Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
KingLin - майстор
Radius прав си за отклоненията и разходите и това го знам и поради тази причина от доста време си трупам информация по каквито неща и особености в строежа намеря информация. Това лято станах свидетел как на нашата улица на 3 къщи им оправяха покривите. Отделно нашата я правихме преди 2-3 години. Та в този ред на мисли стигам до извода че спокойния живот под един такъв покрив е в рамките на 30-40 години. После почва чудене кога ще се предаде и дали да го почваш ремонта сега или като е вече наложително. Дървения материал по Варна не е от най-евтините. Изолацията си е изолация и в двата случая. При дървото мисля се явява плюс това че е по-малък термомост. На бетона единствените плюсове които намирам са здравина и дълготрайност. Не ми е ясно кофража за наклонена плоча колко е сложен но не вярвам да е нещо кой знае какво. Хамалогията е по малко щото идва помпа и ти го излива а дървото мъкнеш, местиш. Плоския покрив пък направо си е една голяма тераса. За това ми е трудно да взема решение :)
Чираче написа:
Съветите от форумите не са удачен вариант.
И ти си прав за съветите именно за това аз търся по скоро факти не съвети :) За това питам "защо". То е ясно че всеки има пристрастие някакво но се надявам да мога да отсея едното от другото.
Andri01 - майстор
Покрива трябва да се "вързва" със стила на къщата. Не може например да сложиш плосък покрив на къща народен стил. Ако е тип"изчанчена", т.е. нещо модерно / ръбато /,по би подхождал плосък покрив.
egomen66 - майстор
Важно е да се уточни , настоящето , или евентуално бъдещо предназначение на под-покривното пространство(при плосък покрив изключва ли се такова).
KingLin - майстор
Къщето ще е както се базикахме в друга тема - трафопост с тераса :) Нищо дето да предизвиква "въх, ах". Ще гледам да е максимално практична. Предпочитам да вложа пари в технологии от колкото във визия. Освен това съм зле с дизайна :D
Ето всъщност от къде ми тръгнаха мислите (снимка от нета която видях тия дни) -
Прикачен файл:
23376591_2006018212972551_308640349877369616_n.jpg
въпросното къще много се доближава до идеята която имам в главата без тези изпъкналите по дългата част. И пак там покрива мисля да е разчупен над входа. Парцела е така разположен че двата ската ще са на югоизток и на северозапад. Двете спални на втория етаж ще са с прозорци на югозапад и под тях по цялата ширина мисля да разположа всекидневната. Всичко това ще гледа към двора. Подпокривно не мисля да правя. Капандура също. 1 комин и 1 отдушник. Дървен покрив бих се наел и сам да правя с помощта на някой опитен зад гърба ми.
Бетонния ако се реша ще е след големи уговорки с конструктора. Та казвайте сега защо 99% са дърво?
data - специалист
Е, те колегите са ти отговорили - дървената конструкция е по евтина, по лека и при качествен монтаж изкарва доста
Бетонната е по скъпа , но изкарва повече . Въпрос на финанси и предпочитания
Само плоския покрив го забрави - само проблеми ще имаш
Вадим Владимиров - специалист
А ти много опции нямаш. Бетон, метал, дърво. За бетона разбрахме, за метала също. Остава дървото! Как звучи, а? :lol: :lol: :lol: :partyman:
preslav - майстор
Според мен Радиус много добре ти е посочил недостатъците на бетонния покрив, ще качиш на най-високото място на къщата едни тонове бетон, което означава яки основи, яки греди и колони, освен това всички други недостатъци защото пак ще трябва качествена хидро и термо изолация, които във времето също стареят.
Имаш опцията да останеш на последна плоча (плосък покрив), а после да прецениш и да вдигнеш двускатен. Аз нямам оплаквания от металните керемиди, но наблюденията ми са само за една година (сега захапват втора зима) - ако изчакаш още 29 години ще ти кажа дали покривът е за ремонт, ама дали аз ще съм жив.
И не съм много съгласен с мнението ти за визията на къщата - всеки ден ще си виждаш трансформатора излизайки и прибирайки се в дома си.
Фитилчо - майстор
Какъв бетон бе момче, това да не е блок ....

Абсолютно нищо не се чува, като валя онзи ден, вярно не беше проливен дъжд..

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
preslav - майстор
Фитилчо написа:
Какъв бетон бе момче, това да не е блок ....

Абсолютно нищо не се чува, като валя онзи ден, вярно не беше проливен дъжд..

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
При вас не знам, но при нас си валя яко (макар и за кратко), пак не се чува. Викам си да не съм оглушал, ама то моторджиите и бумтящите автомобили защо ги чувам?
Вадим Владимиров - специалист
Виждам че сменил мястото на винтовете. Има ли разлика?

Тема "Покрив - видове, предимства и недостатъци" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: