• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Фитилчо - майстор
14.8 % е наклона.
Фитилчо - майстор
Кат сложа нивилира с ъгломер, толкова показва :?
Вадим Владимиров - специалист
Той в проценти ти показва или в градуси?
Фитилчо - майстор
Вадим Владимиров написа:
Той в проценти ти показва или в градуси?
Проценти меря
Такъв е:
http://images.tigersupplies.com/Product ... LENW00.jpg
Фитилчо - майстор
Местя в моята тема, да не оакаме на човека темата....
viewtopic.php?f=47&t=47990&start=190
Вадим Владимиров - специалист
Минимума, на който рискувах да слагам метални керемиди, бе 10 градуса. Ако паднеш под тях, ще ми е интересно да видя крайния резултат около прозорците.
P.S. Чакам да се качат и снимките и ще отговоря на въпросите ти.
Фитилчо - майстор
Вадим Владимиров написа:
Минимума, на който рискувах да слагам метални керемиди, бе 10 градуса. Ако паднеш под тях, ще ми е интересно да видя крайния резултат около прозорците.
P.S. Чакам да се качат и снимките и ще отговоря на въпросите ти.
Иди в следващата тема моля, да не цапаме тази с ОфТопик.
Вадим Владимиров - специалист
dimov6 написа:
Хубаво, че писа за снимката, защото скапаният сайта на prikachi.com се е сринал за преден път, вече ще си ги качвам само в Imgur.com, където си имам профил, това може би е най-хубавият сайт за безплатен хостинг на снимки.

Сигурен ли си, че това е надулучна пола, защото аз не съм, това е много важно, защото ако го има в плана ще мога да ги спра и да изисквам.
Аз си помислих да не е това скобата на улука. На графиката всякаш хартията си влиза в улука. Не ми се вярва да го объркат със стоманена шина, полите са ламарина !

Освен това е количествената сметка не можах да видя да има надулучни поли !

Изображение
За съжаление си прав. Аз не разбрах какво е имал впредвид проектанта под метална шина. А то било скоба за улук. Нямаш надулучна пола.
Но това показва цялата сбъркана система в нашето строителство. Ние нямаме стандарти. При нас е по-лесно да се напише:"Отговаря на БДС", отколкото да се проектира правилно, камо ли да се изпълни. Винаги съм се чудил защо в Европа така си правят покривите. Е, сега го видях, а най-вече разбрах защо. Имат си стандарти и стриктно си ги спазват. Не отговаря ли-не се прилага. Толкова е просто. Както и всичките им други неща в покривите. Простите неща са най-лесни.
Пример за обличане на челна дъска. В България се виждах в чудо за челните дъски. То не бе шарка, дебелина, височина, лака водоустойчив, слънчеустойчив, още не знам на какво устойчив. С лак ли, с боя ли, с ламарина ли? Какъв цвят? Аз виждам едно, клиента друго, жена му трето, комшията му четвърто!
Вижте как немеца си е решил проблема.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Другия вариант е облечена с ламарина на двоен фалц. На Rheinzink. Което си е скъпо дори за тях.
Tsilkov - майстор
Вадиме от какъв материал са тия плочки? Гледам че вътрешността е друг цвят?
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Оформяне на стреха, EU проект за енерг. ефективност, пародията е пълна, нервите на привършване !" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: