• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
шоп - майстор
nikolay_1 написа:
Колега Шоп, точно щях да питам къде са соларите, че не се виждат на снимките ти :)

Аз никога не съм имал солари на покрива. Всичко монтирано досега е на един 40м2 покрив на тераса. Тя е с битумни керемиди.

Предимството на фалцовата обшивка е, че няма дупчене и самонарези.
nikolay_1 - специалист
Благодаря на всички за мненията :partyman:

Явно ще има дупчене при мен, с инсталациите по покрива. Най-удобно е с метални или битумни, ще разгледам как изглеждат читавите модели с гаранция и ще си избера на вид.

Все пак някой има ли опит с ходене по метални керемиди с и без обшивка... Могат ли да се повредят?
Фитилчо - майстор
Тези дни ще ти снимам как става точно, защото ще правя металните.
Колкото до въпроса, обшивката не носи нищо, при мен поне. Скарата ги носи,скарата е стъпила на контра летвите, а те са стъпили на гредите. Щом ходя по скарата, няма да е проблем и по металните керемиди да ходя. Ще ти кажа в последствие :wink:
Вадим Владимиров - специалист
nikolay_1 написа:
Благодаря на всички за мненията :partyman:

Явно ще има дупчене при мен, с инсталациите по покрива. Най-удобно е с метални или битумни, ще разгледам как изглеждат читавите модели с гаранция и ще си избера на вид.

Все пак някой има ли опит с ходене по метални керемиди с и без обшивка... Могат ли да се повредят?
Опит от ходене по 30-40 000 кв.м . Може да се смачкат както с обшивка така и без обшивка. Може да се ходи по тях както с обшивка, така и без обшивка. Обаче препоръчвам на всеки, който иска да си ги слага. Ориентирайте се към фирмите-производители. Защото могат да реагират на всеки проблем. Дори с необходимия инструмент за рязане на керемидите.
Вадим Владимиров - специалист
nikolay_1 написа:
Благодаря на всички за мненията :partyman:

Явно ще има дупчене при мен, с инсталациите по покрива. Най-удобно е с метални или битумни, ще разгледам как изглеждат читавите модели с гаранция и ще си избера на вид.

Все пак някой има ли опит с ходене по метални керемиди с и без обшивка... Могат ли да се повредят?
В интерес на истината, признавам си, най-удобно е на покривс керемични керемиди и на фалцов покрив.
Прикачен файл:
blechfalzdach_klemmsystem_640x360.jpg
Прикачен файл:
stainless-steel-roof-hook-with-aluminum-guard12451857176.jpg
stainless-steel-roof-hook-with-aluminum-guard12451857176.jpg (53.82 KиБ) Видяна 1627 пъти
Вадим Владимиров - специалист
Докато търсих снимките с прозорците в другата тема се натъкнах на тeзи.

Изображение

Изображение
nikolay_1 - специалист
Много чисто изглежда това на керамичния и фалцовия =D>
Предполагам че монтажа на подобни конзоли е добре да го възложа на хората които ми правят покривното покритие, а не на инсталаторите на соларни панели и фотоволтаици? :)
Вадим, имаш ли и снимки с битумни керемиди...
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Нов Покрив 11°" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: