• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Фитилчо - майстор
шоп написа:

Малко си закъснял с покупката му, ще качваш мокри греди и дъски на покрива.
Направо зелен с листата е в момента точно. Материал се купува Пролетта и се оставя лятото и наесен (ранна ) се прави покрива.

Загледах снегонарязването, на Ruukki е 11 лева бройката :lol:

В нитера, не съм се обаждал в официалното представителство. Няма нищо,което да струва 10 лева в тая кука (според мен) :?
Grezinski - специалист
на около 5-6 лв./брой се калкулира при комплексни поръчки; на цяла система.

т.е. метъра излиза към 25 лв. средно; 5 броя

Обикновеното снегозадържане, сгънато от гладка ламарина е прбл. 7 лв./метър
vsterev - специалист
Ето един вариант на покрив 11° - изпълнението е фалцова ламарина система snap-lock.
Изображение
Virtex - майстор
Фитилчо написа:
шоп написа:

Малко си закъснял с покупката му, ще качваш мокри греди и дъски на покрива.
Направо зелен с листата е в момента точно. Материал се купува Пролетта и се оставя лятото и наесен (ранна ) се прави покрива.
А какво се прави, ако покрива трябва да се прави зимата/пролетта при нов строеж :)

Питам сериозно. Греди може да се намерят сухи, макар и скъпи. Обаче дъските...нямам идея как се процедира.
Grezinski написа:
А колкото до описания случай по-горе, с бетонните керемиди на Брамац, има много подобни случаи. Просто изпитанията за препоръчителен наклон се извършват при симулиране на сериозни натоварвания, които при реална експлоатация, могат никога да не се достигнат. Примерно, при нас сме изпитвали продукти; вмятам за Вадим - Клик системата; с пароструйка и обливане от всякакъв ъгъл. Оказа се, че не подлизва вода дори при 8 градуса наклон. Проблемите се появяват при заледяване на долните слоеве и последващо топене, когато цялата сглобка остане под вода. Т.е. ако се вземат всички мерки това да не се случва, системата спокойно може да се използва и при по-нисък наклон.

Поздрави,
Посоченият пример за тежки експлоатационни случай е за Брамак, така ли ?

Може ли повече информация какво включват тези мерки за използване на нормални керемиди при наклон извън посоченият от производителя ?
шоп - майстор
Virtex написа:
А какво се прави, ако покрива трябва да се прави зимата/пролетта при нов строеж :)

Питам сериозно. Греди може да се намерят сухи, макар и скъпи. Обаче дъските...нямам идея как се процедира.
Има два варианта:

1 Купуват се предишната година, съхнат на сенчесто и проветриво място една година и преди монтажа се импрегнират

2 Купуват се греди и дъски от паросушилна съответно на доста по-висока цена, импрегнират се и се работи покрива.
vsterev - специалист
Така е правилно да се прави, обаче май никой не го спазва, масово се поставя още неизсъхнал материал, та дори и неимпрегниран. После започват едни приказки за качеството на материала и квалификацията на майсторите. През лятото в големите жеги за два месеца материала е изсъхнал. Дъските не са кой знае какъв проблем, но голяма част от гредите при съхненето се извиват, и ако се сложат мокри на покрива води до създаване на напрежения и деформации в конструкцията отделно от това са добър развъдник на животинки.
Фитилчо - майстор
Virtex написа:
Фитилчо написа:
шоп написа:

Малко си закъснял с покупката му, ще качваш мокри греди и дъски на покрива.
Направо зелен с листата е в момента точно. Материал се купува Пролетта и се оставя лятото и наесен (ранна ) се прави покрива.
А какво се прави, ако покрива трябва да се прави зимата/пролетта при нов строеж :)

Питам сериозно. Греди може да се намерят сухи, макар и скъпи. Обаче дъските...нямам идея как се процедира.
Купуваш сух материал на двоййна цена, или купуваш по рано и оставяш да изсъхне завит на проветриво и сенчесто място :wink:

Edit: Шоп ме е изпреварил. При всички случаи- единомислие :yawinkle:
Virtex - майстор
Малко измествам темата, но все пак :

Понеже покрива се очертава да е с метални керемиди заради наклона, дървената конструкция няма да е толкова голяма (поне след разговор с конструктора). Съответно греди ще взема сухи, понеже няма да са толкова много.

Обаче дъските...за тях нямам избор - или чакам лятото или сега и каквото намеря. Защото ако не намеря сухи дъски, ще трябва да слагам мокри. А какво ще стане ако сложа мокри дъски...не знам :) Някои да има идея ?
plamen6703 - майстор
Като сложиш мокри дъски ще изсъхнат на покрива и няма нищо страшно, ако действаш сега и не чакаш лятото :)
Аз не съм строител, но така бих постъпил, ако бях в твоята ситуация :partyman:
vsterev - специалист
plamen6703 написа:
Като сложиш мокри дъски ще изсъхнат на покрива и няма нищо страшно, ако действаш сега и не чакаш лятото :)
Аз не съм строител, но така бих постъпил, ако бях в твоята ситуация :partyman:
Ако слагаш такива дъски поне ги мини с импрегнат и ги навивай с винтове, а не ги чукай пирони.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Нов Покрив 11°" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: