Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
plamen6703 - майстор
Руди написа:
plamen6703 написа:
Вратата изглежда така http://www.secdoor-bg.com/product/dvukr ... rni-vrati/ линка е примерен,
но от тук съм взел идеята за вратата. Единствената причина да ползвам термопанел е, че ми трябва
лека конструкция за портална врата.
Разкажи повече за вратата, ако не е проблем?
Каква рамка има, от колко панели е съставена,
хоризонтално или вертикално са снадени, какви са
пантите и как са захванати, не провисва ли?
Никакъв проблем. Вратата все още не е готова, ще бъде от две крила по 2.20м. х 2.00м. рамката ще е от П-профили. Термопанелите, които ги имам са с дебелина 40мм. дължина 3.00 метра на 1.00 метър. ламарината е 0.4 мм. Термопанела ще тежи /дано/ около 6-7 кг. на квадрат. Отстрани имам бетонни колони, на които ще бъдат захванати квадратни профили 15х15х1.5, а за тях с метални панти ще се окачат крилата на вратата. Налага ми се да подменя съществуваща метална портална врата, която е провиснала от тежестта и отварянето и затварянето създава проблеми. Все ми се иска да вярвам, че тази няма да провисне, а и квадратните профили са допълнителни. В момента пантите на крилата минават през бетонната колона и с времето са издълбали легло в колоните и крилата са провиснали.
Руди - майстор
Дано се получи!
Ето тая врата има и автоматика, а има и тиранти,
дали щото е трябвало или за всеки случай?...
Чудя се, колко ще издържи закрепването на
автоматите към панелите (0,4 мм ламарина),
така като гледам по 10 попнита (а може би самонарези).

Изображение
plamen6703 - майстор
Точно така планирам да изглежда и моята врата.
Трябва да се смени дворната порта на родителите ми. Автомати при тях няма да изкарат дълго, първо тъмнозелените ще ги откраднат, после както казваш в тая ламарина и под нея нищо, ще изкарат ден до пладне... Отделно на селска порта не се полагат такива механизми :)
Фитилчо - майстор
Руди написа:
.
Чудя се, колко ще издържи закрепването на
автоматите към панелите (0,4 мм ламарина),
така като гледам по 10 попнита (а може би самонарези).

Изображение
До първото отваряне при неизчистен сняг :lol:
Фитилчо - майстор
КОлкото до тип метални керемиди:
Няма да правя реклама, като монтирам ще пиша в темата си за това.

Иначе аз лично в такова положение гледам 2 неща:
1. Най дълга гаранция в годините
2. Да е голяма фирма

Те са си взаимно свързани. АКо бай Шиле ООД ти даде гаранция 100 години, кой гарантира, че няма да затвори тази фирма...?
ДОкато при големите фирми в бранша, с голяма история, този момент е условно казано невъзможен.

Замисли се и друго- разлика в цената от 30%, колко точно ще спестиш на фона на цялата сметка за покрива и последващото спокойствие от голямата гаранция от сериозна фирма.
АКо съм дал 5К за покрив, дали съм дал 5 или 6 е абсолютно все тая .... това в моята палатка де, хора различни с различни мирогледи.

За моите улуци примерно съм се спрял на едни много джиджени казанчета със самопочистване. От фирмата ми казаха, ми не им знаем цената, ще трябва да попитаме защото никой не ги поръчва (явно повечето си излизват водата в краката). МИ разликата е 30 лева срещу 9...
Е колко ще спестя от 4 такива казнчета бееее.... :? напрао да Буквам на Бали? :lol:

Слагайте най доброто и не се занимавайте с глупости, щото после ще си хапете лешниците по-късно и ще си викате- Що не сложих....
Вадим Владимиров - специалист
Кой ще ти монтира керемидите?
roshav ohluv - специалист
Благодаря на шоп и фитилчо, напълно съгласен съм с казаното - аз не търся евтиното, което ще ми излезе по-скъпо със смяна и главоболия по-рано, но и бих се замислил да взема керемиди от фирма А с 15 години гаранция, ако са с 50% по-евтини от керемиди с гаранция 20 години от фирма Б например. Особено ако реалният им живот и на двете е около 30-40 години. Знам, че никой не си е слагал и от двете керемиди на една и съща къща с едно и също изложение и наклон преди 20 години и да каже - тези се справят по-добре, затова всички мнения се базират основно на очаквания и предположения, но си е друго, ако някой има преки впечатления от самото полагане и отношение на фирмата.
Имам и още един въпрос - тъй като ще ми се наложи да взимам най-вероятно изсушена дървения за конструкцията, а разбрах, че се сушат само талпи, дъски и летви, но не и гредите (заради чеповете могат да се напукат при сушенето): лошо ли е ако гредите си съхнат на покрива, щом ще покривам с леки метални керемиди и се надявам отмятането да е минимално?
Последна промяна от roshav ohluv на нед окт 29, 2017 12:40 pm, променено общо 1 път.
Фитилчо - майстор
Кога ще го правиш покрива?
Ако е догодина, купи ги сега и ги остави да изсъхнат естествено. Хубаво е да са пристегнати и покрити отгоре, и на проветриво място.
Това е най доброто сушене, две мнения няма.
Ако нямаш време вече, е друга бира ..
roshav ohluv - специалист
Аз да ги купя сега - добре, но ням как да ги оставя на открито, а на закрито не е проветриво и ще е влажно, не знам дали ще има реален ефект. Разбира се, по-добре така отколкото направо пресни, но ще има ли ефект?
Вадим Владимиров - специалист
Категорично не! Не ги оставяй в затворено, а от горе на всичко и влажно помещение! Ако сложиш неизсъхнали греди на покрива, в бъдеще няма да имаш проблем. Естествено ако не искаш да имаш видими греди.

Тема "Съвет за марка/модел метални керамиди" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: