• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Фитилчо - майстор
Вадим Владимиров написа:
Колко ли пъти си погледнал над керемидите какво има, минавайки покрай сградата?
Знаеш, че много е ниска сградата и се вижда снегозадържането !
шоп - майстор
Фитилчо написа:


Дай да видим как си решил този проблем,че и мен ме дразни снегозадържането.
viewtopic.php?f=47&t=58134&p=880996&hilit=%D1%87%D0%B5%D0%BB%D0%BD%D0%B8+%D0%B4%D1%8A%D1%81%D0%BA%D0%B8#p880996

Ето тук скоро качвах снимки. Вижда се снегозадържането.
Фитилчо - майстор
Имаше една тема, в която колегата (не помня дали беше егомен) показваше как си ги прави тези скоби.
vasikata - специалист
Вадим Владимиров написа:
vasikata написа:
И моя покрив ще бъде с наклон около 12 гадуса. И Аз търсих,,,,,,,,,,,,.
Покажи ми комин, обшит в термопанел Аз ще ти покажа обшит комин в LT-ламарина.
Не съм търсил специално комин как се обшива в термопанел, аз комини няма да имам, само два голи ската. Но съм сигурен че има приличен начин да се обшие, по-скоро не всеки захванал се с това знае как.
п.п.
Сега се сетих как е обшит въздуховод в ЛТ ламарина. отвора е по средата на покрива и от отвора до билото е монтирана права ламарина върху ребрата. Явно няма как да се отведе водата между ребрата които стигат до въздуховода.
lov - майстор
Фитилчо написа:
Имаше една тема, в която колегата (не помня дали беше егомен) показваше как си ги прави тези скоби.
Аз ги правих и още са си на мястото :lol: Но снимковия материал в темата е изчезнал а и в моя архив нещо не ги намирам.Мога да ги снимам но усталъците за огъването както и обясненията вече ги нямам. А и дори да ги намеря с тоя батак във форума нямам намерение да качвам вече каквото и да е било.
Grezinski - специалист
На металните керемиди оптималният наклон е 14 градуса. Минималният е 8, но не трябва да има комини, улами, снегозадържане (може снегонарязване), трябва да е чист ската. Това съм го чел не само в нашата техническа документация, но и в на поне 2-ма др. производителя.

Инъче спор няма; гладка стомана на двоен фалц е най-доброто решение.

Друго, на което е небходимо да се обърне внимание, е височината на вентилационния отвор; вертикалната летва, която при тези условия трябва да е минимум 50 mm.
Само вмятам, че в документите на популярен производител на специфична суровина за любимата на Вадим материя, пише, че при подобни наклони вентилационния отвор трябва да е дори 10 см!

А колкото до описания случай по-горе, с бетонните керемиди на Брамац, има много подобни случаи. Просто изпитанията за препоръчителен наклон се извършват при симулиране на сериозни натоварвания, които при реална експлоатация, могат никога да не се достигнат. Примерно, при нас сме изпитвали продукти; вмятам за Вадим - Клик системата; с пароструйка и обливане от всякакъв ъгъл. Оказа се, че не подлизва вода дори при 8 градуса наклон. Проблемите се появяват при заледяване на долните слоеве и последващо топене, когато цялата сглобка остане под вода. Т.е. ако се вземат всички мерки това да не се случва, системата спокойно може да се използва и при по-нисък наклон.

Поздрави,
Вадим Владимиров - специалист
Мисля че няма смисъл да коментираме термопанела като вариант за малък наклон.
VLADO66 - майстор
12-та година карам с такива керемиди http://armormat.com/bitumni-keremidi/armourshield.html при такъв наклон и капка не е капнала вътре.Вадим ги знае много добре :)
Здравейте Хора
Благодаря ви за съветите и информацията. Беше ми полезна. Купих керамични керемиди на Тандах (Румба) за 12градуса наклон.
Изглеждат ми доста крехки но това е друга тема. Фирмата която мислех, че ще ми прави покрива се е зарила от работа,та сега търся някой по спешност да вземе поръчката.
Бихте ли ми казали някое добро место за дървен материал. И какво трябва да гледам като го купувам??

Благодаря...
шоп - майстор
@Явор33, в кой град търсиш дървеният материал?

Малко си закъснял с покупката му, ще качваш мокри греди и дъски на покрива.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10

Тема "Нов Покрив 11°" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: