• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
lov - майстор
Айде с винтове ще му излезне златен тоя покрив па няма майстори дето да му се вържат да навиват толкова. Има накатени пирони и като не се пестят ако са здрави гредите и мартаците няма нищо да изметне или да се разкове от напреженията. А импрегнирането съответно ще намали скороста на съхнене което е добре против измятането. Не казвам че това е начина но кога си на зор все пак трябва някак да претаковаш дявола.
vsterev - специалист
Всяко решение в случая е компромис, а компромис с покрив е рисковано, ако можеш го остави го следващата година и го направи както си трябва!
Grezinski - специалист
Какво става ако сложиш мокри дъски ли!? Каквото става с 90% от покривите, изсъхват си на високо.
Кови ги под ъгъл, в права линия, а после навивай вертикалната летва върху главите на пироните. Слагай винтове там където трябва да се кове в греда, която не е перпендикулярна на стрехата.
Задължително изчисти корите от дървения материал!

Според мен, с дрелка и винтове се работи много по-лесно, бързо, и без влагане на физически усилия, от колкото с гвоздеи; Даже става много по-качествено, особено в местата на снадка.

Поздрави,
Virtex - майстор
Благодаря за съветите.

Мислех си да използвам винтове на края на дъските така или иначе, сега вече ми се затвърди виждането за тази процедура :)

Иначе пироните мисля да ги слагам с инструмент, да не ги забивам ръчно. Те са с "пръстенов" релеф ( galvanized ring shank ) , само за дължината се колебая - 75мм или 57мм, 2.8мм диаметър.

Понеже е за гараж, мисля аз да се занимавам (не е високо), пък ако/като омажа нещо ще извикам майстори :-D
lov - майстор
Щом може да ползващ пистолет. Кови с ринговите пирони и не слушай никого повече. И късите няма да изтърват но лично аз обичам да се презапасявам. :lol: По снадките ковеш под ъгъл така че да си на вътре в дъската и да не се спука края. Като ковеш дъските пак се коват под наклон а не перпендикулярно на дъската. Първия гледаш да е в посока към предишната дъска. Така че тази която слагаш в момента да се притиска към предишната и заради самото коване. И тъй като дъските не са сухи гледаш колкото се може по плътно. Ако някоя дъска е леко крива може да си помогнеш с лост или друга дъска да я прибереш и да си иде на мястото.
Ако ще ги импрегнираш направи го преди да ги ковеш. По лесно става.
Фитилчо - майстор
Аз направих всичко с винтове, доки изправени, контра летрви, скара...
Става ебаси здравото. Предимно полвах 6/80 на Торкс . За скарата 5 / 60 пак Торкс.
Супер се работи с винтове според мен, нищо общо с пироните.
Е духнах десетина кутии винтове, ама ми е споконо сега :lol:

И ползвай Торкс да не си късаш нервите с кръстатите.
Вадим Владимиров - специалист
vasikata написа:
Вадим Владимиров написа:
vasikata написа:
И моя покрив ще бъде с наклон около 12 гадуса. И Аз търсих,,,,,,,,,,,,.
Покажи ми комин, обшит в термопанел Аз ще ти покажа обшит комин в LT-ламарина.
Не съм търсил специално комин как се обшива в термопанел, аз комини няма да имам, само два голи ската. Но съм сигурен че има приличен начин да се обшие, по-скоро не всеки захванал се с това знае как.
п.п.
Сега се сетих как е обшит въздуховод в ЛТ ламарина. отвора е по средата на покрива и от отвора до билото е монтирана права ламарина върху ребрата. Явно няма как да се отведе водата между ребрата които стигат до въздуховода.
Обещах да пусна снимки от обшиване на комин при LT-ламарината.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение

Изображение

Изображение
Вадим Владимиров - специалист
Virtex написа:
..........................

Понеже е за гараж, мисля аз да се занимавам (не е високо), пък ако/като омажа нещо ще извикам майстори :-D
Ето и от мен едно решение за покрив на гараж. Покрива на гаража е в дъното на снимката.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
nikolay_1 - специалист
Привет на форума !

Чета темите от една година защото ми предстои строеж на къща и много ми помогнаха съветите и мненията.

След дълги месеци на проектиране и организация започвам следващата седмица :axe:

До покрив ще стигна някъде пролетта, не особено подходящ сезон. Покрива е двускатен, наклон 14 градуса, етажа ми е 130 м2. Ще имам слънчеви колектори. Бих искал върху покрива да може да инсталирам PV след време, ако случайно им паднат цените :)

Клоня към варианта с метални керемиди, разбирам че при тях може и без дъсчената, което ще ме улесни с мокрите дъски които ще са на пазара напролет. Не знам обаче инсталации по покрива дали са възможни без да има ламперия?

Други варианти са керамични или битумни керемиди.

Какво да предприема за дървения материал и за покритието. Вариант ли е да търся къде да го складирам да съхне до пролетта.

Благодаря, Николай
Вадим Владимиров - специалист
Може!
Но малко по-късно днес... В момента нямам достъп до файловете.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Нов Покрив 11°" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: