• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Здравейте Колеги
Предстои ми изцяло подмяна на скален покрив 50 кв. м. 11°наклон. Бихте ли ми помогнали с избора на керемиди за този малък наклон??
Предварително благодаря...
Руди - майстор
При тоя наклон няма да са подходящи керемиди.
Трябва да мислиш за ламарина, панели или мушами.
Каква е конструкцията отдолу?
plamen6703 - майстор
Въпреки мненията на специалистите ще ти споделя, че имам скатен покрив на едно помещение, което е по-скоро хале с размери 5м Х 15м. Покрива е с наклон от около 11°-12°, поне толкова показва инклинометъра http://hobbyrc-bg.com/index.php?main_pa ... cts_id=504 евтина джаджа, на която по-скоро може да не се вярва, но за успокоение става :wink:
Покрива го изпълниха с керемиди "Брамак", нямам нищо общо със строителството и не правя реклама на керемиди...
Покрива е направен 2010 год. и до момента не съм имал никакви проблеми от каквото и да е естество с покрива.
Като цяло се вслушай в съветите на "Руди" и Tsilkov"", това са хора, които имат знания и опит. Мен проектанта също ме съветваше да не ползвам керемиди заради наклона, но ненавиждам ламаринен покрив и решението за керемиден покрив беше изцяло мое! :partyman:
Virtex - майстор
Метални керемиди ?

Те не покриват ли изискванията за такъв налон ?
egomen66 - майстор
plamen6703 написа:
Въпреки мненията на специалистите ще ти споделя, че имам скатен покрив на едно помещение, което е по-скоро хале с размери 5м Х 15м.
Покрива го изпълниха с керемиди "Брамак", :partyman:
Снимай го , да го видим..
Ако може и носещата конструкция .
Благодаря за съветите.
Това е малък апартамент в стария софийски център, който до този момент е с два наклона. На по големият наклон са си керамични керемиди (както и на цялата сграда), а другия наклон е с ламарина и др изолации. Конструкцията отдолу си е дървена ( която ще се смени) . Но искам да го направя с един наклон , за това ще стане 11 °. Което четох за ламаринените е че са мн шумни. А това ще е голям проблем.
plamen6703 - майстор
Не само по-шумни, но и много грозно стои ламарината като попаднеш на "майстори", които гледат как да те претупат и да ти вземат парите :wink: В твоето положение може да се окаже, че нямаш друг избора освен ламарина, но аз нямам компетенцията на специалист, само споделих мнението си за ламаринените покриви :partyman:
Hoвoceлckи - майстор
egomen66 написа:
plamen6703 написа:
Въпреки мненията на специалистите ще ти споделя, че имам скатен покрив на едно помещение, което е по-скоро хале с размери 5м Х 15м.
Покрива го изпълниха с керемиди "Брамак", :partyman:
Снимай го , да го видим..
Ако може и носещата конструкция .
Това не вярвам да се случи. Ще предложа друго: снимай върху утрешен вестник (може и взет на заем от някого) своя инклинометър и ни го покажи на фона на вестника. Ако не го направиш ще очаквам поне някакво правдоподобно извинение. Ако и това не направиш ... запазвам си правото за по-нататъшни коментари :)
plamen6703 - майстор
egomen66 написа:
plamen6703 написа:
Въпреки мненията на специалистите ще ти споделя, че имам скатен покрив на едно помещение, което е по-скоро хале с размери 5м Х 15м.
Покрива го изпълниха с керемиди "Брамак", :partyman:
Снимай го , да го видим..
Ако може и носещата конструкция .
Ако не забравя ще щракна няколко снимки... За дървената конструкция съм послушал изцяло проектанта, само керемидите бяха самодейност, но за момента нямам проблеми
Вадим Владимиров - специалист
Егати и анархията в строителството при нас.
Производителя има едни изисквания:
........На какъв наклон може да се полагат керемиди Брамак? Керемидите Брамак могат да се полагат на минимален наклон от 17° до максимален 90°.
,проектанта чертае друго, изпълнителя прави трето. Щеше да е смешно, ако не бе истина.
При 11грададуса наклон има 4 варианта.
1. Плосък покрив, грубо казано. Хидроизолация 2 пласта.
2. Трапецовидна ламарина.
3. Битумни керемиди( качествени, не български)
4. Ламарина, изпълнена на ДВОЕН фалц.
Изображение
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Тема "Нов Покрив 11°" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: