Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
roshav ohluv - специалист
Здравейте,
Ще правя покрив рано напролет с метални керамиди. Моля дайте съвет за марка и модел на база впечатления, търся оптимално съотношение цена/качество - нито нещо, което трябва да сменям след 10 години, нито прехвалена и преостойностена марка тип мерцедес. Вторият ми въпрос: налага ли се плътна дървена обшивка и ако не, как се опъва паропропускливата мембрана? Благодаря!
Чираче - майстор
Защо пък с керемиди, пък било и метални? Моя покрив е с покривен термопанел с дебелина 50 мм. На практика вечен. Лек, надежден, топлоизолиращ. и т.н. На пръв поглед може да е леко по-скъп, но правиш веднъж, и забравяш. Може някой да ме апострофира на тема "красота". Възможно е, но аз търся сигурност.
plamen6703 - майстор
На тема баналност може да те апострофират :-D Всички знаят за твоя покрив, който е от термопанел. Направил си го според финансовите си възможности, за такъв покрив си имал пари, такъв си направил. Това не значи, че всеки би си захлупил къщата с покрив от термопанел :wink: :partyman:
шоп - майстор
roshav ohluv написа:
налага ли се плътна дървена обшивка и ако не, как се опъва паропропускливата мембрана?
Не е задължителна. Тази година правих покрива с метални керемиди. Между гредите положих 15 см минерална вата, върху нея паропропускливо фолио, отгоре двойна скара и метални керемиди.

За марката керемиди на лични. Няма нужда от реклама:-) Тя и без това си е известна:-)
Чираче - майстор
plamen6703 написа:
На тема баналност може да те апострофират :-D Всички знаят за твоя покрив, който е от термопанел. Направил си го според финансовите си възможности, за такъв покрив си имал пари, такъв си направил. Това не значи, че всеки би си захлупил къщата с покрив от термопанел :wink: :partyman:

Ставаш банален с нападките си. Не мислиш ли?

Какво значение имат финансовите възможности за сигурността?
plamen6703 - майстор
Сигурността се простира според финансовите възможности. Каквито са били финансовите ти възможности, такава сигурност си могъл да си позволиш!
От термопанели сега си правя една портална врата, с термопанели е покрива на фургона на пчелина ми... Много добър покрив за фургона :partyman: .
Чираче - майстор
Прав си. Точка по въпроса.
tupalka - специалист
plamen6703 написа:
Сигурността се простира според финансовите възможности. Каквито са били финансовите ти възможности, такава сигурност си могъл да си позволиш!
От термопанели сега си правя една портална врата, с термопанели е покрива на фургона на пчелина ми... Много добър покрив за фургона :partyman: .
Извинявам се, че ще прекъсна така добре заформилия се спор, но дали ще може някоя снимка на порталната врата.
Обмислям нещо подобно и ще ми бъде от полза.
Благодаря предварително!
plamen6703 - майстор
Не бих си позволил да споря с човек, който спи под термопанелен покрив. Доста различни сме в мисленето и предпочитанията :wink:
Вратата изглежда така http://www.secdoor-bg.com/product/dvukr ... rni-vrati/ линка е примерен, но от тук съм взел идеята за вратата. Единствената причина да ползвам термопанел е, че ми трябва лека конструкция за портална врата. :partyman:
Руди - майстор
plamen6703 написа:
Вратата изглежда така http://www.secdoor-bg.com/product/dvukr ... rni-vrati/ линка е примерен,
но от тук съм взел идеята за вратата. Единствената причина да ползвам термопанел е, че ми трябва
лека конструкция за портална врата.
Разкажи повече за вратата, ако не е проблем?
Каква рамка има, от колко панели е съставена,
хоризонтално или вертикално са снадени, какви са
пантите и как са захванати, не провисва ли?

Тема "Съвет за марка/модел метални керамиди" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: