• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
radius - майстор
Фитилчо написа:
и след това да го изправиш с теракол и мрежа...
И що с теракол, а не с каквото трябва?
шоп - майстор
За мен е най-добре да се работи с дадена система.

Лепило, шпакловачна смес, грунд и мазилка да са от една фирма. Само когато се работи с продукти от една система според мен може да се очаква дълговечност.

Фасадата на къщата ми стоя над 5 години само на шпакловка. Събрах пари за силиконова мазилка и тогава довърших.

Шпакловката за топлоизолация бе с фибри и след 5 години изглеждаше като току що положена :)

Рабира се при моя вариант има и недостатък. Два пъти се монтира и демонтира скеле и това си има цена.
Има и предимства, когато го няма кеша. Имах изолация тези 5 години и съм спестявал средно по 2 тона въглища;-)
Фитилчо - майстор
radius написа:
Фитилчо написа:
и след това да го изправиш с теракол и мрежа...
И що с теракол, а не с каквото трябва?
Не се изразих правилно, станало е нарицателно теракола... имах предвид съответният продукт.
Руди - майстор
bissie написа:
Здравейте и дайте моля акъл..., къщата е в момента на груб строеж, т.е. на тухла четворка. Искам да сложа бяла, суха (от чувалчета) драскана мазилка. Въпросът ми е каква трябва да е основата? Може ли да се направи върху тухлата циментова замазка с пясък и върху нея да се положи драсканата мазилка? Не искам да слагам топлоизолация, затова питам за върху тухла. Благодаря предварително. Поздрави
Може. Слагаш хастарна варо-циментова мазилка.
Върху него финишна мазилка, каквато си харесал.
Стандартно за гараж или ограда, без топлоизолация.
Здравейте на всички майстори и кандидат майстори, научих отговора на въпроса ми: Как да се направи бърза и качествена мазилка върху тухли, без да се слага топлоизолация-
Първо върху тухлата се нанася смес от цимент и пясък в съотношение 1:3 и към това се добавя 1.5 части теракол. При хубаво време съхне за един ден и на другия ден се полага суха минерална драскана мазилка. Спестяват се разходи за скеле, време за съхнене(ако се използва вар в сместта и пари за самата топлтизолация. А марката на теракола е ангро тъмно зелен! Благодаря Ви и успех в заниманията
wanderer - специалист
Be Quick Or Be Dead - Iron Maiden :supz: :prayer: :-D
p.s. ако сабахлен по рано се направи циментено -тераколената мазилка по икиндия може ли да се нанесе драсканата мазилка? грунд нещо трябва ли?
Sagittarius63 - специалист
1.Ако варта можеше да изолира,никой нямаше да слага стиропор. 2.Сухата мазилка в чувалите е само декоративна,не е водоотблъскваща.Такава е силиконовата,но тя е в кофи. 3.Моят съвет е да не се правим като каквито сме-евтини на брашното,а скъпи на триците-по-добре остави къщата така както е -на тухли,и като събереш достатъчно средства,си направи топлоизолация като хората,но не с финиш мазилка от чувалчета.
Фитилчо - майстор
Sagittarius63 написа:
3.Моят съвет е да не се правим като каквито сме-евтини на брашното,а скъпи на триците-по-добре остави къщата така както е -на тухли,и като събереш достатъчно средства,си направи топлоизолация като хората,но не с финиш мазилка от чувалчета.
Опитваме се две страници да му го обясним.... но човека е дебела глава !
Особено пък с продуктите на АНГРО ТЕЯ БОКЛУЦИ
  • 1
  • 2

Тема "тухли и драскана мазилка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: