• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
dimov6 - помощник
От тези снимки на Вадим не ми стана по-добре по разбираеми причини :sad:

За хората които казват, че няма проблем хартията да е в улука, показвам как изглежда. Направих тест с намокряне него не съм снимал и познайте, пое си водичка като гъба. Както казах задната част не е водозадържаща, така хубаво си пое вода, че накрая дори я изстисках. Слънцето, водата, сняг ще и ракзажат играта в това нямам никакво съмнение.

А да питам знаещите, уламите с какви пирони се коват, че гледам днес на един главичката му взела да хваща раздичка :roll:

Много зле тоз форум, снимките за да може да ги видите в максимален размер, трябва да ги отворите в нов раздел, щото не става с кликване върху и някой може да си помисли, че това е максималният размер, както си помислих и аз !

Изображение

Изображение
Вадим Владимиров - специалист
Вземи чаша с вряла вода и сложи фолиото над нея. Ще видиш как работи фолиото. Относно уламите. Аз ги монтирам по този начин.

Изображение

Изображение

Изображение
kozl - майстор
Ще поставя линк за тази тема в една друга за саниране. "На харизан кон зъбите не се гледат" е тва е ялова работа. Аз давах пари за таквоз качвесто, а на некои им го подаряват. Имат ли право надарените да са недоволни. Аз не ревах толкоз дето си плащах.
Що стана ве :?
Тея програми почнаха от панелките и ЗА ПАНЕЛКИТЕ. Как се стигна до двуфамилни къщи :? Тук в Циганария всичко е порочно. Те за тва и Вадим не работи в Циганария. И не само он. Те за тва у Циганария нема специалисти.

Автора би ли споделил колко е РЗП (разгъната застроена площ) на сградата без мазета ако има такива?
Hoвoceлckи - майстор
dimov6 написа:
Проекта е оценен на 68хил. лева, въпреки, че е голяма къща, това са много пари.
:wink:
nikolson - майстор
Hoвoceлckи написа:
dimov6 написа:
Проекта е оценен на 68хил. лева, въпреки, че е голяма къща, това са много пари.
:wink:
Това отива на 1000 м2 изолация!!!
dimov6 - помощник
Хора информирайте се малко преди да пишете.
Вие за колко програми сте чували, тя не е една, като първата такава си беше с държавно финансиране и си беше за панелки.

Тази по която е нашата къща си по EU проект, който е заявен и спечелен от общината ни. Още от предния кмет е кандидатствано и са спечелили проекта. Всичко се прави с изцяло евро пари.

То за това и никой не знаеше, ако беше по национални програми както преди, в които също бяха и с доплащане мисля, всеки щеше да знае в града.

Даже в началото имаше уж изискване и някой от къщата да взима помощи за отопление, баба ми като вдовица взима такива, но това май не важеше за хора и близки до хора в общината които се уредиха.

Проекта за къщата си е добре направен от архитектите с някои малки забележки, но изпълнението е потресаващо.
Вадим Владимиров - специалист
Тези улами са в България. И имам още пари да взимам, но "я камилата- я камиларя" А защо вече не работя в България пак е свързано с покрив. По-точно с последния, който изпълних. Друга бира е това
Вадим Владимиров - специалист
Пусни онази снимка, където на надулучната пола й викат метална шина и ще ти кажа защо не могат да го изпълнят
dimov6 - помощник
Селски кви са тея сметки, тва не е панелен блок на който се слага само стиниопор и дограма.

Много неща се правят, въпреки, че не правят нов покрив, може да сложат някоя греда за подсилване и да се сменят компрометирани части, ама това фирмата изпълнител го решава и трябва да водиш война ако има нужда от такъв ремонт да си го получиш.

Слага се 12см вата, фолио, под покрива и се покрива с гипсокартон. Къщата е 3 етажна, голяма е, със сигурност най-трудната която са правили тея майстори.

Има две тавански плочи към 20кв. общо, които се хидроизолират с фибран, циментова замазка и хидроизолация отгоре. На едната с бордове от тухлички итонг.

Има и доста други неща, които се правят, има доста тераси.

Обаче като свърши ще направя един блог и тогава ще опиша всичко и със снимки, които трябваше още от начало да почна да правя.
dimov6 - помощник
Хубаво, че писа за снимката, защото скапаният сайта на prikachi.com се е сринал за преден път, вече ще си ги качвам само в Imgur.com, където си имам профил, това може би е най-хубавият сайт за безплатен хостинг на снимки.

Сигурен ли си, че това е надулучна пола, защото аз не съм, това е много важно, защото ако го има в плана ще мога да ги спра и да изисквам.
Аз си помислих да не е това скобата на улука. На графиката всякаш хартията си влиза в улука. Не ми се вярва да го объркат със стоманена шина, полите са ламарина !

Освен това е количествената сметка не можах да видя да има надулучни поли !

Изображение
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10

Тема "Оформяне на стреха, EU проект за енерг. ефективност, пародията е пълна, нервите на привършване !" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: