Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
preslav - майстор
KingLin написа:
Биволско сърце? Като гледам и сосчето от смлените не е нито рядко нито гъсто - идеално :) Като почна да облагородявам двора ще ме учиш и на такива майсторлъци :P
За сорта не съм сигурен защото от мерак накупихме розов гигант, розов блян, някакво си сърце, пак розово, имаше и албенга, а най-калпавото беше прехвалента синджента, гумена точно като тези на пазара. Няма философия, иска се четене и няколко трика, които няма да скрия.
preslav - майстор
Вадим Владимиров написа:
preslav написа:
Вадим Владимиров написа:
"preslav", разгледай много добре това, което си ми препоръчал. И спазвайки тези съчинения, обший комин! Резултата го публикувай тук! Виж последната снимка на "Фитилчо". Първия лист е закрепен към следващите с винтове във високата точка на вълната. Следващите са в ниската точка. Разликата забелязваш ли я! Не е като таралеж покрива!
Очевидно имаш набито око, а аз не се занимавам с покриви - доверих се на специалисти. Коминът ми е обшит, но не знам точно как, важното е че няма течове.
И понеже имам набито око, преброй си винтовете, с които са закрепени металните керемиди към скарата. На твоя покрив.
Изображение А и така комина изглежда по-добре. Не се забелязва обратната страна на обшивката. Но, както и ти каза, важното е да не тече! :partyman:
Извинявай, не съм видял мнението ти по-рано - последно не разбрах малко ли са, много ли са винтовете при мен?
Вадим Владимиров - специалист
Малко са. На всеки втори ред-всяка трета керемида.
preslav - майстор
Вадим Владимиров написа:
Малко са. На всеки втори ред-всяка трета керемида.
Да, благодаря, ще се загледам по-подробно. На снимката не се вижда добре, но има доста винтове навити в гънката между редовете, загледай се около снегозадържащите елементи - мисля, че целият покрив е така укрепен.

Тема "Покрив - видове, предимства и недостатъци" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: