор
dimov6 написа:
А за да е още по филмиращо сега намерих в плана една страница, което бях забравил, но сега я намерих и тук не мога да разбера, защо така са го дали
Дали са го така за да е по-евтино. Със сигурност са знаели поне бегло за безшевни улуци, надолучни поли, вентилационни летви, че ОСБ-то е ебан материал за обшвика.... Ама ако бяха дали такъв детайл няма как да ти го монтират евтини цигани.
chapara - майстор
nikolson написа:
Специално се записвам, щото темата е много актуална.
+1
fbr - майстор
Отивам да прехвърля 1/2 на сина, като се върна и аз ще си запиша.
Hoвoceлckи - майстор
dimov6 написа:
... как ще виси в улука, тя ще с е мокри постоянно, ще открита за вода, за слънце.
Ето така вече 15 години
Изображение
Южен скат. Няма никакви признаци на разпад. Това даже не е никаква специална ... - просто рекламно пано от билборд.
Надулучните поли биха изкарали още повече ако са позлатени :idea:
При Тани имаше специфични издънки (виж началото на темата). Предлагани са му различни решения, но той избира това (поради свои си причини).
Като все не харесвате работа на майсторите (че и безплатна), направете като мен - в духа на форума ... :-D
Някак си не ми се връзва особено държавата да ти направи основен ремонт на покрива заради енергийна ефективност :?
dimov6 - помощник
fbr написа:
Отивам да прехвърля 1/2 на сина, като се върна и аз ще си запиша.
E те все пак не са толкова прости, не знам дали 5 или повече години трябва да са минали ако е имало прехвърляне на собственост, то иначе всеки така ще прави.
Hoвoceлckи - майстор
Даа, трябва да се спазва стриктно почина: "От всички ви според възможностите ви, за някои от нас според потребностите ни" :finga:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Тема "Оформяне на стреха, EU проект за енерг. ефективност, пародията е пълна, нервите на привършване !" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: