Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
alexast - специалист
Здравейте. Имам един въпрос към знаещите и можещите.
Както подсказва заглавието на темата искам да направя дървена конструкция на 2 етажа без покрив.
150 м2 на етаж правоъгълник без балкони
Та питането ми е за гредите които ще се използват.
Достатъчно ли е да използвам греди 12/12 смърч през 60 см за да постигна здравина
Между гредите ще се запълва с циментови блокчета.

Благодаря на отзовалите се
Чираче - майстор
Аз лично не разбрах нищо от това запитване. :?
plamen6703 - майстор
alexast написа:
Здравейте. Имам един въпрос към знаещите и можещите.
Както подсказва заглавието на темата искам да направя дървена конструкция на 2 етажа без покрив.
150 м2 на етаж правоъгълник без балкони
Та питането ми е за гредите които ще се използват.
Достатъчно ли е да използвам греди 12/12 смърч през 60 см за да постигна здравина
Между гредите ще се запълва с циментови блокчета.

Благодаря на отзовалите се
Здравината е разтегливо понятие :wink: Каква е целта и предназначението на конструкцията, от там ще се обсъжда и определя здравината :partyman:
Руди - майстор
Как така на два етажа, без покрив?
Вторият етаж тераса ли ще е? И какъв е пода,
след като няма покрив, че да не тече отдолу?
Греди 12/12 през 60 см с циментови блокчета е
странна (неподходяща) комбинация.
Ще трябва да обясниш повече тези решения.
alexast - специалист
Здравейте. Ще бъде къща с магазин отдолу за лично ползване, не се намира в БГ мястото където ще се строи няма зима.
Няма да има покрив ще е тераса , отгоре. Върху гредореда ще има ОСБ гипсфазер и плочки.
https://previews.123rf.com/images/tonob ... rchivo.jpg

Нещо подобно на това, само че на 2 етажа само.
Приемам мнения какво да сложа между дървените колони
plamen6703 - майстор
На това място разрешава ли се да строи сграда без изготвен и одобрен план ?
Не е ли по-добре да потърсиш мнение от конструктор? Наистина ли може да се довериш на съвети за конструкция на сграда давани от хора, които нито ги виждаш, нито знаеш дали разбират и имат квалификация да дават такива съвети.
Това е по-скоро начин за разтуха като споделиш какво искаш да правиш, отколкото нещо сериозно като направа на дървена конструкция на жилищна сграда. :partyman:
zz_stefanov - майстор
Това дето е на снимката си има покрив - плосък покрив с всичките проблеми които трябва да се решат при него.
Изобщо не е работа за форум - направи сам с въпрос "имам едни греди толкоз на толкоз, ще стане ли" . Дори и да има квалифициран човек тук, през форума какъв ангажимент може да поеме.
alexast - специалист
Там където ще се строи за фамилна сграда на 2 етажа НЯМА част конструкция в проекта, нито ВИК нито ЕЛ
Разбира се че всичко е с проекти. Проекта който имам ми се вижда доста "лабав" затова питам тук там
Архитекта си ми каза право куме в очи че той досега не е изпълнявал сграда с дървена конструкция ъ ще го направи горе долу
Както и да звучи това е ФАКТ
Затова питам
nikolov333 - майстор
Според мен най-добре потърси клипове за американските дървени конструкции в youtube..там може да видиш нагледно как и с какви греди и конструкция правят техните и да почерпиш идеи за себе си.
http://www.youtube.com/watch?v=f0mKvmHeLrc
shotik - майстор
Нещо подобно може да се намери тук

https://www.google.bg/search?q=%D1%81%D ... PxEBOC65lM:

Това са къщи от дървен материал и слама , но може да се взаимста , виж и това

https://www.google.bg/search?q=%D1%81%D ... =647&dpr=1

НО - не бързай , изучи сглобките , конструкциите, прецени какъв материал може да се намери и от какво дърво.
Старите къщи в България са правени с греди от дъб, цер, а не от иглолистен материал, мазани са с масло или катран срещу дървояди и влага , рамери на сечение към 20 ь 20 см , а някои греди и по- дебели.Особено внимание отдели на диагоналните греди - паянти , те са елементите ,които укрепват дървения скелет на постройката.
Повече не зная какво да пиша, сам преценявай !

Тема "Дървена конструкция на 2 етажа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: