• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Здравейте , на кратко в момента строим двуетажна къща рзп 200кв. имам питане как може да се оправят прекъснати 5 колони на първа плоча кота 0 и какви могат да бъдат последствията от това . Колоните бяха позиционирани на не точните места и се наложи да се режат по 1-2 от железата и да се насаждат от другата страна което вече е направено . . По принцип ако беше за една колона както и да е, но колоните са 5 . Майсторите викат няма страшно , ама те още от шнуровото скеле като им казвах криво е казваха няма страшно то ще се зарови и ето че всичко криво си върви и на горе . Моля за съвет че вече ми побеля косата...
IvanR - специалист
Дълго е за обяснение опасно ли е и колко. Зависи от статическата схема, вида конструкция, мястото на "прекъсване", получения екцентрицитет, товарите, които носят колоните. Има лек, но не се занимавай с форуми, а информирай конструктора на сградата и искай решение.
radius - майстор
И помисли за смяна на "майсторите", щото не е добре това което говориш. И аз съм го ял по подобен начин, но сравнително навреме ги разкарахме.
Фитилчо - майстор
radius написа:
И помисли за смяна на "майсторите", щото не е добре това което говориш. И аз съм го ял по подобен начин, но сравнително навреме ги разкарахме.
Тва са двете любими фрази:

- Малко е криво тука, ама нема ядове, бояджията ше го изправи ...

- Тука малко ги ударихме при транспорта, ама нема ядове

:lol: :lol: :lol:
radius - майстор
Другата, която чувах от едни, с които за щастие се разделихме беше "Ти много право(точно) искаш да стане, това е груб строеж." :wink:
plamen6703 - майстор
mitko2017 написа:
Здравейте , на кратко в момента строим двуетажна къща рзп 200кв. имам питане как може да се оправят прекъснати 5 колони на първа плоча кота 0 и какви могат да бъдат последствията от това . Колоните бяха позиционирани на не точните места и се наложи да се режат по 1-2 от железата и да се насаждат от другата страна което вече е направено . . По принцип ако беше за една колона както и да е, но колоните са 5 . Майсторите викат няма страшно , ама те още от шнуровото скеле като им казвах криво е казваха няма страшно то ще се зарови и ето че всичко криво си върви и на горе . Моля за съвет че вече ми побеля косата...
Това е форум "направи си сам", на теб ти трябва професионален съвет от специалист.
Би ли се доверил на съвет за такива сериозни неща от човек, който нито си го виждал, нито го знаеш дали разбира и колкото "майсторите", които са те закопали още със започване на строежа.
Тук двама човека доказано могат да ти дадат професионален съвет, това са "Цилков" и "Руди"... дано се включат в темата ти!
Успех :partyman:
Руди - майстор
Ще се съглася с IvanR.
Въпросът е сериозен и не е за тук.
Конструкцията не се подменя и поправя - не е дограма,
ръждясала тенекия или счупена керемида да я смениш.
Трябва конструктор - проектанта, а може и друг, на
който се има доверие. И трябва да е сега.
muhala - майстор
В ютуба гледах един "специалист" как ги оправя. https://youtu.be/3x6IYeu1cjU
savagebs - специалист
Дано повече хора да гледат видеата на въпросният "специалист" че да знаят да бягат далече от него :)
Чираче - майстор
mitko2017 написа:
Здравейте , на кратко в момента строим двуетажна къща рзп 200кв. имам питане как може да се оправят прекъснати 5 колони на първа плоча кота 0 и какви могат да бъдат последствията от това . Колоните бяха позиционирани на не точните места и се наложи да се режат по 1-2 от железата и да се насаждат от другата страна което вече е направено . . По принцип ако беше за една колона както и да е, но колоните са 5 . Майсторите викат няма страшно , ама те още от шнуровото скеле като им казвах криво е казваха няма страшно то ще се зарови и ето че всичко криво си върви и на горе . Моля за съвет че вече ми побеля косата...
Имаш ли строителен надзор? Всеки етап трябва да се приема от конструктора със съответния акт. Това условие спазено ли е? Вероятно НЕ, за това питаш тук.

И колеги, много внимавайте с форумните майстори - много са обидчиви. :lol: на тема майсторлък. А то майсторлъка е едно, а професионалната работа съвсем друго понятие.
  • 1
  • 2

Тема "пркъсване на колони" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: